Stephen King'in "Azrail Koşuyor" Romanı Yıllar Sonra Yeniden Raflarda

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/azrail-kosuyor-stephen-king-romani-yeniden-raflarda/

image

Stephen King imzalı Azrail Koşuyor adlı uzun hikâye tek başına bir baskı ile yıllar sonra yeniden Türkçe raflarına geldi. Stephen King en üretken yazarlardan biri. Kral, o kadar yazmaya bağımlı ki kendi adıyla yazıp yayımladıkları yetmediğinde bir de Richard Bachman adıyla yeni kitaplar yazıp yayımlamaya devam etti. Aslında bu King’in kariyerinin zirvesinde olduğu yıllarda Amerika’da… (DEVAMI…)

5 Beğeni

Azrail Koşuyor romanı bugüne dek kaç baskı yaptı acaba.? Ben de ilk baskının birebir aynı kapağına sahip 2. baskısı mevcut. Ancak orijinal mi bilmiyorum. Bu yeni baskının içinde 2. baskı olduğu yazıyor. Bu 2. baskı ise, bende ki 1995 tarihli 2. baskı ne oluyor.?

2 Beğeni

Sizin elinizdeki kitapta muhtemelen Azrail Koşuyor ve Uzun Yürüyüş adlı iki uzun hikaye var. Klasik baskı bu. Altın Kitaplar kapağı değiştirip Uzun Yürüyüş’ü çıkararak Azrail Koşuyor’ u tekrar yayınladı, bu nedenle olsa gerek, buna da 1. Baskı dediler. Karışıklığın sebebi bu.

1 Beğeni