Terry Pratchett Kitaplığı (Diskdünya)

(Erdal) #66

O kadar övdünüz ki ilk 2 kitabı almıştım bu hafta başlarım ben bu seriye :roll_eyes:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #67

Büyünün Rengi ilk kitapta kitaba sayfa gibi basılı olarak çıkıyor. Maket bıçağı ile kesmenizi tavsiye ederim.

(Fahrettin Levent) #68

Olur tabi niye olmasın. İLK iki kitapla başlayın.
BÜYÜNÜN RENGİ VE FANTASTİK IŞIK

(Hazal Çamur) #69

Kronolojik sırayı takip edin, huzur bulun :slight_smile:

Herkese tavsiyem budur.

(zaten serinin kendisi Rincewind ile başlıyor)

Ben yırttım :frowning:

(Metal Storm) #71

Yaz için para biriktiriyorum yapacaz artık bir güzellik.

Bu arada bu serinin okunması için çok cabaliyorsunuz :blush::slight_smile::slight_smile:

Ben haritayı ayırdım ve kaybettim :grimacing:

(Hazal Çamur) #73

Yani dünyada bu kadar kendini kanıtlamış, Sir unvanını bile almış bir yazarın magnum opusu benim ülkemde de bilinsin istiyorum :slight_smile: Daha doğrusu hak ettiği değeri görsün istiyorum.

(Ömer A.) #75

(Ömer A.) #76

Yaşasın Diskdünya :slight_smile:

(fatih çetin) #77

Son çıkanı almadınız mı henüz?

(Ömer A.) #78

Hayir yine toplu alirim sanirim

Delidolu tamamlama sözü verdi, bi musibet olmaz umarım.

Çok iyi ya… Para biriktirip ben de alacağım rahata kavuşacağım

Arkadaşlar bende merak ettim bu kadar övgüden sonra, kitaplar birbirinden bağımsız mı?
Dili sade mi yoksa yorucu mu?
Okuyan arkadaşlar yorumunu esirgemezse alıp aralarda okumayı düşünüyorum.

(Enver Arman ★) #83

Kırk bir kitabın hepsi için konuşmak yanlış olur. Elimizde Diskdünya’da geçen seriler var. Seriler birbirlerinden bağımsız (aynı evrende geçmeleri ve birbirlerine atıfta bulunmaları dışında).

Espriler cümlelerde saklı ama bu akıcılığı bozmuyor. Yapması zor olan bir şeyin okuyucu tarafından kolayca anlaşılabilmesinden bahsediyorum. Başarılı çevirmenimiz Niran Elçi’ye sonsuz teşekkürler.

Okuma sırasını takip ederseniz arada bir kopukluk olmaz. Seri kendi icinde de alt serilere ayrılmış durumda ama dediğim gibi basım sırasını takip ederek okumanız en iyisi.

Dili akıcı, karakterler ve olay örgüsü eğlenceli.

Tabi yine de zevk meselesi. Bence ilk kitabı okuyun beğenirsiniz seri sizi bağlar zaten.

(Lanfear ) #85

Paramı zaman çarkına yatıracak olmasaydım böyle hepsini toplu alırdım ama sırasını beklemesi lazım :pensive: