Stephen King ve Onun En Sevdiği 10 Roman

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/liste/stephen-king-favori-kitaplari/Korku edebiyatının usta ismi Stephen King’in favori kitapları neler olabilir? Listede hangi dehşet verici romanlar, hangi ürkütücü öyküler var? Cevap veriyoruz: Hiçbiri. (DEVAMI…)

1 Beğeni

King bizden ne istiyor? :thinking: the satanic verses i neden okuduğunu ve düşüncelerine nasıl yansıdığını merak ettim, islam karşıtı bir adam değil diye biliyorum ama yanlış da biliyor olabilirim. birileri beni bu konuda aydınlatırsa sevinirim

Yazma Sanatı adlı eserinde bir ortaokulda temizlikçi olarak çalıştığı zamanları anlatıyordu. Bir gün diğer temizlikçi arkadaşıyla kızlar tuvaletini temizlediği anısında " O sırada benimle aynı durumdaki müslüman bir genç kadar utangaç hissettim." gibi bir cümle vardı fakat okuyalı uzun zaman olduğu için cümleyi iyi hatırlamıyorum. Müslümanlarla ilgili ettiği başka bir laf hiç dugymadım.
Muhtemelen Satanic Verses kendisine egzotik gelmiştir.

2 Beğeni

İslam karşıtı olduğunu düşünmüyorum. 2015 Paris saldırılarına ithafen “Paris saldırılarında yaşananlardan dolayı tüm müslümanlardan nefret etmek, LGBT karşıtı Westboro Baptist Kilisesi yüzünden tüm hristiyanlardan nefret etmeye benziyor.” diye bir tweet atmıştı.

Kaynak: https://twitter.com/StephenKing/status/665565321374355456

3 Beğeni

Eh, bu romani begenmeniz icin islam karsiti olmaniza gerek yok. Zaten öyle bir durum da yok ortada…

Bir romana roman gözüyle bakan, acik fikirli bir okur veya bir edebiyatci olun yeter.

3 Beğeni