Star Wars: The High Republic ile Yeni Bir Dönem Başlıyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/star-wars-the-high-republic-yeni-donem/

Star Wars: The High Republic ile Yıldız Savaşları evreninde yeni bir dönem başlıyor! The Phantom Menace’ten 200 yıl öncesini konu alacak yeni seri duyuruldu. (DEVAMI…)

2 Beğeni

Heyecan verici buldum kendi adıma. Umarım saçmalamazlar

Başta sadece kitap olacağı söylenmişti ama dün 2 farklı kaynaktan verilen bilgiye göre 3 yeni animasyon dizisi geliyor. Bunlardan biri High Republic döneminde geçecekmiş.

1 Beğeni

Abi şakamısınız ya. Önce tüm evreni sil. Clone Wars’ı bile yok sayacaklardı neredeyse. Sonra her ama her konuda başarısız olup eski serileri yeniden diriltmeye çalışmak nedir ya? Thrawn üçlemesini çöpe attılar böyle bir şey yaşanmadı hayır dediler sonra marka değer kaybetmeye başlayınca adamın kitabını çıkarıp bir animasyona falan soktular ya. Eski Cumhuriyet ile ilgili o kadar çizgi romanı, kitabı bir günde yok saydılar bir günde. Netflixte dizisi çıksın bu dönemin diye o kadar imza toplandı sonuç? Güç uyanıyor :smiley:

Charles Soule on numara olmuş kabul ediyorum. Bir tane kötü işi yok. Özellikle dramizite ölüm işini çok iyi yapar arkadaşlar ama Amiral Thrawn kitabı yazıldı okumadım açıkcası çok pahalıydı çünkü ama okuyan tanıdıklarım beğenmemiş. Aynı yazara yazdırmışlar.

Cavan scott’ın ve diğerlerinin eserlerini okumadım ama Claudia Gray çalışacakmış. Rezildir kitapları. Fanları doyurmak için yazılır sadece. Kitabın her yerinde Star Wars göndermerleri görüp heyecanlanmanız için yazılır. Yani John Jackson Miller, Brian Ching, Mike Richardson ve ya Randy Stradley nerede? John Ostrander nerede arkadaş… Evreni tanıyan yazarlar dediği Disney sonrası yazarlar( bir tane eski var sanırım)…

Elimde Türkçe, İngilizce ne kadar Star Wars kitabı varsa sattım dayanamıyorum cidden bu saçmalığa. Filmler çok kötü, çıkardıkları çizgi romanlar aşırı kötü ve çıkardıkları kitaplar… Mandalorian dizisi çok iyi ama saçma bir şekilde. Ailecek izliyoruz öyle diyim.

Neyse Clone Wars son sezon çok iyiydi. Animasyon işinde başka arkadaşlar çalışacaksa iyi olabilir. Göreceğiz…

3 Beğeni

Valla benim pek bir heyecanım kalmadı bu evren için. İkinci üçlemeyi çok sevdim. Ama o kadar. Devamında yapılan projelerin hiç birini izlemedim açıkçası. Mandalorian dizisini de 7 bölüm izleyip bıraktım. Dizi bence eh iştelik. Son bölümü izleyesim pek yok açıkçası. Ama bu Light of the Jedi biraz beni heyecanlandırabilir. Ben galiba bu evrende jedileri fazla sevdiğim için bu kadar ısınamamış olabilirim.

1 Beğeni

SW romanları ölü doğmuş bebek gibiydi benim için. Birden fazla yazarın ortaklaşa çıkardığı kitaplar başarılı olmaktan çok uzak. Üstüne bir de her kitapta farklı yazarlar. Bu yazarların geçmişine bakarsan her türlü popülerleşmiş oyundur, filmdir, dizidir ne varsa onun hakkında kitap yazmış. Kısacası bu insanlar bestseller olup hayran doyurmaya çalışıyorlar. Bence SW’un en büyük sorunu önüne gelenin genişletilmiş evreni istediği gibi genişletmesi.

2 Beğeni

Her kitabı başka bir yazar yazması değil olay. Her hikayeyi başka bir yazar yazıyordu. Dungeons and Dragon evreni gibi düşün.

Timothy Zahn - Heir to the Empire, Dark Force Rising, The Last Command ( Türkçe tam isimlerini unuttum google üzerinden baktım, bir kaç tane daha kitabı var star wars ile ilgili. )

Kevin J. Anderson (Dune evreni içinde kitap yazmış ve X-files ile ilgili bir kitabı vardı galiba tam hatırlayamadım şimdi) - Jedi academy üçlemesi ve X-Wing kitapları ve en sevdiğim Sith çizgi romanlarıda kendisine aittir…

Drew Karpyshyn (Baldur’s Gate ve Mass Effect 1-2 oyunlarının yazarı) - Darth Bane üçlemesi

Önceden böyle kaliteli insanlarla çalışıyorlardı :smiley: Lucastan destek alıyorlardı işte hangi karakter ölmeli ve ya nasıl bir tepki vermeli ve ya şu siyaset doğru mu falan diye. Şimdi yaptıkları işin altı boş kalıyor motivasyonu anlamıyorsun…

Çöpe attıkları kitapları geri getirsinler yeter bana. Disney aldığından beri SW’dan soğuttular insanı.

1 Beğeni

Haklısın ( 20 karakter )

1 Beğeni

Yeni High Republic kitap ve çizgiromanlarından dilimize kazandırılan hiç olmadı değil mi? En son dex birkaç starwars basmıştı sanırım ama film furyası tamamlandıktan sonra yeniye girmiyorlar galiba.

High Republic için 3. dalga yeniler tanıtılmış;