Söylenti: The Witcher Dizisinde Ciri'yi Siyahi Veya Asyalı Bir Oyuncu Canlandıracak

(M. Ihsan Tatari) #21

Leh (Polonyalı) bir okurun yorumu:

Ben Polonyalıyım ve kendimi berbat hissediyorum. Amerika, Witcher’ımız için sana güvenmiştik ama sen kalkmış, karakterleri değiştiriyorsun. Ciri siyahi mi yoksa sarı benizli mi olacak? Peki sırada kim var? Zoltan da mı sarı benizli olacak? Yennefer siyahi mi olacak? Dandelion gay mi olacak?

Amerikalılar olarak farklı ten renkleriyle ve politik doğruculukla ilgili ciddi sorunlarını var ama bu saçmalıkları Leh hikâyelerine bulaştırmayın. Bunu istemiyoruz.

Bu da siyahi bir Witcher okurunun yorumu:

Ben siyah tenli bir insanım. Ciri’nin ırkı umurumda değil ve önemli olması gerektiğini düşünmüyorum. Yüzüklerin Efendisi filmindeki bütün oyuncuların beyaz olması o filmlerden keyif almama engel olmadı. The Witcher 3 oyunundaki hemen hemen herkes beyaz ve bence muhteşem bir oyun.

(Onur Selamet) #22

Döngü

• Popüler bir edebiyat eserinin sinemaya - diziye uyarlanacağı ya da bir uyarlamanın baştan çekileceği haberi gelir. Sevinilir.

• Uyarlamada başrol için isimler konuşulur, aktör ve aktrisler kapıştırılır. Hangisinin rolü gerçekten hak ettiğine dair sayfalarca metinler hazırlanır, hayran cosplayleri yapılır.

• Eserde sevilen bir karakterin orijinalinden farklı bir ırkta olacağına dair dedikodular gelir.

• Çeşitli tiplerde onaylamaz yorumlar yapılır. Genel bir kızgınlık hâkimdir.

• Dedikodular haklı çıkar.

• Yapım yayınlanır, izlenilir, çoğunlukla pek beğenilmez.

• Popüler bir edebiyat eserinin sinemaya ya da diziye uyarlanacağı ya da bir uyarlamanın baştan çekileceği haberi gelir. Sevinilir.

((Eski Nick İBow) Emre) #23

Ciri’nin zenci olması çok saçma olur. Ama Asyalı olması benim için pek sıkıntı olmaz. Ama bu işin şoku da çıkmaya başlıyor artık.

(The Witcher Efsanesi) #24

Ciri asyalı olursa bi ihtimal bir şey demem. Ciri rolüne yeter ki yakıssın cuk diye :slight_smile: Fakat Siyahi olursa iş değişir. Dalgamı geciyorsun netflix ? İnsallah sadece uydurma bir soylentidir diyeceğim de herkes konuşuyor. The Wİtcher fanlarına inşallah hüsran yaşatmazsın. Ben ciriyi asla siyahi hayal etmedim. Eminim cogu kardeş benim gibi düşünüyordur. Hakkımızda hayırlısı.

(Super Nova) #25

yazar çıkıyor orijinaline sadık kalicaz kesinlikle diyor birde. herkesi siyah yapsınlar filmlerde kurtulalım. ilk sezondan iptal edilir umarım.