Stephen King: "Trump'ın Başkanlığı Romanlarımdan Daha Korkunç"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/stephen-king-trump-baskanligi-romanlarimdan-daha-korkunc/

Stephen King, ABD Başkanı Donald Trump hakkında sorulan soruya kendi romanlarından yola çıkarak çarpıcı bir yanıt verdi. (DEVAMI…)

5 Beğeni

Büyük yazar, heykeli dikilmesi gereken ulu edebiyatçı Stephen King’i boşuna sevmiyoruz.

1 Beğeni

Robert de Niro’yu da unutmayalım. O da sert Trump karşıtı politika izliyor. Her fırsatta Trump için F ile başlayan cümleler kuruyor.

1 Beğeni

Severek izlediğimiz bizi her filminde (Korku Burnu, The Godfather 2, The Heat, Goodfellas gibi) mest eden De Niro için söylenecek çok şey var ancak bu Stephen King olduğu zaman insan daha değişik hissediyor.

Terörden içeri alınmamış mı? Subhanallah… Demokrat ülkelerde böyle tehlikeli fikirler zehir saçmasın diye parmaklıklar ardına gönderilir! Sam Amca’yı çok kınıyorum.

Ben Trump’a karşı olan bu tepkileri çok saçma buluyorum. Trump her Amerikan başkanının yaptığı şeyi belki sadece biraz daha açık ve agresif yapıyor yani sermayeye hizmet ediyor. Başa başka birinin gelmesi Amerikanın ilerideki hareketlerini değiştirmez. Savaşa girilecekse gene girilir. Krizler gene yaşanır. Ki bunlar ekonomiyi ayakta tutar. Yani ben De Niro’nun kendini küçük düşürdüğünü düşünüyorum.

Amerika’nın politikasının veya hedeflerinin değişikliği başkan değişimi ile sağlanamayacağını biz de biliyoruz ancak bu tepkileri açık yüreklilikle, korkmadan, içeri alırlar diye düşünmeden, dürüstçe söyleyen sanatçıların, yazarların olması bizi sevindiren tarafı.

Trump’a laf söylemenin önüne geçen yasalar yok ki Herkes adama sallıyor zaten Türkiye de olsa neyse.