Spider-Man: Düşmanca Devralma Raflarda

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/spider-man-dusmanca-devralma/

Spider-man oyununun öncesinde yaşanan olayları konu alan “Spider-Man: Düşmanca Devralma” romanı İthaki Yayınları aracılığıyla okurlarla buluşmaya hazırlanıyor. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Oyununu oynama ihtimali olmadan okumanın bir anlamı kalmıyor gibi.

Oyunun fiyatı 500 Liraya yakın. Çizgi romanı 40 TL. Zaten bu koşullarda PS4 oynamak hayal oldu.

Oyun nereye 500 lira yahu? 200-300 liraya çok rahat bulabiliyorsunuz. Dijital almak istiyorsanız da halihazırda birkaç kez indirime girdi zaten.

Sabit satış fiyatından oyun fiyatlarına bakarsanız 469 TL fiyat etiketi ile karşılaşabilirsiniz. Ama indirim zamanlarında uzunca süre 179 TL’den satıldı.

Önümüzdeki indirimlerde daha da düşmesi olası. Hali hazırda PS4 sahibiyseniz kardeşlik sistemine göz atmanızı öneririm. Elinizde çok uzun süre tutmama şartıyla en güncel oyunları hesap satın alarak edinebilir, oyunu bitirdikten sonra doğrudan aldığınız fiyata ya da 5-10 en fazla 20-30 TL zararına satarak oynayabilirsiniz. Bu sistem ile mesela Resident Evil 2 Remake’i 4 gün içerisinde oynadım, bitirdim ve sattım. Bana maliyeti sadece 5 TL oldu.

Abi oyun multi değil ki ha şimdi alıp oynadın ha 2-3yıl sonra. Bence para tuzaklarına düşmeyin, kitap değil ki belli bir zaman sonra baskısı tükensin. Benim tahminime göre yaza doğru 100tlye kadar düşer.

1 Beğeni

Bu tür oyunlarda telif hakkının sona ermesi sorun çıkarabiliyor yalnız. Mesela Activision’un çıkardığı bütün Spider-man oyunları karakterin hakları Sony’ye geçince satıştan kaldırıldı ve key siteleri haricinde bulmak artık imkânsız. O yüzden fiyatı ve gelişmeleri kollamakta fayda var.

Okuduğum yorumlardan anladığım kadarıyla kitabın sonu oyuna bağlanıyormuş. Güzel bir macera sunduğu söyleniyor ama olayların ne kadarı çözülüyor ne kadarı oyuna bırakılıyor ondan emin değilim.

Oyunları uzun süre elinizde tutunca fiyatları neden düşüyor? Normal piyasa değeri düşüyor diye mi yoksa başka bir sebebi mi var?

Sistemin kuralları gereğince oyunun en dip fiyatı referans alınmak zorunda. Böylece hangi oyun olursa olsun, oyun sizin elinizdeyken indirim gördüğünde indirimli fiyatı baz alarak satış yapmak zorunda kalıyorsunuz. Spider-Man oyunu 469 TL olsa da indirimli hali olan 179 TL dikkate alınır. Ama üzerinden bir kaç ay geçmiş oyunlarda satıcıların kendi arasındaki satış rekabeti de doğrudan fiyatı düşürebiliyor. Mesela sırf bu yüzden 110 TL olması gereken Spider-Man Primary hesap satışları bu yüzden 70-80 TL aralığında yapılıyor. Çünkü oyun çok popülerdi, herkesce oynandı, fiyatı hızlı düştü (erken indirim gördü) ve satışları artık zorlaştı.

1 Beğeni

200-300 ucuz mu oluyor şimdi ? :smiley:
İlk çıktığında 400 küsürdü. Tam da doların kurunun yükseldiği dönemdi. Ben ondan bahsediyorum şu an ki fiyatına bakmadım. Bulunduğum yerdeki satış mağazalarında hala 489-TL şu an. Yeni oyun vermiyolar. Sebebini sordum bu oyunları dolar kurundan dolayı pahalı almışlar. Şu anki düşüşü yansıtmıyorlarmış. Adam diyo yeni alırsam eski oyun elimde kalacak o yüzden eskisini satmadan yeni almıyorum. Mesela Mortal Kombat ve DMC oyunları da 300den aşağı çıkmayacak. 60 Dolar civarı orijinali. Bizim kurla çarpınca bu rakam çıkıyo zaten.