Stan Lee Vefat Etti

(M. Ihsan Tatari) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/stan-lee-vefat-etti/

Marvel Comics efsanesi Stan Lee, 95 yaşında aramızdan ayrıldı. (DEVAMI…)

Stan Lee
Stan Lee Hayatını Kaybetti
(fatih çetin) #2

Toprağı bol olsun. O kadar kahramanı oluşturmak bile büyük bir yetenek. Umarım Watcher olarak yukarılardan bir yerlerden kahramanlarını izlemeye devam eder büyük usta.

Üzüntüme üzüntü katıp gitti

(Turgay) #4

Marvel filmlerin de görmeye o kadar akışmıştık ki. Artık görememek gerçekten üzücek. Toprağı bol olsun.

(fatih çetin) #5

İlerleyen filmlerdeki cameo’ları çekilmiş diyorlar.

(Kenan Ulusoy) #6

Ulan şu adama fatiha okumak istedim.Reyizi filmlerde gördüğümde hep gülümsetirdi.Işıklar içinde uyusun.

(M. Ihsan Tatari) #7

Cidden çok üzüldüm :frowning: 95 yaşındaymış gerçi… Ama insan hüzünlenmeden edemiyor. Hem çocukluğuma hem gençliğime hayal gücüyle büyük katkılar yapmış, beni başka dünyalara götürmüş ustalardan biridir. Hepimiz için öyle büyük ihtimalle… Hangimiz onun tasarladığı karakterlerden en az birini sevmiyor ki?

Peter Parker’ın en zor zamanlarında bile iyi olanı yapmaya, zorda olana yardım etmeye çalışmasının lise yıllarımda karakterimin oluşmasına büyük katkısı olmuştu dersem abartmam.

Toprağı bol olsun.

(kimyager_ferhat gürdoğan) #8

Stan Lee hayatını kaybetmiş. Toprağı bol olsun.

(Berfin) #9

Gerçekten çok üzüldüm ya. Ama eminim ki yıllar sonra da yarattığı kahramanlarla anılmaya devam edecektir.

(Hüseyin gök) #10

topragı bol olsun.

(Serhat) #11

Resmen yıkıldım. Filmlerde 30 saniyede görsek seviyordum adamı. Toprağı bol olsun. Ne diyeyim bilemedim. :scream::scream: :sob::sob::sob::sob:

Rica etsem anısına bir başlık acar misin ?

Umarım Disney + kanalında bir biyografi filimi çekerler .

(Cemalettin Sipahioğlu) #13

Çizgi roman kültürüm yok denecek kadar azdır. Bundan yıllar öncesindeyse, sadece Batman ve X-Men animasyon serilerini izleyebilmenin verdiği "çizgi roman kahramanları, görünenden fazlası olabilir’ ihtimalini taşımakla yetiniyordum. Stan Lee’nin adına, çizgi romancı sıfatıyla aşinaydım sadece.

Bir gün, ne kadar geek ve çizgi roman sevdalısı olduğunu çok sonra öğreneceğim Kevin Smith’ten Mallrats’ı izlemeye koyulmuştum. Stan Lee de o filmde rol almıştı. Cameo olarak değil ama, yine Stan Lee olarak karşımıza çıkıyordu. Hem de çizgi romanlar ve hayat hakkında bilgece sözler sarfederek, filmin en güzel bölümlerinden birindeydi:

Tamam. İşin içinde birini yola getirmek için gerçeğu çarpıtma vardı ve Lee’nin etkileyiciliğinde repliklerin yazarı Kevin Smith’in payı büyüktü. Kabul edelim ama, o sekanstaki o bilgece sözler, ancak ve ancak Stan Lee’ye yakıştırılabilinecek, onun varlığıyla daha dikkatle dinlenicek sözlerdi.

Çizgi roman kahramanlarının maceralarına gündelik hayattan öğeler, dertler, tasalar ve çelişkiler ekleterek hikayelerin küçük ama dev nitelikte zenginleşmesinin önünü açmışlığı, yarattığı karakterler ve Marvel tarzı denilen çizgi roman üretim tekniği haricinde, ana akım çizgi roman dünyasına kazandırdığı en önemli şeylerden biriydi.

(Ufuk ) #14

Bir değil, en az iki üç nesle ilham vermiş, hayatına bir şekilde dokunmuş birisiydi. Hepimizin onun yarattığı karakterlerden birisi ile mutlaka etkileşimi olmuştur. Başımız sağolsun.

Çizgi romanların eğlence dünyasını bu şekilde etkisi altına almasında yarattığı karakterlerin her ne kadar süper güçleri olsa da, hayatın olağan akışıyla örtüşen davranışlar sergilemelerinin rolü yadsınamaz. Yoksa bileğinden örümcek ağı çıkartıp binalar arasında gezen, ay sonuna kadar akbili zor dayanan bir öğrencinin tüm dünyada bu kadar sevilen bir karakter olmasını neyle açıklayabiliriz?

Stan Lee’nin hayatı ilham verici bir başarı hikayesidir ve tüm dünyada uzun yıllar imzası bulunacak bir insandır. Umarım biz de ölmeden önce onun insanlığa yaptığı katkının ufak bir kısmını yapmayı başarabiliriz.

(Deniz) #15

Büyük bir şok yaşadım sabah sabah. Çizgi romanlar artık sahipsiz kaldı. Çok büyük bir miras bıraktı. Koskoca Marvel ve Dc bu adama çok şey borçlu.

(Halil Oğulcan Karamağara) #16

Keşke insanlar hiç ölmeseler. Önemli değerleri kaybediyoruz. Güzel beyinleri kaybediyoruz. Bu bana doğru gelmiyor. En azından eserleri ile ölümsüz olmayı başardı.

(fatih çetin) #17

Are you Tony Stank? :slight_smile: