Stanislaw Lem Romanı Yenilmez Oyun Oluyor: The Invincible Zamanı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oyun/stanislaw-lem-yenilmez-oyun-the-invincible/

Stanislaw Lem imzalı meşhur bilimkurgu romanı Yenilmez oyuna uyarlanıyor. “The Invincible”, Witcher ve Cyberpunk 2077 geliştiricilerinin yeni stüdyosundan geliyor. (DEVAMI…)

8 Beğeni

Yeminlen, kitabı okurken oyunlaştırılabili mi, diye aklımdan geçirmiştim. Tabi aklımdaki konsept hayatta kalma türüne yatkındı. Ve elbette böceğimsi, hayvanımsı makine çeşitliliği daha fazla olurdu.

2 Beğeni

Bu habere çok sevindim. Kitabı okurken “Acaba doğru mu hayal ediyorum?” diye sıkça düşünmüş, filmi olup olmadığını araştırmıştım. Tabi ben Frictional Games’in yapmasını tercih ederdim ama sonuçta CD Projekt Red her açıdan büyük işler başarmış bir firma.

2 Beğeni

Her ne kadar kitabı sevmemiş olsam da dediğin gibi oyun olmaya müsait bir kitap. O boğucu ortam daha çok anlatılmaz gösterilir biçimdeydi, sap bir yola girdik inşallah başımıza bir iş gelmez derken ölüm kalım savaşı vermenin gerektiği ambians da aynı şekilde ve nasıl öldüğü belirsiz olanların gizemini çözmek gibi şeyler bir oyun dinamiği için hoş olur fikrimce.

1 Beğeni

Roman filmleştirmeye uygun da. Tabi ana omurgayı değiştirmeden, bazı yerlerde çıkarma, ekleme ve yeniden yorumlamalarda bulunmak gerekirdi.

Misal, gezegende medeniyetleşmenin sınırına gelen mekanik homo sapiensler eklerdim. Kahramanımızı bir tür peygamber-tanrı gibi algılardılar. Kahramanımız da bu yanlış anlamanın hem faydasını görür hem de ceremesini çekerdi. Vs. vs.

1 Beğeni

Oyun da olabilir ama ben bu kitaptan harika bir gerilim filmi çıkar diye düşünmüştüm okuduğumda. Okurken filmini izler gibi okumuştum. :slight_smile:

Canım çekti iyice ya. Solaris’i çok beğenmiştim. Yenilmez’i de bi’ 20-30 sayfa okuyup bırakmıştım zamanı şimdi değil diye. Dune 2. kitabı araya sıkıştıracaktım Zaman Çarkı 5 öncesi güya… Bakalım bu sefer okutacak mı bana kendini Yenilmez. :smiley:

1 Beğeni

Erken bırakmışsın okumayı. İlerledikçe gerilim, merak, heyecan artıyor. :slight_smile:

1 Beğeni