TED Koleksiyonu

Yaklaşık 600 videoluk bir TED koleksiyonum var. İzledikçe faydalı olduğunu düşündüğüm videoları paylaşacağım. Ama bunu sadece ben yapmak zorunda değilim. Sizler de ekleme yapabilir ya da izledikleriniz hakkında tartışabilirsiniz, araya girmekten çekinmeyin lütfen.
Günlük olarak video önerisi eklenecektir.

7 Beğeni

Açıkçası bende bir ara başlayacaktım. Referans olduğu için daha rahatım. :smile:

2 Beğeni
1 Beğeni

Merhaba konuyu çok beğendim. Bu aslında bildiğimiz motivasyon videosu ama şahsen çok beğendiklerimden. Umarım tedx de oluyordur. :slight_smile:

Keşfedilmeyi Beklediğin Zaman Ömür Geçiyor | Harun Can | TEDxBilkentUniversity - YouTube

1 Beğeni

Bunu denemiştim. Gerçekten işe yarıyor. Denemenizi tavsiye ederim. :slight_smile:

Sherlock’un hafıza sarayı nasıl yapılır? Mekan Metodu - YouTube

1 Beğeni

Çok anlamlı ve günlük yaşamın karmaşasında unutulmuş bir konudan bahsedilmiş ve alıntıladığım yazının üzerine gerçekten cuk oturmuş dediğiniz gibi. Kelimeler hem bir anlam taşımıyorlar gerçek olmadıkları için, hem de olabildiğine dolular biz anlam ve değer verdiğimiz için. Videodaki tavsiyeleri dikkate almanın ve değerlendirmenin hayatımızı ve düşünce tarzımızı oldukça etkileyeceğini düşünüyorum. Paylaştığınız için teşekkürler. (:

2 Beğeni

Türkçe altyazısı yok ama en kötü aralarda sözlük kullanımıyla anlaşılabileceğini düşünüyorum.

1 Beğeni

Orada en sevdiğim konu aslında hiç bir şey yapmadan insanın hayatına yön verebiliyor olmak. Ben çalıştığım şirket içerisinde öğretici konumdayım. Bunu izledikten sonra acaba bu dediklerini daha önce uyguladığımı sorguladım. Cevap kısmendi. Çünkü sorunla karşılaştıklarında çözmek yerine bana gelip nasıl yapacağız dediklerinde böyle böyle yaparsın diyerek yönlendiriyordum. Şimdi git bir kendin çözümle bulamazsan beraber bakarız. Bu sayede hem ben yapacağım işlerden geri kalmamaya başladım hemde kendi başlarının çarelerine ve sorun çözme yetilerini ortaya çıkarmaya başladılar.

Tedx Ankara’ya gittikten sonra Tedx konuşmalarına bir göz atayım diyordum, hayat kurtardınız. Paylaşımlarınız için çok çok teşekkürler @Lost :hugs:

1 Beğeni

http://www.biletix.com/etkinlik/YA204/TURKIYE/tr#tab3
19.10.2019 tarihinde İstanbul Zorlu PSM’de. Aslında gitsem diye düşünüyorum. Bilet fiyatları gayet iyi bence.

1 Beğeni

İstanbul’da hala bilet var. 12 gün kalmış olmasına rağmen. Ankara’da da durum çok değişeceğini sanmıyorum. Çünkü bilen insan çok olabilir ancak bilet parasını gereksiz görüp ‘Nasıl olsa youtube üzerinden izleriz yha xD’ tipinde çok olduğu için bilet bulman zor olmaz.

1 Beğeni

Merhaba.

6 ayda bir açar ve 20 dakika boyunca hayranlıkla izlerim. Bence eğitim konusunda örnek alınmalı. Sizle de paylaşmak istedim, Türkçe alt yazılı olduğu için rahatlıkla takip edebilirsiniz.

1 Beğeni

Kızıl Mars’ın yazarı Kim Stanley Robinson’dan iklim değişikliğine dair güzel bir öykü ve konuşma. Türkçe altyazısı da mevcut.

1 Beğeni