Terry Pratchett Kitapları (Diskdünya) (Delidolu Yayınevi)

Adı Ruh Müziği olmalı. Sanki ING, Ruh Müziği gibi yazmak isterken bileşik yazmışlar gibi geldi. İngilizce bir eser olduğuna atıf gibi düşündüm. Yoksa bizi gerçekten kara günler bekliyor.

2 Beğeni

Delidolu’nun basım sırasını takip ederseniz, kronolojik sırayla okumuş olursunuz. Başka bir deyişle, @fortknoxt 'un bu başlıkta belirttiği Çıkan Kitaplar listesindeki sırayı takip edebilirsiniz. Kafanız da karışmaz böylelikle. Her yeni kitapla seriye devam edersiniz :slight_smile: Diskdünya bilinen anlamda seri mantığında gitmediği için de başka serilerdeki kadar “serinin yeni kitabı” derdine düşmezsiniz.

Ayrıca,

9 Beğeni

14 Beğeni

Az önce baktım 468 tutuyor, umutlarım söndü resmen :frowning:

1 Beğeni

Ve sonunda Diskdünya serisine başladım ilk kitabımı bitirdim. Büyünün Rengi. Okurken çok eğlendim diyebilirim. Bir sihirbaz ve turistin başına gelen bir dizi olaylar. Güldüren, düşündüren, eğlence dolu bir fantastik macera. Her ay en az bi tane olumayı düşünüyorum. Ölüm romalarını çok merek ediyorum şuan. Ama sırası var. :smile:

12 Beğeni

Bence fazla geç kalmasın. :smiley:

3 Beğeni

Şans eseri ben de bugün sadece giriş kısmını okuyabildim. Sonrasında bakamadım hiç ve araya başka kitap almam gerekti. Önümüzdeki hafta ufak ufak okurum diye düşünüyorum. Yoğun kitaplardan sonra aralarda rahatlamak ve keyiflenmek için serpiştirmeyi düşünüyorum. Bakalım planlar ne kadar tutacak. Darısı başıma diyeyim. :smiley:

6 Beğeni

Ben okudum biraz ilk kitabı ama galiba pek yoğunlaşamadığım için kitabın içine pek giremedim ama kesinlikle okuyacam :slight_smile:

2 Beğeni

Kitap kendini okutturuyor. Ben okurken kayboldum Diskdünya’da. Hemen içine çekti beni. :smile:

5 Beğeni

İlk kitabın yarısına kadar dünyayı ve karakterleri tanıma süreci biraz sabır istiyor ama sonrası su gibi akıp gider.

3 Beğeni

İlk kitabın başı sıkça tartışma konusu olur. Hatta en son birkaç sene önce İstanbul Kitap Fuarı’nda Diskdünya üzerine olan bir oturumda bile tartışıldı. Genel kanı yazarın okur elemesi yaptığı yönünde :slight_smile: Çünkü serinin devamı asla ilk kitabın başı kadar karmaşık bir hale gelmiyor.

Söz konusu Pratchett olunca ben de bilinçli bir tercih olduğunu düşünüyorum. Eşiği geçerseniz geri dönüşü yok yalnız :slight_smile:

13 Beğeni

Sipariş verdim valla, o kadar övdünüz ki :sweat_smile::sweat_smile:

2 Beğeni

Ben ilk kitabı bitirince devam etmeye karar verdim ama seri bizim ülkemizde fazla takip edilmiyor :pensive: Bazen okuduğum bir kısım aklıma gelince nedense gülmeye başlıyorum :grin:

3 Beğeni

O kadar övdünüz ki merak etmeye başladım :smile:

2 Beğeni

İlginç biçimde ülkemizde yeterince ses getirmedi. Ben de tek kişilik savaş veriyorum :smiley:

Otostopçunun Galaksi Rehberi’nin bu denli bilinip sevildiği bir ülkede böyle olması üzücü.

Her şeye rağmen Delidolu söz verdiği şekilde kitapları çıkarmaya devam ediyor. O da olumlu bir gelişme.

12 Beğeni

Ben hâlâ ilk iki kitap dışına çıkamadım, bir süre daha böyle olacak galiba :no_mouth::no_mouth::expressionless:

1 Beğeni

Espirileri baya düşündürücü tekrar tekrar okuyup anlamak sabır gerektiriyor ama yine espiri anlayışı bize uygun diye düşünüyorum. ( Otostopçunun galaksi rehberi’ndeki espiri anlayışını anlayamadım biraz bizim espiri anlayışımızdan farklı olduğundan sanırım)

4 Beğeni

Sihirbazlar ve kahramanlar serisinin çıkan 4 kitabını sipariş ettim, bu senin başarın Hazal abla :joy: :joy:

2 Beğeni

İyi günler okuyun :sparkler: Kronolojik sıra ile de gidebilirsiniz bu arada. Takip etmesi de kolay olur.

3 Beğeni

O zaman kronolojik sıraya göre okumasak daha mı kolay olur ?

2 Beğeni