Film Soundtrack Kamarası

Ölmeden önce şu 1:06 daki müziği yalın haliyle dinlemek istiyorum [umarım bulurum(bulamadım)]

John Powell’dan bu başlıkta daha önceden bahsetmiştik sanıyorum, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin serisi için yaptığı müzikler oldukça başarılı bence. Bir örneğini aşağıya bırakıyorum.

Sanki ejderhayla beraber uçuyormuşsunuz hissiyatını veriyor gerçekten. :joy: :slight_smile:

1 Beğeni

Bu forumda, kıymeti en az bilinen konu bu olsa gerek.

Matrix Reloaded filminin şu müziğini çok seviyorum:

6 Beğeni

Ben de neden tanıdık geldi diyordum, eskiden haberlerde falan çıkardı bu parça.

1 Beğeni

Şu an Okan’ın şarkıya dair tüm güzel hislerini yerle bir ettin :smile:

2 Beğeni

Ben @cankutpotter cevabını gördüğümde içimden şöyle demiştim: “O haberlere iyi ki denk gelmemişim.” :slight_smile:

2 Beğeni
1 Beğeni

John Williams’ın yazdığı, Ithzak Perlman’ın çaldığı şu müzik bence olağanüstü. Schindler’in Listesi filminde Schindler’in “bir kişiyi daha kurtarabilirdik” deyişi gözümün önüne geliyor. Ne zaman dinlesem boğazım düğümleniyor.

2 Beğeni

John Williams genel olarak bakır nefeslileri çok iyi kullanıyor, ancak burada keman ve diğer yaylılarla o dramatik havayı çok güzel yakalamış bence.
Filmi izleme fırsatı bulamadım ama John Williams’ın, Steven Spielberg’e bu filmin müzikleri için kendisinden daha iyi birini bulmasını söylediğini duymuştum. Ancak Williams gayet güzel bir iş çıkarmış, iyi ki bırakmamış.

1 Beğeni

Bence izlemelisin. Şiddetle tavsiye ederim.

1 Beğeni

Evet daha önce de tavsiye edilmişti. Fırsatını bulduğumda izleyeceğim.

1 Beğeni

Logan’dan gelsin

2 Beğeni

Benim için her zaman en iyisi olacak

2 Beğeni

Benim gibi Darren Aronofsky sinemasını sevenler Clint Mansell ismini bilirler. Requiem for a Dream, The Fountain gibi muhteşem filmleri müzikleri ile hatırlarız mesela. Son olarak Loving Vincent filminde de çok iyi iş çıkarttı fakat beni hep şu parçayla yakalıyor:

3 Beğeni

1995’teki Mortal Kombat filminin müziği. Hâlâ dinlerim.

1 Beğeni

High Life filminden Willow. Robert Pattison söylüyor.

2 Beğeni

Dinlemişken, bu güzelliği de buraya bırakayım.

4 Beğeni

Melez Prens’in müziklerine bayılıyorum. Bazı sahnelerdeki konuşmalarla aklıma kazındılar.

“Cissy, he can’t be trusted!”
“The Dark Lord trusts him.”
“The Dark Lord is mistaken!”

“How does it feel Harry? When you see Dean with Ginny?”
“It feels like this.”

Draco gibi bir zavallının yüzyılın en büyük büyücüsünü alt etmeye çalışması :d hala filmde ne kadar fazla yer verdiklerine inanamıyorum. Neyse melodi yine mükemmel.

“Cesur olun profesör, annem gibi cesur olun. Aksi takdirde onu utandırırsınız. Aksi takdirde bir hiç uğruna ölmüş olur. Aksi takdirde o kase sonsuza dek boş kalır.”

:disappointed:

Ve en sevdiğim, daha önce de paylaşmıştım:

“Bir kez daha senden fazlasını istemek zorundayım Harry.”

6 Beğeni

Film müziklerini takip etmeyi çok severim bunlar da favorilerim;

Now You See Me

Ve tabi ki Sherlock Holmes

1 Beğeni

Azkaban tutsağı “Windows the Past” EFSANEEEEE…

2 Beğeni