Stephen King Kitapları

sai

Bana da şöyle yazmışlardı. Şeffaf ve Hayaletin Garip Huyları’nın eski baskıları tam metin değil sanırım. (Ben mi öyle anladım)

2 Beğeni

Belki eksik metin olarak çeviriyi gözden geçirme, yenileme denmek istenmiş olabilir.

1 Beğeni

Geçen seneler içinde King kitaplarına değer verilmesi beni mutlu etti açıkçası. Yaklaşık 10 yıl önce çok iyi hatırlıyorum Kara Kule serisini tamamlamak çok zordu. Kitaplar basılmıyordu ve bulunmuyordu. Geçtiğimiz 2017-2018 seneleri içinde biraz daha rahatlama oldu ancak bu sene içinde de King kitapları piyasadan yok oldu sanki.

4 Beğeni

Sis kitabı da bayramdan sonra tekrar basılacakmış, bekleyen arkadaşların haberi olsun.

4 Beğeni

Ağustos ayında, eskilerden, yeni basım King çıkacaktı. Yetiştiremediler sanırım, yıllardır basımı olmayan kitaplardan bir an önce gelse de eksikleri bitirelim.

1 Beğeni

Buyrun efem

5 Beğeni

Ertelenmezse güzel haber :slight_smile:

1 Beğeni

10 Beğeni

O kadar duyuru yaptıkları kitabı baştan çeviri yaptırmadan mı yayımlıyorlar yani… Boşa beklemişim.

Bu basılıp satışa sunulmuş mu yoksa daha basılacağını mı belirtiyor?

1 Beğeni

Aşağı yukarı haftaya satışta olur.

1 Beğeni

Basılacak. Burada bandrol alındığını gösteriyor. Yayınevinden yayınevine göre yayımlamak değişiklik gösterir. Ortalama 3 ile 40 gün arasında değişkenlik gösterir. Enazından basılacağı kesin.

3 Beğeni

Merakla beklediğimiz yeni baskı ŞEFFAF romanı 1 Ekim’de kitapçılardaymış.
Kapağı ben beğendim açıkçası.

11 Beğeni

Ben acilen King’in kapağını yapanların değişmesinden yanayım, çok daha iyi bir iş çıkabilirdi.

5 Beğeni

Kapak bana çok kötü gelmedi fakat çok daha güzel tasarımlar yapılabilirdi açıkcası.Size hak veriyorum bu açıdan.Kapak tasarımları gittikçe kötüleşti.Özellikle ‘‘Cep’’ kitabının kapağı çok karışık ve göz yorucu.Neyse ki eski basımına sahibim.

3 Beğeni

Buna katılmakla ve ben de eski basımına sahip olmakla birlikte ‘‘Cep’’ kitabı korku-gerilim türündedir ve o kapak kitabı ne bileyim böyle popüler kültürden etkilenmiş, androidlerle alakalı bilim-kurgu tarzı yazılmış bir şeye benzetmiş. Tam ifade edemedim, bende çok iğrenç duygular uyandırdı o kapak.

3 Beğeni

Ne mutlu size :slight_smile:

1 Beğeni

Kapak çok iyi değil ama son basımlara bakınca yine de diğerlerine göre bir tık daha iyi. Umarım yine insanın bakınca kendini gördüğü parlak selefonlu kartona basmazlar.
Eski basım elimde var. Ona ek birşey yoksa da üzülmem açıkcası.

1 Beğeni

King kitaplarının yarısından fazlasının baskısı yok :confused: King okumaya karar veren biri olarak bu durum beni şaşırttı. Neden çoğu kitabın baskısı yok bilen var mı? Kitapları çok satan bir yazar diye biliyorum. Çokça kitabı olduğu için mi böyle yoksa farklı sebepler mi var acaba :thinking:

Bir de yazara hangi kitap ile başlamamı önerirsiniz?

Hayvan Mezarlığı, Christine, Sadist, Medyum ve Sis’i almayı düşünüyorum.

Yanılmıyorsam Türkçe’ye çevrilmiş 79 adet kitabı var. Ancak şuan piyasada satılan kitap sayısı 13-14 tane. Kara borsaya düşen eski baskı kitaplar var. Onlar da 150-300 TL arası değişiyor :smiley:

@Wind almayı düşündüğünüz kitaplar bence King’e başlamaya uygun kitaplar. Medyum kitabından sonra Doktor Uyku kitabını okumalısınız. Medyum kitabının devamı niteliğindedir Doktor Uyku.

1 Beğeni