Stephen King İmzalı "Gwendy'nin Düğme Kutusu" Çıktı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/stephen-king-gwendynin-dugme-kutusu/

Stephen King okurlarını sevindiren haber İnkılap Kitabevi’nden geldi. Yazarın, Richard Chizmar ile ortaklaşa kaleme aldığı Gwendy’nin Düğme Kutusu adlı romanı Türkçe olarak raflardaki yerini aldı. (DEVAMI…)

5 Beğeni

Bir King bir de Brandon’un kendisini klonlattığını düşünmeye başladım. Hadi bu olmadı diyelim kesin insanüstü varlık olabilirler.

2 Beğeni

Ben daha gerçekçi bir şekilde asistanları olduğunu düşünüyorum. King artık basitçe aylık kazancını çıkaran bir yazar değil, sinema filmi falan derken büyük para dönüyor. Bir de sinemaya uyarlanması neredeyse her kitapta garanti. Bu yüzden maaşla iki adam tutup, ağzıyla yazdırması işten bile değil. Üstelik kendisi için kitaplarına fast-food zincirlerinden büyük markalardan reklam aldığı da söyleniyor ki bu da dönen parayı daha da arttırır.

1 Beğeni

Mutlaka sözlü yazdırması çok mümkün. Ben biraz espriyle yaklaşmıştım. Bu kadar hızlı yazabilmek de zaten el yorar. On parmak kullanan kimseler daha kısa sürede daha hızlı sonuç almasını sağlar.

1 Beğeni

Eşiyle ya da oğluyla da halledebilir. King kendini bize bir edebiyat aşığı ve yazma delisi gibi gösteriyor hep ama şu an iyiyden iyiye tüccarlaştı. :confused: Bilemiyorum, belki de ben yanılıyorumdur ama şöhretin ve paranın kimseye yaramadığı da bir hakikat

1 Beğeni

Şuna son zaman romanları için katılıyorum. Uyuyan Güzeller kitabını oğluyla birlikte yazdı. Ben fikir hariç gerisini pek beğenmedim açıkçası. Oğulları Owen King ve Joe Hill zaten yazıyorlar. ‘‘Sülalem yazar bro’’ dese yeridir Stephen’ın.

Ayrıca son yazdıkları eski yıllarda yazdıklarına göre başarısız kalıyor. Paraya ihtiyacı olduğunu da düşünmüyorum ki bütün kült eserler bu adamın kaleminden çıkıyor. Amaç para değilse ne olabilir diye düşünmemize yol açıyor.

2 Beğeni

Allah gecinden versin adam ölmeden ne kadar yazabiliyorsa yazsın kardır bizim için.

3 Beğeni

üretici ve asla suskunlaşmayan, durgunlaşmayan bir beyin stephen king. kitabı hemen listeme ekliyorum.

3 Beğeni

Az önce kitabı okumayı tamamladım. Kitap içerisinde 3-5 illüstrasyonda olan 132 sayfalık uzun öykü. Hikaye iyi mi kötü mü biraz kararsız kaldım. Kötü desem değil, iyi desem o da değil. En iyisi merak ediyorsanız okuyun kendiniz karar verin.

2 Beğeni