"Son Tiryaki" Yeniden Bizlerle

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: "Son Tiryaki" Yeniden Bizlerle – Kayıp Rıhtım

image

Müfit Özdeş’in meşhur bilimkurgu kitabı “Son Tiryaki” uzun bir aradan sonra genişletilmiş baskısıyla raflarda. (DEVAMI…)

13 Beğeni

Ne yapıyoruz? Önce sepete, oradan da -başına kargoda bir iş gelmezse- raflarımıza ekliyoruz :+1:

6 Beğeni

Fuarda Metis standında yaptığım görüşmede bilimkurgu serisi için telifi kendilerinde olan kitapları yenileceklerini öğrenmiştim. Ama hangi yazarların olduğunu öğrenemedim. Eski seriyi yeniden mi basacaklar yoksa yeni yazarlarda görecek miyiz bilmiyorum.Bekleyip görelim.

4 Beğeni

Ben verdim siparişi bir hafta önceden .:smile:

Eski serideki kitapları başka yayınevleri basıyor. Bir tek Ursula K. basıyorlar bildiğim kadarıyla. Yeni çevrilmemiş yazarlardan bassalar keşke. 1930-1990 yılları arasında olanlardan.

2 Beğeni

Ben fuardan almıştım. Daha dağıtımı yapılmamıştı.

Ben de… Eee… Bir ara alıcam :sweat_smile::rofl:

Not: Ne yapayım. Elimde bahsi arttıracak hiçbir şey yoktu.

1 Beğeni

BKM kargo ücretsiz. Ver gitsin :grin:

1 Beğeni

Öykünün en güzel yanı dolabın üzerinden bir karton Samsun çıkmasıydı. Sırf bu cümle için tüm kitabı bağışlamıştım.

https://www.metiskitap.com/catalog/list/615?ClassID=0&CategoryID=473&GenreID=0

Buraya bakın isterseniz. Tek tek girin baskısı yok basılacak ibaresini görürsünüz. 3-4 ay önce baktığımda Son tiryaki için de aynısını yazıyordu. Muhtemelen seriyi tekrardan tamamlayacaklar.

Seriyi tekrar tamamlamayacaklar bence. Çünkü ellerindeki çoğu telifi kaybettiler. 2000 sonrası bklara girişseler ne güzel olur. Biraz pahalı olur ama kaliteli baskı ve güzel çeviriler okuruz.

Lütfen Metis Yüksek Satodaki Adam’ın haklarını tekrar almış olsun…

https://galeri12.uludagsozluk.com/556/ay-olabilir-mi-oyle-bisey-lutfen-olsun-cunku_680526.jpg

3 Beğeni

Basılacak muhtelemen. 6 45’ten almadım malum çeviri sorunları nedeniyle. Metis çok iyi olur.

Fakat site kim bilir ne zaman güncellenmiş :slight_smile:

Son Tiryaki’de de “Basılacak” ibaresi vardı, şimdi kaldırılmış. Diğerlerinin de güncel olduğunu ve aynı şekilde basılacağını ümit ediyorum :innocent:

Umarım yine Semih Sökmen ile çalışmazlar kapak tasarımı için. O kadar alakasız bir kapak ki, of anam of. Burada da dert yanmıştım: Alternatif Kitap Kapakları - kaanaskin93 tarafından #12

Yüksek Şatodaki Adam yeniden basılacaksa Alfa yayınları basar diye düşünüyorum. PKD nin yayın hakları onlarda diye biliyorum.

Tahminimi "İkiz Yıldız"dan yana kullanıyorum. Buradakilerin hepsini basamasalar bile belli bir zaman burdan birkaç birkaç gidebilirler diye düşünüyorum.

“İkiz Yıldız” iyi olurdu ne zamandır okumak istiyorum. :anguished:

Ek: Orhan Duru meslektaşımmış şimdi öğrendim bir sevindirik oldum :smiley:

Ek 2. Aynen. Forumun en tuhaf mesajlaşması oldu bu sanırım. :smile::smile:

1 Beğeni

Orhan Duru ve Selma Mine ile Türk Bilimkurgusu’nun köşe taşı. Ve ben onu da okumadım. :slight_smile:

Veteriner misiniz?

1 Beğeni

İttire kaktıra son öyküye geldim. Beğendiğimi söyleyemiyorum.

Kısaca öyküler hakkında düşüncem şu şekilde.

Büyük çoğunlukla güzel fikirler, iyi olmayan hikayeler ve inandırıcılıktan uzak karakterler.

3 Beğeni