Stephen King Hiç Durmayacak: Yeni Kitap Billy Summers Duyuruldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/billy-summers-stephen-king-yeni/Yetişkin bir Kayıp Rıhtım yılda ortalama üç “Yeni Stephen King Kitabı” haberi verebilir. İşte bu da onlardan birisi! Korku, gerilim, fantezi ve bilimkurgu türlerinde pek çok eser kaleme almış ve artık yaşayan bir efsaneye dönüşmüş olan King’den yeni bir kitap geliyor. Billy Summers adını taşıyacak romanın ilk tanıtımı yapıldı. Stephen King bu yıl 73. yaşını… (DEVAMI…)

11 Beğeni

Kurgu üretme fabrikası. :slight_smile:

@Ozgur neredesin, çevirisini yapsan da bizde tadımlık ön okuma yapsak.

Entertainment Weekly dergisi, yeni Stephen King kitabından kısa bir tadımlık bölüm de paylaştı. Ön okumaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 Beğeni

“İki milyon. Beş yüz bin önden, kalanı sonra.”

Billy’nin ıslığı numaranın parçası değildi, zaten kendisi de numara olarak görmüyordu kendini Nick, Frank ve Paulie gibilerine aptal göstermeyi. Bu daha çok bir emniyet kemeri gibiydi. Bir kaza beklediğiniz için değil, tepeden yolun olduğunuz tarafına kimin bir anda gelebileceğini asla bilemeyeceğiniz için kullanırsınız. Bu insanların yanlış yollara saptığı ve paralı otobanda yanlış yönlere gittiği hayat yolu için de doğruydu bu.

“Neden bu kadar fazla?” Daha önce aldığı en yüksek iş yetmiş bindi. “Politikacı değil, değil mi? Bunu yapmıyorum biliyorsun”

“Alakası bile yok.”

“Kötü biri mi?”

Nick güldü, kafasını salladı ve Billy’ye şefkatle gibi baktı. “Hep aynı soru.”

Billy başıyla onayladı

Aptal numarası bir kabuk olabilirdi ama şu doğruydu: sadece kötü insanlara yapardı. Geceleri bu sayede uyuyabiliyordu. Elbete kötü insanlar için çalışarak hayatını kazanıyordu ama bunu ahlaki bir açmaz olarak görmüyordu. Kötülerden, başka kötüleri öldürmek için para alma konusunda bir sorunu yoktu. O kendini basitçe silahı olan bir çöpçü olarak görüyordu.

“Bu çok kötü bir biri.”

Hikayedeki “person” kadın mı erkek mi bilemediğim için “biri” olarak düşündüm. Muhtemelen “Kötü bir adam” desem de olurdu ama bilemedim. Direkt okuyarak buradan yazıyorum. Arada birşeyler kaynamış olabilir. King yine 2-3 paragrafla merak ettirmiş hikayeyi. Helal olsun.

7 Beğeni

Çevirisini beklediğimiz 3 kitabı vardı. Yazdan sonra 4 kitap olacak.

1 Beğeni

Konu çok klasik hatta neredeyse klişe gibi ama Stephen King imzası varsa işin içinde muhteşem bir eser bizi bekliyor demektir.