Stephen King Kitapları

Altın Kitaplar duyuru mahiyetinde bir paylaşım yapmış. Ama eski kitapların yeni baskısı mı yoksa yeni yazılan bir kitap mı belli değil.

4 Beğeni

Ve tabiiki sorunca cevap vermiyorlar :confused:

1 Beğeni

Zaten belli etmemişler. Mesaj yoluyla sordum ama belki cevaplarlar belki de cevaplamazlar.

Tekrar baskı değilse Elevation olabilir. Bildiğim kadarıyla Outsider sonrası Elevation dışında çıkan kitabı olmadı.

KR haberine göre Eylül 2019’da The Institute çıkacakmış

Bu durumda tekrar baskı değilse, Elevation çıkacaktır.

3 Beğeni

Bir kaç kitabının yeniden baskısının olacağını söylemişlerdi. Yeniden çeviri yapıldığını da söylediler. Acaba araya alıp yeni kitabı da çıkarırlar mı bilmiyorum.

İlk aklıma gelen Yazma Sanatı falan oldu açıkçası. Çünkü cümle yanlış anlamadıysam ‘‘yeni’’ kelimesini içermiyor. Sadece Ağustos ayında kitap çıkacağı söyleniyor.

Açıkçası ‘‘The Institute’’ kitabından önce baskısı olmayan kitapların basılmasını gönül ister.

2 Beğeni

Hayaletin Garip Huyları geliyor herhalde. İlk önce onu duyurmuşlardı. Kokusu çıkar zaten ilerleyen günlerde, bekleyip göreceğiz.

2 Beğeni

Yeni kitaplar gelirken Mahşer, O ve Sis kitaplarının baskıları tükenmiş. Tek tük bulunabiliyor ama karton kapak “Mahşer” ve “O” piyasada 90-100 lira civarı olmuş bile. Tam filmin vizyona girmesi öncesi ilginç gerçekten. Kim bilir yeni baskılar ne zaman gelir.

2 Beğeni

Neden böyle oluyor bilmiyorum. Özellikle D&R mağazalarında dikkat ediyorum ‘‘Mahşer’’ ve ‘‘O’’ satılmıyor gibi dururken birden piyasadan kayboluyor. Tüm King kitaplarında bu oluyor. Yeteri kadar mı basmıyorlar, ya da ülkemizde Stephen King okuyucuları mı çok fazla bilmiyorum.

Not: Yeni basılan Kara Kule serisi de tükenmiş sanırım.

2 Beğeni

Hayvan Mezalığı’dır.

Hayvan Mezarlığı’nın 2. kitabı mı çıkacak? Yeni baskısı zaten şuan piyasada var bir daha basacaklarını düşünmüyorum.

Duyuru sırasında gidecekler ise “Hayaletin Garip Huyları” dır diye düşünüyorum.

Spkng

Konuyu açıklığa kavuşturalım.

Eskiden basılmış bir kitabın yeni çevirisi ve tam metin halini sunacaklarmış bize. Özet okuttukları bariz belli olan yeniden çevrim, eskiden okuduğumuzun yaklaşık 2 katı sayfası olacak bir kitap sanırım.

2 Beğeni

Yani kuvvetle ihtimal Hayaletin Garip Huyları.

Çıkar çıkmaz alırım. En sağlam hikayeler o kitapta.

5 Beğeni

Kediyi görünce aklıma ilk o kitap geldi. Salladım yani😀

1 Beğeni

Hiç o kadarını düşünmemiştim doğrusu. Roman sizi iyi etkilemiş anlaşılan. :smile:

Lisedeyken okumuştum kitabı. ‘Kitaplar korkutmaz en fazla gerer’ fikrimi kitabın son 2 sayfasında yutmuştum.

2 Beğeni

Bende artık kedilere ve mezarlıklara temkinli yaklaşmaya başlamıştım. Geri dönmeyi kafama takmıştım ama tabi geri dönenler normal olmuyordu :smiley:

1 Beğeni

Sevindirici bir haber, sahaflarda oldukça yüksek fiyatlara satılıyordu. Okuyan varsa nasıl bir kitaptı? King listenizde kaçıncı sıradadır?

5 Beğeni

Güzel haber. Bu kitaptan karakterler Kara Kule’ye dahil oldukları için ve Kara Kule’nin sonuna dair spoiler verdiği için en çok okumak istediğim kitaplardan birisi.

1 Beğeni

Sonuna dair spoiler mı veriyor, aman diyim :smiley: Bilgilendirme için teşekkürler, demeseydiniz alıp okuyacak ve kuleden spoiler yiyecektim, çok teşekkürler