Sonsuza Dek


(Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi) #1

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/sonsuza-dek/Ölüm anına dair ne düşünürseniz düşünün, sahip olduğunuz fikirlerin doğruluğunu ölene dek bilemezsiniz. İşin ironik yanı, eğer yüksek bir yerden suratsız bir caddeye düşmüyorsanız veya hasmınız göz göre göre sizi anlınızın ortasından vurmayacaksa; yani katiyen sonunda öleceğiniz bir anı yaşamıyorsanız, gerçekten ölüyor olduğunuzu bile bilmeniz mümkün değildir. Sonunda uhrevi bir ışığın sizi beklediği, Mozart’ın Requiem’inin… (DEVAMI…)


(selanus) #2

Hocam tebrikler, öykünüz çok güzel. Bilim kurgu alanında önemli bir boşluk var Türk edebiyatında, bu ve bunun gibi nitelikli öykü ve diğer edebi eserlerinizle bu boşluğu dolduracağınıza inanıyorum. Elinize, emeğinize sağlık.


(Kemal Sinan Özmen) #3

Okuduğunuz için teşekkür ediyorum.


(Ö.Miraç Saral) #4

Yazılan öyküler arasında bilime ve kurguya teğet geçmeyen, sahiden dokunan sayılı öykülerden olmuş. Belki benim gibi genç okuyucular :slight_smile: için fazla felsefi gelebilir, hatta biraz geldi itiraf etmeliyim ama ben yine de doğru yolun sizinkisi olduğunu düşünüyorum.


(Kemal Sinan Özmen) #5

Nazik yorumunuz ve görüşleriniz için teşekkür ederim.


#6

Çok güzel, etkileyici bir öyküydü. Güçlü anlatımla kurgu daha bir sağlamlaşmış. Öykünün akıcılığı ve merak unsuru yerli yerindeydi. En beğendiğim öyküler arasına girdi.