Terminator: Dark Fate Filminden İlk Poster Yayınlandı

Görünüş itabireyle çok muhteşem bir şey vaadediyormuş gibi görünmüyor. Yeni kötü Terminatör’ ün tipi hiç olmamış ve T1000’ in kötü bir kopyası gibi duruyor belki de biraz daha gelişmişidir. Burada asıl olan bence hikaye olmalı ve güzelce bitirmeliler. Winli minli konuşma işkillendirdi. Bakalım yine de güzel bir şey gelecek gibi. :smiley:

Çok canım sıkıldı. Bu kadar kötü bir şey beklemiyordum. Terminator serisi Salvation ile başlayan Genesis’de iyice kötü hale gelen içi boş, ruhsuz aksiyon serisine dönmüştü. Bu fragman Genesis’de kötü olan ne varsa aynısını içeriyor. Her bir sahne klişe, klişe olmanın ötesinde cool görülmesi için yapılmış defalarca izlediğimiz başka filmlere aitler, tek farkı oyuncular farklı. Bir zamanlar ağırlığı olan bir serinin böyle patlama ve zıplamalardan oluşmasına gerçekten üzülüyorum.

1 Like

Pek çok eser bitmesi gerektiği hâlde sırf para getiriyor diye bitemediği için saçma sapan bir hâle geldi.

Kesinlikle bitmiş olması gereken bir eser varsa o da Terminator’dür. İyidir, efsanedir ama bu konuyu bir yere kadar sürükleyebilirsiniz.

2 Likes

Önemli olan çok iyi olması değil insanları bayması bence. Transformers de çok iyiydi ama bir süre sonra baydı insanları. İzlenme sayısı düştü. En basit örneği; Bumblebee 400ü zor gördü. Gerçi solo filmdi ama olsun.

Buna katılmıyorum .alita filminin baştan sona herşeyi ile kendisi ilgilendi. Avatar filmleri için baskı uygulandı. Onun için yönetmedi filmi

Bu baskı filmi yönetmemesi içinmiydi ? Baştan sona Del Toro ile birlikte idi bildiğim kadarıyla. Yönetebilirdi filmi. Zaten, Avatar filmleri için çekimlere hatta hazırlıklara bile başlamadı. 2019 sonu gibi Avatar 2 çıkacaktı, 2021’e ertelendi.

Öyle düşünürsen avatar 2017 de çıkacaktı Sif alita için bu kadar erteledi. Del torunun filmden sonra ki açıklamalarına da bakabilirsin çekimlere başlanacağı zaman cameron işi del toroya devrediyor

Yani sen diyorsun ki Del Toro yerine Cameron olsaydı bu filmin gişesi daha yüksek olurdu :smiley:

1 Like

Ben öyle bişey demedim.del toru zaten herşeyi hazır olan birşeyi üstüne geldi.9 kitaplık bir animenin ilk filmi daha düşünülen 8 film daha var.

Yüzükleri efendisi:yüzük kardeşiliği’nin gişe hasılatına bakın ve kralın dönüşünün hasılatına bakın

İyi ama, Peter Jackson hem yapımcıydı hem yönetmen. Toplamda o seri; 2 küsur milyar ciro yapmıştı. Ayrıca, Alita düşük bir gişe elde etti. 8 seri yapacaklarını sanmıyorum. Tamam, 2. film kesin gibi duruyor. Ama, henüz bir açıklama yok. Ayrıca, Cameron artık Avatar filmlerine odaklandı. Seri halde çıkartacak filmleri. Diğer taraftan da, Avengers’in tahtını sallaması yüzünden o rekoru geçecek bir film mutlaka düşünüyordur. Bu arada, bir Alita filmi çeker mi pek sanmıyorum. Hele ki Avengers bu hızla 3 milyar ciro yaparsa, Cameron mutlaka efsane bir film peşine düşer ki, tek seçenek Avatar 2.

1 Like

Avatar çıktığı döneme göre çok güzel film ama 2. Filmin ilk filmi geçeceğini tahmin etmiyorum.

Tam hatırlamıyorum ama yüzük kardeşliğinin hasılatı 400 milyon dolardı kralın dönüşü ise 1 milyar dolardan fazla idi
Böyle kıyaslarsak ilk filim gişesi düşük ama yeterli bence 2. Film çıkarsa daha fazla bütçe yapar
Mesela John wick’te aynı ilk filmin gişesi yüksek değildi ama iyi başarı yaptı. John wick 3 ise 1 milyar dolarlardan bahsediliyor. Belki 1 milyar dolar yapmaz ama çok iyi hasılat yapacağı kesin :slightly_smiling_face:

1 Like

3- 4 ve genesis filimlerinden iyi olsun yeter. Ve mümkünse daha fazla Terminatör filmi çıkmasın.

2 Likes

Avatar 2 daha yayinlanmadan söylemeliyim ki 2 milyarı rahat bulur. Sırf insanlar merak yüzünden gidecektir. Cameron filmlerinin ilginç yanı hem Avatar ve hemde Titanic’te izlenme oranlarina bakınca anlaşılıyor; haftalar geçtikçe izlenme orani düşmüyor. Avatardan çok umutluyum.

Avatarı belki 10 defa izlemişimdir. Dönemine göre gerçekten güzel filmdi. Kendi ırkına ihanet eden bir insan ise bambaşkaydı

İlk filimde anlattığı dünyanın üstüne daha ne katabilir ki?

Yıllardir yönetmen proje için çalişıyor. Öyle bir filmlik çalişmada değil, yıllara yayilmis büyük bir proje. Konusu hakkında en ufak fikrim yok ama bazi insanlarin ustalik eserim dediği ve maddi manevi tüm emeğini kattiği işlerden. Bu emeğin karşılıği iki üç uzun boylu mavi yaratığin insanlarla savaşinı çeker 200-300 milyon yatırır ne kazanirsak kardir düşüncesi ile yapilan bir yapim olmayacaği kesin. James Cameron iki sefer en çok hasılat yapmiş film yönetmiş ve çıtayi daha arttirmak için kendisi yarismak isteyecektir. Terminatör bahşettiğim çerez ne kazanirsak kardir dediğim belli bir izleyici kitlesi olduğu için zarar yapmayacak yapimdir. Yıldiz Şavaşlari kotü yapimlar olmasina karşin gişesi bizi yaniltiyor. Kisaca inancim Cameron iyi iş çikartmaya çalisiyor. Emek harciyor ve hayal kırıklıği yaratmadan projenin hakkini vereceğine inaniyorum.

1 Like

John Wick ciddi ciddi zorluyor 1 milyarı. Dediğin gibi bu rakamı zorlar ama geçemeyebilir normal. Avatar 2 yine 2 milyarı geçecektir. Hatta ilk filmi bile geçebilir, keza Cameron’ın mutlaka bir planı vardır. Yine efsane bir yapım çıkaracak ortaya. Bu sefer suyun altında geçeceğini söylemişti. Bekleyelim görelim. :slight_smile:

1 Like

Şahsi Görüşüm ilk filme göre çok farklı görülmemiş birşeyler koyması lazım. İlk filmi geçmek kolay değil bilinmeyen orjinal bir evren.
İzleyenler sadece senaryoya değil oradaki maymunlara, atlara ve diğer yaratıklara yani bilinmeyen ilgi gösterdi .o zamana kadar yalpımamış bişeyi yaptı.

1 Like

Çok farklı bir evren olacak zaten. Su altında geçen bir evren. Bununla ilgili ufak çaplı bir belgesel çalışması bile vardı. Hatta, Aquaman filmi için James Wan yardım talep etmiş karşılık görmemişti. Aquamen’in aldığı başarı ortada. Su altını muazzam yansıttı adam. İnsanlar aşina oldu bu ortama. 1 milyarı aştı. Bundan daha kaliteli bir görselle Cameron 2 milyarı rahat aşar gibi geliyor bana.

1 Like

Yine robot geliyor, yine birilerini robotdan korumaya çalışacaklar. İyi robotla kötü robot kapışacak, iyi robot kazanacak. Peki diğer 5 filmden (yuh harbi 5 film olmuş lan) farkı ne olacak? hiç, sadece teknoloji sayesinde robotlar daha gerçekçi olacak.

1 Like