Spider-Man: Far From Home - Her Şey Daha Yeni Başlıyor

(Atakan Uçar) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/spider-man-far-from-home-spoiler-inceleme/

Marvel Sinematik Evreni’nin yeni filmi Spider-Man: Far From Home’u farklı açılardan ele alarak detaylı şekilde analiz edip spoiler’lı şekilde inceledik. (DEVAMI…)

(Duck) #2

Harika bir inceleme. Benim de Nick Fury hakkında aklıma takılan bir soru var. Acaba Nick en başından beri skrull muydu? Değilse Steve’e bile tam güvenmiyen biri skrullara güvenir mi?

(Ufuk ) #3

Güzel inceleme teşekürler. Muhtemelen daha fazla yermek istedin ama kendini kontrol altında tutmaya çalıştın. :slight_smile:

Keşke 3. faz Infinity War ile bitseydi. Onun ardından gelen tüm filmler (Captain Marvel, Endgame ve Far From Home) MCU’yu bayır aşağı yuvarlıyor. Far From Home da hiç beklediğim gibi çıkmadı. Fazla absürt ve kendi içinde yetersiz bir hikayeydi. Büyük resme de ihanet ettiğini ve bugüne kadar peşinden sürüklediği seyirci ile alay ettiğini düşünüyorum.

(Atakan Uçar) #4

Hiçbir şeyin ciddi bir sonucu yok, ölümün bile. Bu can sıkıcı. Evet keşke Infinity War ile 3. Faz bitseydi ve 4. Faz solo filmleri tamamen karakterlerin yokluğunda yaşanan durumlar ve ortaya çıkan yeni karakterler üzerine olsaydı. Böylece aradaki boşluk ciddi bir biçimde dolardı. 4. Fazın sonundaki yeni bir Avengers filmi de sadece karakterleri değil bambaşka şeyleri getirirdi. Ama MCU bunlar hakkında değil. En kısa ve kolay yoldan izleyenleri nasıl gaza getiririz derdinde bir evren.

Ölümlerin yaşayan karakterler üzerindeki etkisini neredeyse hiç görememiş oluşumuz çok büyük bir eksiklik. Endgame sonunda, Cap’ten mesela, Tony’nin üzerine eğilip bir kısa konuşma yaparak ağlamasını beklerdim. ‘Huzur içinde uyu Tony.’ gibisinden bir cümle bile yeterli olurdu. Hele ki Civil War’la ayrı düşmelerinden sonra herkes ikisinin biraraya gelişini beklerken, böyle bir dinamik yaratılmışken. Far From Home’da da buna benzer bir sahnenin olabileceğini düşünmüştüm. Belki film Peter’ın, Tony’nin mezarına gidişiyle bitirilebilirdi. Hatta gittiğinde orada Tony’nin mezartaşıyla sohbet eden yaşlı Steve’i görsek ve Steve’le aralarında Steve’in, Peter’ın üzüntüsünü anladığına ancak bazen fedakârlıklar yapılması gerektiğine dair bir konuşma geçse tadından yenmezdi.