Terry Pratchett Kitapları (Diskdünya) (Delidolu Yayınevi)

Ahahaha. Renkli kuşe kağıt baskı da yapılabilir. Ben sana özelden yazcam. :joy:

2 Beğeni

Internette yüksek çözünürlüklü haritaların olması lazım. Onların istediğiniz ölçüde baskısı alınabilir.

3 Beğeni

Harita sayfasını tarayıp bastırtabilirsiniz bence.

2 Beğeni

Buralar sessiz kalmış yav

Türkçe isimleriyle tüm Diskdünya :heartpulse:

14 Beğeni

Ölüm ve Sandık sonrası Disk’teki yeni favorim Peynir Horace.

O bir peynir. O mavi. Ve en önemlisi o bir yamyam! Çünkü peynir yiyor :shushing_face:

Ama Tiffany ile tanışmadığınız için bu karakteri de göremediniz :frowning:

6 Beğeni

Benim tanışmam 3 seneyi bulur galiba. Daha 7. kitabı bu ay alıyorum :confused:

2 Beğeni

İnanıyorum, olacak :star_struck: Zaten Tiffany’e dilediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Kronolojik sıraya göre gitmenize gerek yok onun için.

1 Beğeni

Beni oyalayan seriyi epub olarak almak istiyordum, ilk kitapları da öyle almaya başlamıştım. Sonra iptal ettiler. Belki yeniden başlar bekleyim derken 2 sene geçti, geride kaldım güncel kitaplardan.

2 Beğeni

Disk’in tanrıları üzerinizde zar atıp duruyormuş meğer :slight_smile:

3 Beğeni

Delidolu yayinevinin maşallahı var bir serinin bu hızda çıkacağını beklemiyordum :slight_smile: Geriden gelmekte güzel ne zaman istesem beklemeden yeni kitabına ulaşabiliyorum.

3 Beğeni

Selamlar, soracağım soru için mazur görün lütfen. Müthiş derece kafam karışmış durumda :slight_smile: Şimdi ben Büyünün Rengi, Fantastik Işık ve Hasbüyü kitaplarını almış bulunmaktayım. Görsel ve yazılı olarak okuma rehberileri var evet, hazırlayanların ellerine sağlık lakin benim aklıma bir şey takıldı. Benim temin ettiğim kitaplar Rincevind Romanları alt serisinin ilk üç kitabı. Sekiz kitaptan oluşuyor hatırladığım kadarıyla Rincevind, şuan için beş tanesi Delidolu tarafından basılmış durumda.

Şimdi bendeki kitaplara ek serinin devam kitapları ve yayımlanmış olanlar içerisinden Eric ve İlginç Zamanlardan sonra nasıl devam etmeliyim seriye. Yada henüz başlamamışken tamamlanmış olan Tiffany Sızı kitaplarıyla mı başlasam. Neden bu kadar kafaya taktım ve kendim için problem hale getirdim bilemiyorum, fakat resmen bu süreç kitaplara başlamamı erteledikçe erteledi :slight_smile: Mesela Rincevind Romanları’dan 5 tanesini okuyup sonra başka bir seriye atlayabilir miyim. Tiffany Sızı hariç diğer alt seriler tamamlanmadığı için böyle iki kitap ondan 1 kitap bundan 3 kitap diğerinden şeklinde okuma fikrini bir türlü beynime kabul ettiremedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Noktalama işaretleriyle veya anlatım ile ilgili yanlışlarım olduysa affola. Yoldayım aklıma gelmişken hemen yazmak istedim ki eve varıncaya kadar yardımcı olan çıkarsa başlarım hemen diye. :slight_smile:

2 Beğeni

Bence yayınevinin basım sırasına göre okumanız daha iyi çünkü her kitapta dünya gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Mesala Mort kitabında da Rincewind yan karakter olarak görülebiliyor ve kendi serisi haricinde o an ne yaptığını öğrenebiliyorsun. Bunu tek istisnası @Firtinakiran ın dediğine göre Tiffany Sızı serisi bağımsız okunabileceği.

Serinin ana karakteri Diskdünya’nın kendisi aslında.

5 Beğeni

Teşekkürler bilgilendirme için. Dediğiniz gibi alt serilerden ziyade çıkış sırasına göre başladım. Upuzun bir yolculuğa adım atmış olduk hayırlısı bakalım :slight_smile:

3 Beğeni

Ve Diskdünya bir okur daha kazanıyordu.

14 Beğeni

Bir seriye aşk derecesinde bağlanan* bir siz varsınız bir de Handan İnci hoca var :smiley:

1 Beğeni

Ben kocaman bir çılgınım.

4 Beğeni

Çooook az kaldı. :slight_smile: Tiffany Sızı serisi beş kitabıyla elimde, taranıp okunmayı bekliyor.
En çok ihtiyacım olan anda gelip keyfime keyif katmaları dileğiyle…

3 Beğeni

Az önce büyünün rengi’ni bitirdim. Dediğiniz gibi eğlenceli bir kitapmış. Vuhuu artık almam gereken 40 kitap var. Ah paracıklarım :joy:

14 Beğeni

Cep düşmanları çalışıyor! :smile:

6 Beğeni

12 Beğeni