Tepedeki İnce Sis

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/tepedeki-ince-sis/

image

Tepenin ardında sis yükseliyordu. Sis, dağın yamaçlarından aşağıya doğru bütün çam ağaçlarını gri bir örtü gibi örtmüştü. Rüzgâr, hafifçe esiyor ve çınar ağaçlarının yaprakları rüzgârla savruluyor ve sararan yaprakların bazıları ormana düşüyordu. Çimenlerin üzeri çiğle kaplanmıştı, dağın hemen alt yamacındaki göle yağmur damlaları düşmeye başlayınca etraftaki küçük hayvanlar, koca meşe ağacına doğru koşuştular. Yağmurun göl… (DEVAMI…)

4 Beğeni

Cüneyt o kadar güzel bir öykü ki son paragrafta gözlerim dolu dolu oldu. İşin içine hayvanlar, doğa girince hep böyle oluyorum :confused: Kendini eşref-i mahlukat zanneden insanın doğaya yaptığı zulmü ve o güzelim hayvanların yardımlaşmasını anlatışını çok sevdim. Naif ve nazik kaleminden nice öyküler okumak dileğiyle :slight_smile:

1 Beğeni

Çok teşekkür ediyorum Merve. Öykülerimizle kurduğumuz köprülerden kediler, kaplumbağalar, karıncalar, kirpiler, sevimli tavşanlar, mutlu sincaplar ve hepsi… hepsi yol alsın.

1 Beğeni

Sincabın çaresizliği, baykuşun yardımseverliği, insan suretindekilerin vurdumduymazlığı aldı götürdü beni.
Tebrikler Cüneyt :slight_smile:

1 Beğeni

Çok naif ve akıcı bir öyküydü. Ben hikayenin başında baykuşun, sincap yavrularını yiyeceğini düşünmüştüm. Aslında bu sorun da zihinlerimize belgesellerdeki “güçlü güçsüzü yer” mottosuyla kazındı ya, o da ayrı bir hikaye. Fakat senin öykün bu kuralın gerçekçi olmadığını, mahvedici gücün, biz insanın açgözlülüğünden kaynaklandığını çok güzel ifade etmiş.

Ayrıca öykünün içine yerleştirilen şarkılarda hikayeye ayrı bir detay kazandırmış.

Tebrik ederim Cüneyt!

1 Beğeni

Merhaba. Öncelikle elinize sağlık. Türü çok sevmediğimden genelinden keyif almadım ama bu tamamen benden kaynaklı bir durum. Yorum yapmamın sebebi dörtlüklere bayılmış olmam. Bunu söylemek istedim. Elinize sağlık.

1 Beğeni

Teşekkürler Azizim Gökay… Zihnimizin içindeki bulutlar işte! Çarpışıyorlar, sonra gök gürültüsü ve sağnak… Rıhtımda, tema yağmurunda bize düşenle ıslanırız kumsala uzanınca.

1 Beğeni

Selamlar, bu kaygılı öyküyü okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Bu kaygının içinden en azından sevilebilir bir şeyin olmuş olması benim için kocaman bir şans. Çok teşekkür ediyorum.

Masumluğunu korusun şu geride kalan üç öykü. Peşinen insan türünün halleri kafatasımın içinde ters dönüyor.

çok güzel kotarılmış bir öykü. Şu gibi akıp gidiyor. Duygusal dozu gayet kıvamında Kutluyorum. Kalemin adım olsun.

1 Beğeni

Çok teşekkür ediyorum. Nice öyküler olsun hayatımızda. Kalbimize dokunsun en hassas harfler.

1 Beğeni

Sevgili @blackcamelia

Beklediğimden farklı evrildi öykü. Bir sincabın kurtuluş macerasını okuyacağımı düşünmüştüm ancak ellerinde baltalarla ormana dalmak üzere olan insanları gördüğümde bir şey olsun ve durdun diye umud ettim. Yanardağ ise bunu bize verdi. Sanki ormanın koruyucu gibi zalim insanoğlunun körleşmiş kalbini ve zçgözlülüğünü bir çırpıda sildi.

Eline ve düşgücüne sağlık.
Sevgiler
Dipsiz

1 Beğeni

Sevgili Dipsiz,
Öncelikle ormanın derinliklerinde buluştuğumuz için çok mutlu oldum.
Derinliğin kaynağına ulaşmaya çabaladığımız bu mağarada, elimizdeki meşalelerle, düşlemlerimizdeki yanardağların altına doğru çıktığımız bu yolculuğumuzda seninle tanışmış olmak da kutlu olsun.
Dipsiz sevgilerle…

2 Beğeni

Sevgili @blackcamelia

Tanıştığımıza memnun oldum dostum. Yeni yazarlar yeni maceralar… Rıhtım işte bu yüzden var.
Gelecek ay görüşmek üzere
Sevgiler
Dipsiz

1 Beğeni

Merhaba, çok başarılı bir öykü olmuş. Doğal yaşamdaki denge bozulduğu için insanlar olarak beklemediğimiz ve tahmin etmediğimiz bir çok sorunla karşı karşıya kalıyoruz, doğamızın dengesi bozulacak ,ormanlar yok edilince. hayvanlar yok olacak. Yok edilenin sadece bir çevre bir hayvan olmadığını umarım anlarlar. “Kapitalizm”
Emeğinize Sağlık.

1 Beğeni

Çok teşekkür ediyorum. Dikkat çekmek istediğim tamamen bundan ibaretti. Güzellikler ve çiçekler sizlerle olsun…

1 Beğeni