Taika Waititi, Akira'nın Gecikme Nedenini Açıkladı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/taika-waititi-akira-gecikme-nedeni/

Kült anime Akira’nın sinema uyarlaması bir kez daha ertelendi. Taika Waititi, projenin gecikme nedenine dair açıklamalarda bulundu. (DEVAMI…)

Animelerin sinema uyarlamalarını seven var mı aranızda?

Japon ya da Hollywood uyarlaması farketmiyor. Uyarlanan animenin bütün ruhu gidiyor hiç sevmiyorum ben :frowning:

1 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. Bence de olmuyor. Ne bileyim çok gereksiz gibi geliyor. Animenin ayrı bir tarzı var sonuçta.

Animasyon olsada Gantz:O harika bir uyarlamaydı. Oldboy’da, her ne kadar mangasını okumasamda çok etkileyiciydi. Joker’den sonra piyasa biraz klişilerden uzaklasıp bağımsız yöne kayabilir. Ayrıca japon kültürü kendine has bir yanı var hem hikayeyi kısaltıp, belli yaş grubuna indirip, üstüne başka kültüre dönüştürsen ortaya cacık çıkmaz.

1 Beğeni

Animasyon yine bir noktada anlaşılır ama Death Note gibi çekilecekse hiç çekmesinler. Acayip iyi bir anime takipçisi değilim. Kendi çapımda izlerim beğendiklerimi çoğunun adını bile yazamam ama ete kemiğe bürünmesini sevmiyorum.

Ghost in the shell gibi olabilirse güzel olur gibi geliyor ama korkuyorum, olmayacak gibi geliyor. En iyisi yeniden çekilen sağlam bir anime filmi olmasıydı aslında bana göre.

Ragnorok gibi şaklaban işi olacaksa hiç bulaşmasın bence. Filmde yalnızca Hela karakterinin ağırlığı vardı. Koskoca Odin bile espiri yaptı. Umarım adam gibi bi animasyon gelir. Ki animasyon olacağı bile belli değil.