Terry Pratchett Kitapları (Diskdünya) (Delidolu Yayınevi)

Beklenen haber. :heart_eyes::heart_eyes:

5 Beğeni
13 Beğeni

Beyler bayanlar Ruh Müziği’nden sonra acaba hangi kitaplar çıkmıştı? :sweat_smile: Bende ipin ucu birazcık kaçtı da. :roll_eyes:

2 Beğeni
  • İlginç Zamanlar (Diskdünya 17 • Sihirbaz ve Kahraman (Rincewind) Romanları 5)
  • Maskeli Balo (Diskdünya 18 • Cadı Romanları 5)

Çıkanlar sırasıyla bunlar…

5 Beğeni

Teşekkür ederim. :blush::blush::blush:

2 Beğeni

Disk’teki cadılardan birinin evinde ev işlerini yapan bir hayalet var. Ilginç olan hayaletin olması değil, hayaletin obsesif olması. Çatalı yanlış çekmeceye koyun da bakın neler oluyor.

Hazal Çamur, cadıların diyarı olan kırsaldan bildirdi.

19 Beğeni

Çobanın Tacı’nı şimdi bitirdim ve Tiffany Sızı serisini gerçekten çok sevdim. Disk üzerinde okuyacağım çok kitap, yaşayacağım daha çok macera var ama Çobanın Tacı gerçek bir veda gibi…

6 Beğeni

Disk dünyayı almayı düşünüyorum da, kitapların yan sırt kısımları üçer beşer şekilde ayrı ayrı duruyor. Bunun sebebi onlar kendi içinde bağlantılılar mi? Yoksa basım değişikliğine mi gidildi bi’ kaç kere? -Acaba durum öyle ise yine gidilebilir mi diye meraklandım da sormak istedim.-

1 Beğeni

Delidolu’dan bugüne kadar çıkmışlarda 1 istisna dışında hepsinin sırt rengi serisini anlatıyor… O istisna da yanlış hatırlamıyorsam “Hasbüyü” kitabı… Onun dışında cadı kitapları tek renk, kadim uygarlıklar tek renk, ölüm kitapları tek renk, öyle bir düzen var :slight_smile: yani dediğiniz gibi bağlantılara göre renkler…

3 Beğeni

Benim gördüklerim ithaki baskı imiş. Teşekkür ederim.

1 Beğeni

İthaki 1998 civarında basmıştı ama çevirileri o kadar başarılı değil ve bir noktada seriyi basmayı bıraktı… Şuan Delidolu ve Niran Elçi tamamiyle keyif için yapıyor bu işi denebilir… O yüzden kitaplar yavaş yavaş çıkıyor, hepsini tek tek Niran Elçi çeviriyor :smile:

Bu arada konu diskdünya ve kitap sırtı olunca, bütün diskdünya kitaplarının kapak resmi Josh Kirby tarafından çizilmiştir ve aslında kitabın önünü ve arkasını kaplayacak şekilde çizilmiştir… Delidolu baskılarında arka kapak düzdür… Bu çizimlerin tamamını Josh Kirby’nin instagram hesabında bulabilirsiniz :slight_smile:

5 Beğeni

Şunu da kendi kendime ekleyeyim, ithaki baskı tasarımları orjinal yayına daha yakın olduğundan Josh Kirby çizimleri daha belirgin görünmekte :slight_smile:
Bakınız:

10 Beğeni

O kadar güzel yorumlar yapmışsınız ki sanırım birkaç hafta içerisinde ben de okumaya başlayacağım.Özellikle haritayı çok beğendim.Böylesine tuhaf ve ilginç bir dünyayı keşfetmeyi çok istiyorum açıkcası.Gülmeye de ihtiyacım olacak şu sıralar zaten.O yüzden harika bir zamanlama olduğunu düşünüyorum. :joy: Okuduktan sonra düşüncelerimi yine buraya yazarım. :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Merhaba. Acaba arkadaki haritanın görselini paylaşabilir misiniz? Soru hattında birkaç değişiklik yaptık demişti yetkili.

1 Beğeni

Hiç açıp bakmadım haritaya… Ne gibi değişiklik yapmışlar ki? Çekip yolluyorum şimdi… Umarım boyuttan sıkıntı çıkmaz… Haziran 2018, 2. Baskı

5 Beğeni

Teşekkür ederim. Haritada ismi verilmeyen yerleri haritanın altına eklemişler. Bir de resimden anladığım kadarıyla daha farklı katlamışlar. Açılırken yırtılıyordu ilk baskıda. İlk bakışta bunları gördüm.

3 Beğeni

Ben yırttım ucunu :frowning:

2 Beğeni

Tudem yayın kataloğunda 2019-2020’de çıkacak kitaplar.

Okuma sırası daha önce yayımlanmıştı. Delidolu instagram sayfasında linke tıklarsanız yayın kataloğu, içinde de okuma sırası var.

20 Beğeni

Öncelikle herkese merhaba, aranıza bir okur daha katılacak önümüzdeki ay.
Sonrasında, şu harita nedir? Nereden temin edilir? Bu tarz haritalara ayrı bir zaafım var da…

3 Beğeni

İlk kitabın içerisinden çıkıyor o harita.

2 Beğeni