Terry Pratchett Kitapları (Diskdünya) (Delidolu Yayınevi)

Gönderinin üzerinden bir hafta geçmiş, şimdi @Agape abla bana kızabilir arkadaş sen nereden çıktı şimdi diye de, söylemeden geçemeyeceğim, Küçük Özgür Adamlar olacak. :slight_smile:

3 Beğeni

Yok canım neden kızayım. :slight_smile: Hemen düzeltiyorum. :blush:

1 Beğeni

Eveeeeeet sonunda ilk kitabı bitirdim. Konu geçişlerinde ufak tefek sıkıntılar yaşasam da sevdiğim bir kitap oldu. Maceradan maceraya koşmak çok eğlenceliydi. Sipariş ettiğim diğer kitapları bekliyorum. Fantastik ışıkla okumaya devam :smiley:

7 Beğeni

en son okumam gereken kıtabı en bastamı okuyorum sımdı ben :slight_smile: Çobanın tacı var bende :slight_smile:

2 Beğeni

Ana seride en son okumak zorunda değilsiniz, ama Çobanın Tacı’ndan önce mutlaka şunları okumak gerekiyor:

1. Küçük Özgür Adamlar
  2. Gökyüzü Dolu Şapka
  3. Kış Ustası
  4. Geceye Bürüneceğim
  5. Çobanın Tacı

Çünkü bu 5 kitap ana seri içinde birbirini takip eden bir alt seri.

6 Beğeni

Mizahla serüvenin birlikte olduğu, Harry Potter bandında olan, benim epey kikirdeyerek okuduğum fantastik bir seri var. Fablehaven. 5 kitap. Pegasus’tan çıkmış. Çevirisi de güzel. Bir bakın isterseniz:)

9 Beğeni

Şuan için bir bandrol alma durumu yok. Kapaklar da hazır. Delidolu Yayınlarının 2019 kataloğunda var. Katalogdan alınınca görüntü biraz bulanık ama iş görür.

17 ve 18. kitap kapakları.

10 Beğeni

Ben İzmir Fuarı’nda bekliyorum. Belki ikinci haftasına sarkar ama fuara saklıyorlar bence.

Yayınevlerinin sık yaptığı bir strateji ne de olsa :slight_smile:

6 Beğeni

Yayınevi keşke seri seri çıkarıp bitirse. Yani Rincewind serisini bitirse sonra Bekçi serisine geçse onu bitirse. Neyse bassınlar da çok da fark etmez.

2 Beğeni

Öyle olmaz bence. Birbirinden tamamen bağımsız değiller.

3 Beğeni

Ama önerilen okuma sırası yani şu okuma listesi 2.0 veya 3.0 ilk basım yani çıkış sırasından farklı ve bana yayınevinin o listeye göre bastığı söylenmişti diye hatırlıyorum ama sanırım çıkış tarihinin sırasına göre basıyorlar.

2 Beğeni

2.0 dan bakarak okuyorum 3.0 a bakmadım. Benim demek istediğim önce alt serileri takip ederek okumak yanlış olur. Ölüm serisinde Ricewind karakterine de denk geliyorsun.

Ilk Ricewind alt serisi tamamen okuyup sonra Ölüm serisine başlamak bütünlüğü bozar.

3 Beğeni

2.0 da 3. Kitap olarak hangisini okumak gerekiyor?

1 Beğeni

Eşit Haklar olması lazım. Ben öyle almıştım.

3 Beğeni

Diskdünya almak isteyenler %40 güzel indirim.

10 Beğeni

Sanki tüm diskdünya kitapları yok veya ben bulamadım.

3 Beğeni

Şöyle bırakalım o zaman linki. Hepsi stokta gözüküyor. Bir tanesi 2 iş günü. :grin::grin: Almayan kalmasınn :face_with_raised_eyebrow:

3 Beğeni

Bırakmayın ne olur para yok paraaaa :smiley: ilk 4 kitap var diğerlerini de tamamlayayım diyorum indirim hep parasız zamana denk geliyor.

5 Beğeni

Sepete eklemeye başlamıştım ki gelen son irade kırıntısıyla sayfayı kapattım. Ne demek ben finalleri sağ salim geçmeden delidoluda %40 nasıl bir vicdansızlık :sneezing_face: nasıl gerekenden bir ay erken indirim yapılıyor :sweat:

8 Beğeni

Üç kitabını daha aldım. Böyle böyle batacağım… :sleepy::disappointed_relieved::sweat:

5 Beğeni