Sosyal Medyanın Fenomen Edebiyat Şövalyeleri

(Cem) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/kayip-rihtim/kayip-koseler/sosyal-medyanin-fenomen-edebiyat-sovalyeleri/

Sosyal medyanın etkileşim bağımlısı edebiyat şövalyeleri, söyleyin sırada kim var? “Berbat Edebiyat!” diye haykırarak kime saldıralım? Siz söyleyin edebiyat camiasının şanlı bilginleri. (DEVAMI…)

Şu sözede bayılıyorum yav.Tevfik Fikret bu sözü itihatçıları eleştirmek için sòylemiş :slight_smile:

(Emre Can Doğan) #3

Yazı çok kısa kalmış gibi geldi, düşünceleriniz açısından çok açıklayıcı olmamış ne yazık ki. Anladığım kadarıyla yazıyorum. En son baktığımda o sayfalara Yunus Günçe patlayıp isyan ediyordu.

Benim yazdıklarımı Cemal Süreya yazsa hepiniz beğenir, paylaşırdınız.

Ki bence bu isyanında haklı. Örneğin ‘‘Kadın Sessizce Gider’’ diye bir şiir var ve Cemal Süreya’nın diye her yerde paylaşılıyor. Onun değil ama gerçek sahibi de yok. O şiiri alın, altına Yunus Günçe yazın. Herkes linç eder. Ama Cemal Süreya adı var diye herkes alkışlıyor. Bence yazarın adının edebi görüşlerimize etkisini de konuşmalıyız bu noktada.

(Cem) #4

Teşekkürler eleştiri için @EmrecanDogan. Şahsen yazının daha fazla açıklamaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Gereksiz kalabalık olurdu ve anlatımı zedelerdi. :slight_smile:

(Emre Can Doğan) #5

Asıl yazının altında yazıma yer verdiğin için teşekkürler benden. :buyucu: