Takip Ettiğiniz Dergiler

Naber Dergisi takipçileri, müjdemi isterim. Yeni sayı yolda…

2 Beğeni

Nerelerde satılıyor dergi tam olarak?

Edit: internet kitapçılarında varmış zaten. Kitapyurdu’nda felan stok bitmeden alırız artık.

Buradan da bakabilirsin, bir önceki sayının gittiği yerler. Türkiye çapında…

https://drive.google.com/file/d/10Z2ral8QEyOLeO6-QbxpP3IK75EG4Ylv/view

1 Beğeni

Yerli Bilimkurgu Yükseliyor Dergisi diye bir e-dergi var. Ücretsiz.

YBKY

1 Beğeni

Güzel sayıydı. Bu sayıda yer alan “Hepimiz Yıldız Tozuyuz” yazısını ayrıca tavsiye ederim :slight_smile:

1 Beğeni

ilk sayısından itibaren 221B dergisini takip ediyorum…

Bunun dışında çok sayıda dergiyi de Türkcell dergilik üzerinden okuyorum… Türkcell abone paketinize uygunsa Dergilik aboneliği hediye ediyor veya aylık 1-2 basılı dergi parasına onlarca haftalık aylık dergi ve günlük gazeteleri takip edebiliyorsunuz.

2 Beğeni

Dergâh takip etmeye çalışıyorum. Aslında tek bir dergi yok. O ay hangisi hoşuma giderse. Daha çok geniş olanları seviyorum. Masaya yayıp notlar alarak incelemek baya keyifli oluyor. Kağıt-ahşap aşığı ben için orgazmik bir uğraşı :slight_smile:

2 Beğeni
  • Kafa
  • Tuhaf
  • Ot
  • Uykusuz
1 Beğeni

sadece popular science yetiyor.

1 Beğeni

Benim de sürekli aldığım tek dergi.Tavsiye olunur gerçekten.

1 Beğeni

Sadece kafkaokur lakin ilk sayıdan itibaren takip etmenin verdiği bir miktar gurur var.

Bilim ve Ütopya
Bilim ve Gelecek
Düşünbil

Yayın hayatlarına son verene kadar Libido ve Trip’i de severek takip ediyordum. Ah ah…

Uzun zamandır dergi almıyorum fakat kitabevlerinde illaki dergi içeriklerine, dosya konularına göz atıyorum. :slight_smile:

Socrates dergi sayılarını düzenli almaya çalışıyorum.Bilen biliyordur ama yazayım ben yine de.Sporla ilgisi olan herkesin almasını tavsiye ediyorum.
Gerek kapak tasarımları,gerek ele aldığı konu başlıkları ve sadece futbol,basketbol ile sınırlı kalmaması ile sporun güzelliklerini bana ulaştırıyor.
Bu dergiyi takip etmemi de aslında bir nevi YouTube kanalı sağladı diyebilirim.İnanılmaz kaliteli bir kadrosu var kanalın.Ve bu isimler aynı zamanda dergiye de metin yazan isimler.Dergiyle beraber çok iyi bir bütünlük içindeler.Benim için günümüzün NTV Sporu oldular diyebilirim.

Aktüel arkeoloji düzenli takip ettiğim tek dergi.

1 Beğeni

KafkaOkur’un bu ayki sayısında Alican Saygı’nın İthaki röportajı varmış, elinde dergi olan o sayfalarının fotosunu pm den atabilir mi?

Düzenli olarak yalnızca Oyungezer alıyordum. Çocukluk yıllarımdan beri takip ederim. Ancak son bir yıldır falan onu da almıyorum. Ara sıra e-dergi olarak okuyorum.

Onun dışında Trendeki Yabancı fena değil, bence şans verilmesi lazım.

Kafa, Kafkaokur, Ot, Bavul vb. dergileri hiç okumadım. Pek bir fikrim yok ama merak ediyorum.

Post - Öykü pek sarmadı. Bana biraz “kasıntı” geldi. Yine de sevenlerine saygımız sonsuz. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Bu sıralar deli gibi Socrates okuyorum. Avrupa Şampiyonası dosyası çok iyi.

Ben Oyungezer, Sabit Fikir, Bilim Teknik, Popular Science ve Kafka Okur dergilerini sıkı bir şekilde takip ediyorum ve denk gelirsem de Bavul dergisini alıp, okuyorum.

@kivoethe Kafkaokur’u önerebilirim, içinde olan öyküler ,yazılar, şiirler ve her yazıya özel çizilmiş görseller oldukça güzel. Bazı çizimlere hayran kalıyor uzun süre bakıyorum :blush:
Hatta merak eden olursa birkaç sayfa ekleyebilirim :blush:

1 Beğeni

Bende sebebini bilmediğim bir şekilde Bavul, Ot, Kafa gibi dergilere karşı bir önyargı var. Sanki hepsi aynıymış gibi bir bilinçsizce bir düşünceye sahibim. :grimacing: Böyle sanki bazı temaları edebiyatla harmanyalıp satıyorlarmış gibi. Çay, rakı, sigara, Yeşilçam, retro kültür… Bunları sarıp sarıp, kitap okumakla böbürlenen tiplerin Instagram hikayelerine salıyorlar izlenimine kapılıyorum.

Tekrar belirtiyorum, sadece göz attım, hiç tam okumadım. Çevremde bu dergileri okuyan tipler anlattığım kitle olduğu için belki de böyle bir önyargım vardır.

Kafkaokur da bu kitleden mi bilmiyorum, ama değilse bir sonraki sayısında mutlaka bir şans vereceğim.

Size zahmet olmazsa eğer, ekleyebilirseniz çok sevinirim. Çünkü dergi yanlış hatırlamıyorsam jelatinle satılıyor, inceleme fırsatı da olmuyor haliyle. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni