Stephen King'in Yeni Kitabı "Kan Varsa" Türkçe Olarak Raflarda: Kan Varsa Haber de Vardır

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Kan Varsa: Stephen King Yeni Öyküleri ile Geliyor – Kayıp Rıhtım

Stephen King yeni kitabı Kan Varsa ile Türkçe raflarındaki yerini alıyor. Eser, Altın Kitaplar etiketiyle okurun karşısına çıkıyor. Çağımızın en üretken yazarlarından birisi olan Stephen King üretmeye devam ediyor. Neredeyse her ay eserlerinin sinema ya da televizyona uyarlandığının haberi ile karşınıza çıkıyoruz. Kral da aynı şekilde yeni kitaplar kaleme almayı sürdürüyor. Yazarın orijinal dilinde Nisan… (DEVAMI…)

4 Beğeni

Yabancı’yı okumadım ama edindiğim bilgilere göre, sizin de dediğiniz gibi Kan Varsa öyküsü, Yabancı romanının küçük bir versiyonu gibi. Onlarca sayfa (180 sayfa) okudum ve açıkçası bittiğinde canım sıkıldı. Azıcık fantastik korku sosuyla sunulmuş kötü bir polisiye kurguydu. Yabancı’da miadını dolduran bu hikayeyi King neden devam ettirdi anlamıyorum.

Holly Gibney’i yeniden görelim diye yazdıysa hikayenin illa ki Yabancı’yla bağlantılı olması gerekmezdi.

Yabancı dedikleri yaratıkla ilgili yeni bir hikaye anlatmak istediyse yine yanlış seçim. Sonrası değil öncesi daha ilgi çekici olurdu.

Son öykü Sıçan’ı okumaya başlayacağım az sonra, umarım Kan Varsa öyküsünün yarattığı bezdirici havayı dağıtır.

2 Beğeni

“Chuck’un Hayatı” için ne düşünüyorsunuz. Ben öykünün 3. perdesini çok beğenmiştim ama 2.ve 1. perdeler 3. perdeden sonra hem 3. perdenin genel atmosferinden çok uzak hem de çok yavan gelmişti.

1 Beğeni
  1. Perdeyi okuduğumda çarpıldım, ne olacak acaba diye merakla okudum. 2. ve 1. Perdeler, dediğiniz gibi, atmosfer olarak farklı olsa da 3. Perdeyi açıklamak için makuldü ve merakımı giderdi. Chuck gibi bir öykü kişisini tanıdığım için mutluyum. Tabi 3. Perdedeki hikaye daha olağan dışı bir yere bağlansaydı daha mutlu olurdum.
1 Beğeni