Tenten, Ottokar'ın Asası ve Altın Kıskaçlı Yengeç ile Tekrar Bizlerle

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/cizgi-roman-manga/tenten-ottokarin-asasi-altin-kiskacli-yengec/

Gezgin gazeteci Tenten ve köpeği Milou diyar diyar dolaşıp maceradan maceraya sürüklenmeye devam ederken Alfa Kitap farklı dünyaların kapılarını aralayıp tükenen baskılarını da yenilemeyi unutmuyor. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Belki tuhaf bir soru olacak ama… Bunların bir okunma sırası var mıdır? Çok merak ettim, okumak istiyorum. :heart_eyes: Gerçi Tenten Sovyetler’de için “Tenten ve köpeğinin ilk macera dolu yolculuğu çalıştığı gazetenin onları Moskova’ya göndermesiyle başlamaktadır.” diyor.

Ve bu kitaplar benim kullandığım asıl satış sitesi olan Kitapyurdu’nda tükenmiş gözüküyor. :frowning: enteresan. Ktapyurdu ile Alfa arasında bir dağıtım sorunu mu var acaba?

1 Beğeni

Alfa kitap için en iyisi kendi sitesinden almak hemen gönderiyorlar ve fiyatları da indirimli, ben oradan alıyorum. :smiley: Bazen de tek kitap alacaksam BKM’yi kullanıyorum.

Damla Hanım, valla ben yayınlanma sırasını paylaştım ama okunma sırası da mı öyle bilmiyorum. İlk kitabı sipariş etmiştim haberi yazarken. Haber yazarken genelde “iyiymiş, özlemişim Tenteni i önümüzdeki ay alayım,” derken, “yok ya önümüzdeki ay olmaz, almalıyım,” derken, “alacam, bu ay limiti aştım almamalıyım, hayır alacam,” derken aldım oluyor. :rofl: “Rıhtım Etkisi” :rofl:

Kitap gelsin (Tenten Sovyetler’de), sorunuzla ilgili bir bilgi bulabilirsem buradan yazarım hafta içi, ha ilk kitapta bu cevabı bulamazsam, buraya dikkat :face_with_hand_over_mouth:, “önümüzdeki ay ikinci cildi söyleyeceğim, hayır hayır limitimi aştım, acaba alsam mı?” :rofl:

1 Beğeni

Ben çocukken okuduğumda arka kapaktaki sırayı takip etmiştim. Yeni baskılarda da var mıdır bilmiyorum fakat zaten sıranın çok bir önemi yok bir tek 2-3 tane sıralı kitap var onlara dikkat etmek lazım. Misal, Hedef Ay’dan sonra Ay’a Ayak Basıldı okunmalı.
Arka kapaktaki sıra:

1 Beğeni

İşte Rıhtım Dayanışması, teşekkürler:smiley:. Ben de konuyu internette araştırıyordum, ilk sayılar böyle çalıştığı gazete onu farklı ülkelere yolladığını fark ettim. Bir de şöyle bir görsel buldum sizinkiyle aynı sanırım… :smiley:

3 Beğeni

Sizinki Türkçe olduğu için daha faydalıymış :slight_smile:

Tenten çocukluğumun kitabı diyebilirim. Babam ben okurum diye daha ben okuma bilmezken toplamış çoğunu sonra zamanla eksikleri ben tamamlamıştım. Şimdi hazır aklıma gelmişken bir daha okuyayım :slight_smile:

2 Beğeni

Bu sözünüzü okuduktan sonra ruhsal dünyam: “Sabırsızlık artıyor, heyecan yükseliyordu. Bekle beni Tenten…” :smiley:

2 Beğeni

Bu soruyu da gözden kaçırmayalım derim :smiley:, daha önce buralarda konuşuldu ve Alfa Kitap bazı satış siteleriyle anlaşamdıklarını söylemişti. Bunlar arasında Kitapyurdu var mıydı bilmiyorum ama güncel stoklarında yoksa eserler muhtemel onlarla da anlaşamamışlardır, diye düşünüyorum. :+1:

1 Beğeni

İkinize de çok teşekkür ederim. Ben çok izledim de okuduğumu hiç anımsamıyorum. Demek ki vakti gelmiş. :slight_smile:

Alfa’nın kendi sitesinden alma seçeneği de çok makul. Ben de bu ay çok kitap aldım, Mart başını bekleyeyim bari. (BEKLEYEMEDİ) :buyucu:

2 Beğeni