Stephen King Kitapları

stephen-king-s

BİYOGRAFİ (Kaynak: Altın Kitaplar)

Stephen King, hepsi de dünya çapında çok satanlar listelerine girmiş elliden fazla romanın yazarıdır. Eserlerinin arasında Doktor Uyku ve CBS’te çok başarılı bir dizi yorumlaması olan Kubbe’nin Altında vardır.

Romanı 22/11/63, New York Times Book Review tarafından 2011’in ilk on kitabı arasında gösterilmiş, En İyi Gizem/Macera Romanı seçilerek Los Angeles Kitap Ödülü’nü ve Uluslararası Macera Yazarları En İyi Kitap Ödülü’nü kazanmıştır.

Yazar, 2003’te Ulusal Kitap Vakfı’ndan Amerikan Edebiyatına Güzide Katkı Madal- yası almıştır. Kendisi de roman yazarı olan eşi Tabitha King ile Bangor, Maine’de yaşamaktadır.

Yazarın kitapları birkaç yayınevi tarafından yayımlanmaktadır. Konu yayınevlerine göre ayrılmıştır.

ÇİZGİ ROMAN SERİSİ (Alfabetik sıralıdır.)

1. Amerikan Vampiri - Cilt 1 (JBC Yayıncılık)
  2. Kara Kule - Eve Giden Yol (Altın Kitaplar)
  3. Kara Kule - Gilead’ın Düşüşü (Altın Kitaplar)
  4. Kara Kule - İhanet (Altın Kitaplar)
  5. Kara Kule - Jericho Tepesi Savaşı (Altın Kitaplar)
  6. Kara Kule - Silahşör’ün Doğuşu (Altın Kitaplar)
  7. Kara Kule Silahşor - Yolculuk Başlıyor (Altın Kitaplar)
  8. Mahşer - Kaptan Trips (Altın Kitaplar)

1 2 3 4 5

6 7 8

6:45 YAYINEVİ TARAFINDAN YAYIMLANAN KİTAPLAR
(Orijinal çıkış tarihlerine göre sıralıdır.)

1. Kurtadamın Döngüsü (1985)

1

İNKİLAP YAYINEVİ TARAFINDAN YAYIMLANAN KİTAPLAR

1. Tılsım
  2. Ejderhanın Gözleri (Sayfa 6 Yayınevi tarafından güncel yayımlandı.)
  3. Yaratık
  4. Gwendynin Düğme Kutusu
  5. Falcı
  6. Rüyalar Karabasanlar 3
  7. Eğlence Parkı
  8. Tom Gordona Aşık Olan Kız
  9. Yüzyılın Suçlusu Blaze
  10. Dolores Claiborne
  11. Rüyalar Karabasanlar 1
  12. Yüzyılın Fırtınası

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12

SAYFA 6 YAYINEVİ TARAFINDAN YAYIMLANAN KİTAPLAR

1. Falcı (1984) (İnkilap Yayınevine Geçti)
  2. Ejdarhanın Gözleri (1987)
  3. Dolores Claiborne (1993) (İnkilap Yayınevine Geçti)
  4. Rüyalar Karabasanlar 1 (1993) (İnkilap Yayınevine Geçti)
  5. Rüyalar Karabasanlar 2 (1993)
  6. Rüyalar Karabasanlar 3 (1993) (İnkilap Yayınevine Geçti)
  7. Düzenleyiciler (1995)
  8. Yaratık (1996) (İnkilap Yayınevine Geçti)
  9. Tom Gordona Aşık Olan Kız (1999) (İnkilap Yayınevine Geçti)
  10. Yüzyılın Fırtınası (1999) (İnkilap Yayınevine Geçti)
  11. Colorado Kid (2005)
  12. Yüzyılın Suçlusu Blaze (2006) (İnkilap Yayınevine Geçti)
  13. Eğlence Parkı (2013) (İnkilap Yayınevine Geçti)
  14. Ölüm Dansı (2017) (Türkiye derlemesidir. Korku konusunda hangi yazar ve yönetmenlerin iyi olduğunu örnekleriyle açıklandığı kitabı.)

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14

İNKA YAYINLARI TARAFINDAN YAYIMLANAN KİTAPLAR

1. Siyah Takım Elbiseli Adam
  2. Yükseliş

1 2

ALTIN KİTAPLAR TARAFINDAN YAYIMLANAN KİTAPLAR

1. Göz
  2. Korku Ağı
  3. Medyum
  4. Mahşer
  5. Çağrı
  6. Ateş Yolu
  7. Tepki
  8. Azrail Koşuyor
  9. Kujo
  10. Kara Kule 1 Silahşör
  11. Kuşku Mevsimi ve Esaretin Bedeli
  12. Ceset
  13. Christine
  14. Hayvan Mezarlığı
  15. O
  16. Kara Kule 2 Üç’ün Çekilişi
  17. Sadist
  18. Şeffaf
  19. Hayatı Emen Karanlık
  20. Gece Yarısını Dört Geçe
  21. Ruhlar Dükkanı
  22. Kara Kule 3 Çorak Topraklar
  23. Oyun
  24. Çılgınlığın Ötesi
  25. Sis
  26. Kara Kule 4 Büyücü ve Cam Küre
  27. Kemik Torbası
  28. Maça Kızı
  29. Yazma Sanatı
  30. Yeşil Yol
  31. Kara Ev
  32. Rüya Avcısı
  33. Buick 8
  34. Karanlık Öyküler
  35. Kara Kule 5 Calla’nın Kurtları
  36. Kara Kule 6 Susannah’ın Şarkısı
  37. Kara Kule 7 Kule
  38. Lısey’in Hikayesi (Bir Aşk Hikayesi)
  39. Cep
  40. Duma Adası
  41. Karanlık Çökünce
  42. Kubbe’nin Altında
  43. Zifiri Karanlık, Yıldızsız Gece
  44. 22/11/63
  45. Anahtar Deliğinden Esen Rüzgâr
  46. Doktor Uyku
  47. Bay Mercedes
  48. Diriliş
  49. Kabuslar Pazarı
  50. Kim Bulduysa Onundur
  51. Son Nöbet
  52. Uyuyan Güzeller
  53. Hayaletin Garip Huyları
  54. Enstitü
  55. Kan Varsa
  56. Billy Summers
  57. Uykusuzluk
  58. Peri Masalı

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14 15

16 17 18 19 20

21 22 23 24 25

26 27 28 29 30

31 32 33 34 35

36 37 38 39 40

41 42 43 44 45

46 47 48 49 50

51 52 53 54 55

56 57 58

EN SON ÇIKAN VE KAPAĞI GÜNCELLENENLER

58

63 Beğeni

Eline sağlık çok güzel olmuş .İlk mesajım Stephen King konusuna olacakmış.yeni kaydoldum foruma.Diğer açtığın konularıda takipteyim.
Buradaki tüm kitaplar bende mevcut tabi bir çoğu eski kapak.
22/11/63 çok iyiydi çok sevmiştim.

5 Beğeni

Zoru başarmışsıneline sağlık @fortknoxt :clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6: Kitaplarından okuyan arkadaşlar çeviriler hakkında yazarlarsa sevinirim.Çünkü bazı çeviriler kötüymüş diye duydum Altın Kitaplar’da.

3 Beğeni

Konu kitapların çıkış sırasına göre düzenlenmiştir.

4 Beğeni

Jbc ve altın kitaplardan çıkan çizgiromanları da eklerseniz seri tam olur

3 Beğeni

Onlarda eklenecek heyecan yok :slight_smile:

3 Beğeni

Ben Doktor Uyku’yu okumuştum bi 3 sene önce sanırım tam hatırlamıyorum. Kitap çok çabuk bitti kalın olmasına rağmen. Çeviri konusunda da sıkıntı yok gibiydi.

1 Beğeni

Öncelikle eline sağlık. Ceset isimli kitabınıda ekleyebilirsin. Kitap Ceset isimli öyküsünü ve The Rage (Hiddet) isimli Richard Bachman takma adıyla yazdığı romanı içeriyor.

1 Beğeni

Kara Kule’yi gördüğüm her konunun, her yorumun altına yazacağım. Kurban olayım yeniden çevirin şu seriyi. İkinci kitabı zar zor bitirdim. Üç de zar zor gidiyor. Elinizdeki telifi iyi kullanın.

4 Beğeni

Listeyi güncelledim. Teşekkür ederim.

2 Beğeni

Çizgi Roman Serisi listeye eklenmiştir.

3 Beğeni

Açıkcası yayınevi temsilcisi forumda olsa bu konuda oldukça başını ağrıtacağım. Ne yazıkki Altın Kitapları bu yazarın hakkını gerektiği kadar veremiyor.Kapak görsellerinin kalitesine değinmiyorum bile. “Hayatı Emen Karanlık” yıllardır basılmıyor. Aynı şekilde “Ateş Yolu” “Kara Ev” “Azrail Koşuyor” “Ceset” de bu kitaplar arasında.
Ayrıca yeni dönem kitapların çoğunun da bildiğim kadarıyla baskısı yok. Açıkcası Altın Yayınlarının yazara gerektiği özeni göstermediğini düşünüyorum. Zaten gördüğüm kadarıyla bu gidişle de elindeki kitapları da İnkılap Yayınlarının bir alt yayınevi olan Sayfa 6 ya kaptıracak gibi duruyorlar.
Birde listede göremediğim, uzun yıllar önce Remzi Kitabevinden çıkan ve bir daha basılmayan, sahaflarda yüksek fiyatlara satılan “Uykusuzluk” kitabı var.
image

6 Beğeni

tam hatırlamıyorum ama bu kitabı 4 sene önce filan 50 veya 60 tl gibi bir fiyata almıştım.Onuda geçtim 3-4 sene kurtadamın döngüsü kitabını basımını bekledim. Kırmızı kapaklı olanın internette şsatışını görmüştüm 100 küsür sayfalık kitaba 200 tl yazmışlardı.

Hayatı Emen Karanlık - yanlış görmediysem altın kitaplar facebook sayfasında yeni baskısı olacağını yazmışlardı.

3 Beğeni

King’in kitaplarının yeni baskıları gelecek. En azından yayınevi böyle söylüyor. Lakin kapak konusu bence King’e yapılmış bir hakaret. Hele o Cep’in kapağı yok mu!

7 Beğeni

Sırf Altın Kitaplar tarafından basılan bazı kitapları okumuyorum. Daha doğrusu okumak istemiyorum. Yayınevi gerçekten Stephen King’e hiç önem vermiyor. Kapak değiştirmekle bu sorun çözülmüyor. Çeviriler kötü, @annihilator söylemiş zaten Cep kitabı için gerçekten alacağım varsa da almak istemiyorum.

1 Beğeni

Aynen bencede adamın kitaplarını hiç önemsemiyorlar. Çeviriler berbat. Kara Kule Silahşor da coke kelimesini kokain yerine Coca Cola diye çevirdiler. Onun üstüne yıllardır baskısı olmayan kitaplar var. Koleksiyon hastalığımdan dolayı kimi kitaba 60 kimisine 50 lira bayıldım.

2 Beğeni

fortknoxt sanırım seriye “Hayaletin Garip Huyları” nı da eklemek lazım. Çok sağlam hikayelerden oluşan güzel bir klâsik o da.

image

6 Beğeni

Şuan için yeni 2 kitap ekleyeceğim listeye. Bu kitapların listede olmaması artık kitap sitelerinde bile bulunmaması. Ben çoğu kitap sitesini karşılaştırıp konuları açıyorum. Elinizde buna benzer eski kitaplar var ise gönderin listemize ekleyelim. Ne kadar güncel o kadar iyi :wink::wink::wink:

2 Beğeni

O zaman bi de Geceyarısını 2 Geçe :slightly_smiling_face::wink:

1 Beğeni

Geceyarısını 2 Geçe zamanında yayınevinin 4 hikayeden oluşan Geceyarısını 4 Geçe kitabını ikiye böldükleri için oluşan bir kitaptı. Yeni baskıları orjinalindeki gibi tek kitap olarak piyasaya sürüldü.

4 Beğeni