Son Aldığınız ve Sipariş Listenizdeki Kitaplar

Witcher 4
Vakıf 2-3
Vahşi kartlar 3
Sissoylu 6

Şu an almak zorunda olduğum seriler
(birlik içinde durmalılar)

2 Beğeni

Bugün nadirkitaptan sipariş verdiklerim.

Marion Z. Bradley - Avalon’un Sisleri
Thomas Greanias - Atlantis Yükseliyor
Jean Christophe Grange - Koloni

Alacaklar listem ;

H. P. Lovecraft - Erich Zann’ın Müziği
Clive Barker - Muhteşem Gizli Gösteri
Shirley Jackson - Tepedeki Ev
James S. A. Corey - Leviathan Uyanıyor
Tim Powers - Anubis Kapıları (100 TL diyorlar beni kaybediyorlar :grin: )

3 Beğeni

Cesur Yeni Dünya-Aldous Huxley
Tehlikeli Oyunlar-Oğuz Atay

Şimdi düşündüm de tekrar kitap alışverişine çıkmalıyım.Neredeyse bir buçuk ay olmuş.

2 Beğeni

Hobbit (evde 3 tane oldu) ciltli, Roverandom ciltli, Tom Bombadil’in maceralari ciltli, Büyük Wootton demircisi ciltli, Ham’li çiftçi Giles ciltli - jrr Tolkien
Beyaz kum - Brandon Sanderson
Çatidaki şey - r.e Howard
Poe: kisacik bir hayat - Peter Ackroyd
Dövüş - Norman Mailer
Vakıf ve imparatorluk, ikinci vakıf - Isaac Asimov
Vertigo ölüler arasinda - Boileau ve Narcejas
Dede korkut hikayeleri (iş bankasi yayinlari)

1 Beğeni

Sekiz tane KPSS test kitabı.

3 Beğeni

Ursula Le Guin - Yerdeniz Büyücüsü, Barbar Dergisi, Bleach 4 aldım. Bir dahaki alışverişte ise Ursula Guin’ in Atuan Mezarları, Bleach 5 veya All you need is kill ve bir iki edebiyat dergisi :slight_smile:

2 Beğeni

Son alışverişimde Lontano (Grange) ve Karanlık Sular (Paula Hawkins) kitaplarını aldım.
Şuan sepetimde Macbeth (Jo Nesbo), Proje Balarısı (Murat Şaşzade), Boğulmamak İçin (George Orwell) ve Setna Serisi (Christian Jacq) var.

2 Beğeni

Tolkien’den Noel Baba’dan Mektupları, Anansi Çocukları’nı ve Otostopçu serisinin kitaplarını aldım son alışverişimde. Gelecek alışverişte de Yerdeniz serisini tamamlamayı düşünüyorum.

1 Beğeni

bende bugün elime ulaşan kargoyu yazayım bari

kızıl mars kim stanley robinson

kayıp öyküler kitabı 1
kayıp öyküler 2
geçmişin gölgesi geleceğin laneti

üç kitabın da yazarı m. ihsan tatari

yani namı diğer m.i.t

3 Beğeni

Kayıp öyküler 1 ve 2 yi mi buldunuz helal olsun vallaha .

1 Beğeni

Üç kitap aldım:

1. Usta ile Margarita
  2. İnsan Neyle Yaşar?
  3. Karamazov Kardeşler

Tolstoy ve Dostoyevski bittikten sonra, Gogol’den birkaç eser okuyacağım. George Simenon’un en övülen romanlarından birini okuyacağım; felsefe hocam romanımı okuduktan sonra bana ondan fikir alabileceğimi söylemişti. Maksim Gorki, Jack London’ı hiç sevmedim. Gorki’nin üslubu çok özensiz, özel bir şey de yok bana göre. Jack London ise buram buram masal kokuyor. Küçüklüğümde tanışsaydım severdim belki. Balzac’ı da hiç sevmedim, en övülen eseri Goriot Baba’yı 100 sayfa kala bıraktım. Çünkü o diyalogların gerçek hayatla alakası yoktu ve tasvirler fazla uzun. Ancak Balzac’ı yine de okuyacağım, biçim konusunda bir usta. Dostoyevski’nin romanlarında en çok onun ve Gogol’ün izine rastlanıyormuş. Yani bu demek oluyor ki Dostoyevski ifade gücünü bir nevi Balzac’a borçlu. Elimdekiler bitince Turgenyev’in “Babalar ve Oğullar” ını okuyacağım. Nihilizmin Rusya’ya etkisini merak ediyorum. Virgina Woolf, Charles Dickens, James Joyce’a da bir göz atacağım. Sahi, hiç Victor Hugo okumadım. Eğer övülen, kısa eserlerinden birini seversem Sefiller’i okurum. Ama o da romantizm akımındaydı galiba, bana ters :slight_smile:

2 Beğeni

Kitapyurdu’ndan sipariş verirseniz geliyor. Hafta sonunu saymazsanız 3 günde geldi elime.( en azından şu an.)

2 Beğeni

Son kitap alışverişimde normalde satın alma listemde olmayan bir sürü kitap aldım.

1-Androidler elektrikli koyun düşler mi? — Philip K. Dick
2-Ubik — Philip K. Dick
3-Simulakra — Philip K. Dick
4-Watchmen — Alan Moore
5-Ben,Robot ---- Isaac Asimov
6-Ay Zalim Bir Sevgilidir ---- Robert A. Heinlein
7- Yenilmez ----- Stanislaw Lem
8-Köpek Kalbi — Mihail Bulgakov
9- Ağrı Dağı — Christopher Golden
10- Devlet Ana — Kemal Tahir

Yapacağım ilk alışverişte alacağım kitaplardan ise bahsetmek istemiyorum, zira kütüphanemdeki okumadığım kitaplar listesi gittikçe kabarmakta.

2 Beğeni

En son 3 kitap aldım.

1. Yeryüzü Müzesi
  2. İkinci Vakıf
  3. Dune Mesihi

Bu alışverişten sonra alacağım tek kitap var. Onun da baskısını bekliyorum. Adana’da hiçbir yerde bulamadım. Kendi şehrinde bulabilen varsa fazladan alıp benimle iletişime geçerse çok sevinirim. :slight_smile:

Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri

2 Beğeni

Hep öyle oluyor değil mi? Ben de hep “normalde satın alma listemde olmayan” kitapları alıyorum. Birikiyor da birikiyor.

2 Beğeni

En son Nadirkitaptan Wilbur Smith - Nehir Tanrısı ve John Scalzi - Yaşlı Adamın Savaşı kitaplarını aldım.

Ek olarak N11’de süresi dolmakta olan bir kuponum boşa gitmesin diye, kitaplığımda bulunması için Hobbit’in Ciltli cep boy olan baskısını ve Yüzüklerin Efendisi’nin Tek Ciltli versiyonunu uygun bir fiyata edinebildim.

Özellikle Hobbitin ufak baskısı çok tatlı :heart_eyes:

2 Beğeni

Bugün aldıklarım

1- Corto Maltese: Tuzlu Denize Balad
2- Corto Maltese: Gençlik Yılları
3- Yolun Sonundaki Okyanus

Ay sonuna kadar alacaklarım

1-Corto Maltese kalan 7 çizgi romanı
2-Millennium Serisi
3-Philip K. Dick’in Alfa Yayınları’ndan çıkmış kitapları
4-Elantris

1 Beğeni

Bugün kitapyurdundan sipariş verdiklerim.

1 - Düşmüş Melekler
2 - İkinci Vakıf
3 - Sokaktan Gelen Sesler
4 - Chocky
5 - Lum’en

Haziran ayı için;
BK klasiklerinin çıkacak kitabı
Antilop ve Flurya
Devrimin Kardeşleri
Feminist Spekülatif Kurgu Antolojisi
Terraform Karanlığın Şafağı.

Şimdilik bunlar ama çıkacak kitaplara göre listem her zaman değişebilir.

2 Beğeni

En son aldıklarım
1-Umut Bıçağı
2-Akhilleus’un Şarkısı
3-Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu
4-Yerdeniz Öyküleri
5-Kanatlar ve Küller Sarayı

Sonra alacaklarım
1- Dune Atreides Hanedanı
2-Bahçede Eğlence
3-İlyada
4-Çocukluğun Sonu

4 Beğeni

En son Ursula Guin - Atuan Mezarları ve Bleach 5’ i aldım. Bundan sonraki ilk alışverişimde ise kısmetse yine Ursula Abla’ dan devam edip En Uzak Sahil’ i ve Gantz 1 almayı düşünüyorum ve eğer olursa bir de edebiyat dergisi( dosya konularına bakarak) :slight_smile: .

2 Beğeni