Terminatör Filmleri Hakkında Bilmeniz Gereken 19 Gerçek

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/liste/terminator-filmleri-hakkinda-bilgi/

Son zamanlarda hak ettiği değeri pek göremese de bir neslin evine girmiş, bazılarını korkutmuş, bazılarını ise oldukça heyecanlandırmış bir seri Terminatör (Yokedici). Aynı zamanda yönetmen James Cameron’ın da ilk büyük filmi. Onu James Cameron yapan kariyer basamaklarından birisi. Bu yüzdendir ki serinin geçmişi bir sürü ilginç olayla dolu. Terminatör filmleri hakkındaki hikâye de tıpkı bir… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Terminatör 1 ve özellikle 2 çok iyi filmlerdi. Sonra maalesef diğerleri geldi her şey battı. En son J. C. abimiz seriyi tekrar eline alarak 2. filmden sonrasını anlatan bir Terminatör çekmişti. İzlemedim, nasıl bilmiyorum(Yeni terminatör hoşuma gitmemişti). Aslında Terminatör bence sağlam bir evrene sahip bir filmdi ama iyi değerlendirilemedi.

1 Beğeni

Metin yazarı Halil Oğulcan’a bir uyarım var. Türkiye’de insanlar sözlüğe bakmayı sevmedikleri için kulaktan dolma bilgiyle konuşur ve yazar. Yazar arkadaşta bu hataya düşüp yazısında bolca “oldukça” belirtecini kullanmış. Kullanmış kullanmasına ama ne yazık ki anlamını bilmeden kullanmış. “Oldukça” belirteci “çok” anlamına gelmez, o anlamda kullanılamaz. Tam aksine daha düşük bir seviyeyi gösterir, “az” değil ama “çok” da değil. Bir sözlük açıp bakıldığında şu görülür. “Olabildiğince, epeyce, yeterince”. Bunların hiçbiri “çok” anlamına gelmez doğal olarak. Ekte verdiğim yazı konuyu açıklayacaktır.

3 Beğeni

Haklısınız. :slight_smile: Uyarınız için teşekkür ederim. Bundan böyle dikkat edeceğim.