Terry Pratchett Kitapları (Diskdünya) (Delidolu Yayınevi)

3 Beğeni

22 Beğeni

Yaşasın Diskdünya :slight_smile:

1 Beğeni

Hayir yine toplu alirim sanirim

1 Beğeni

Delidolu tamamlama sözü verdi, bi musibet olmaz umarım.

4 Beğeni

http://www.thelegendariumpodcast.com/212-the-truth/

2 Beğeni

Çok iyi ya… Para biriktirip ben de alacağım rahata kavuşacağım

1 Beğeni

Arkadaşlar bende merak ettim bu kadar övgüden sonra, kitaplar birbirinden bağımsız mı?
Dili sade mi yoksa yorucu mu?
Okuyan arkadaşlar yorumunu esirgemezse alıp aralarda okumayı düşünüyorum.

1 Beğeni

Kırk bir kitabın hepsi için konuşmak yanlış olur. Elimizde Diskdünya’da geçen seriler var. Seriler birbirlerinden bağımsız (aynı evrende geçmeleri ve birbirlerine atıfta bulunmaları dışında).

Espriler cümlelerde saklı ama bu akıcılığı bozmuyor. Yapması zor olan bir şeyin okuyucu tarafından kolayca anlaşılabilmesinden bahsediyorum. Başarılı çevirmenimiz Niran Elçi’ye sonsuz teşekkürler.

3 Beğeni

Okuma sırasını takip ederseniz arada bir kopukluk olmaz. Seri kendi icinde de alt serilere ayrılmış durumda ama dediğim gibi basım sırasını takip ederek okumanız en iyisi.

Dili akıcı, karakterler ve olay örgüsü eğlenceli.

Tabi yine de zevk meselesi. Bence ilk kitabı okuyun beğenirsiniz seri sizi bağlar zaten.

4 Beğeni

Paramı zaman çarkına yatıracak olmasaydım böyle hepsini toplu alırdım ama sırasını beklemesi lazım :pensive:

4 Beğeni

Aynı durumdayım. Karar veremedim daha. Kyk yuvadan uçacak fakat istikamet belli değil ? :disappointed_relieved:

2 Beğeni

Sevgili @Agape ve @Firtinakiran önerisiyle ilk 8 kitabı sipariş ettim. Beğeneceğimden de şüphem yok açıkçası. En azından denemek için ilk 3-4 kitabı alabilirsiniz. Beklentim çok fazla. :sweat_smile:

3 Beğeni

Ankh-Morpork şehri sakinlerinin “turist” kelimesini “gerizekalı” anlamına geldiğini sandığını biliyor muydunuz :slight_smile: ?

Bir yanlış anlaşılma mı? Yoo, kesinlik hayır, ince bir mizah :slight_smile:

Siz hiç fantastik bir dünyada “turist” görmüş müydünüz? Seriye başlıyorsanız göreceksiniz :smiley:

14 Beğeni

Güzel günlerde, bol kahkahalarla oku ve sandığa dikkat et yoksa … :ghost:

3 Beğeni

Harika bir mizah beni bekliyor öyleyse, gelsin de hemen başlayayım bari. :sweat_smile:

2 Beğeni

Sandığa dikkat ediyorum, mesaj alındı. :sweat_smile:

1 Beğeni

Olsun olsun zaman çarkına yatırman daha iyi olmuş ne de olsa cevher niteliğinde şimdilerde :slight_smile: Diskdünya emin ellerde delidolu hakkını veriyor.

5 Beğeni

Doğru önceliği riskli olana vermek lazım

2 Beğeni

Burayı okudum okudum, en sonunda ilk kitabı sipariş ettim. Bende gireyim bakalım Diskdünya evrenine.

3 Beğeni