Stephen King Kitapları

Şu Altın yayinevine aşiri gıcığım. Kitapları kirparak yayımlamak nedir yahu?

2 Beğeni

Uykusuzlukdaki spoilerı yanlış hatırlamıyorsam Roland Deschain de okuyordu, kendi sonunu öğrenmek için.

1 Beğeni

Hadi ya :smiley: garipmiş :smiley:

Daha bu hiçbir şey. :joy: Roland, Stephen King ile tanışıyor.

3 Beğeni

Ne :joy: Deadpool’un kendi yazarlarını öldürmesi gibi :smiley:

1 Beğeni

Evet biraz öyle. Dördüncü duvarı kırıyor.

1 Beğeni

Arkadaşlar kara kule serisi heriç kendi içinde seri / evrrn oluşturan başka kitaplar var mı varsa hangileri? Şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Böyle bir mesaj var idi.

2 Beğeni

King kitaplarının hemen hepsi aslında dünyamızın üzerine kendi evrenini kurmuştur. Salem’s Lot diye bir kasaba yoktur, ya da Calla diye bir yer yoktur. Hepsi kendi içinde evren oluşturmuştur.

Ne demek istediğinizi aslında anladım. Yüzüklerin Efendisi gibi, The Walking Dead evreni gibi bir olgu diyorsunuz ama King kitaplarının çoğu zaten hayali yerlerde geçer.

Sanırım Rüyalar ve Karabasanlar 3 kitabında okumuştum (yanlış hatırlıyor olabilirim) yazar kendi yarattığı dedektif karakterinin dünyası ile yer değiştiriyor, hayali dedektifi kendi dünyasına gönderiyor, kendisi de dedektifin dünyasında kalıyordu.

1 Beğeni

Aslında yazarı hiç okumamış biri olarak rastegel birkaç kitabını alacaktım. Bu durumda aldığım kitabın öncesini anlatan başka vir kitap daha vardı gibi bir olay olmasın diye sormuştum :slight_smile:

Tüh be, King okumaya Kara Kule ile başlamıştım

Aslında bu düşüncelerimi yazmamın amacı Stephen King üstadımızın korku-gerilim yazarı olarak bilinmesidir. İlk elden korku-gerilim diye Kara Kule serisini okumaya kalkan insan bu nasıl korku-gerilim diyebilir. Çünkü seri fantastik-western karışımıdır.

Ayrıca King’in üslubunu, yazım tarzını, ifade biçimini bilen birine Kule serisi alışılmışın dışında gelecektir. Anlamak için diğer kitaplarının (hatta kült olarak niteleyebileceğimiz) okunması gerektiğini düşünmüştüm.

1 Beğeni

Kara Kule serisini çok merak ediyordum bu kitaptan başlamak istedim, diğer kitaplara göndermeler var mı bilmem, varsa da (diğer kitaplarını okumadığım için) anlamadım :smiley:
Çok sıkıntı olmadı benim için.

2 Beğeni

Medyum ile başla. Ben geçen gün o kitapl basladım. Doktor uyku kitabı da medyum kitabınin devami sayilir.

1 Beğeni

Üstadın yeni baskı gelen kitapları;

7 Beğeni

O kitabının basılması çok iyi olacak çünkü o kadar çok satışı oluyor ki yeni baskısını almak için gittiğimde bulamadım(tam metin olanı).

5 Beğeni

Merhaba Stephen King 22/11/63 ne zamandır listemde geçen şöyle bir baktım aldığım sitelerde hep tükenmiş. Güvendiğiniz, burada var, alabilirsin falan dediğiniz site var mı, yardımcı olur musunuz?

1 Beğeni

Kidega’dan almıştım geçen ay. Stok sorup alabilirsiniz. Ama almadan önce arayıp sorun sonra temin için boşa beklemiş olmayın :+1:t2:

2 Beğeni

22/11/63 hepsiburada da var ama 59 gibi bir fiyatı var. Nadir kitapta ise sıfır yazılmış 30 tl ye şu an var satın alabilirsin.

1 Beğeni

Ankara’da oturuyorsan Dost Kitabevinde bulabilirsin

1 Beğeni