Terry Pratchett Kitapları (Diskdünya) (Delidolu Yayınevi)

41 kitaplık bir seri, yazar vefat ettiğinden devam etmesi mümkün değil. Kim bilir belki ÖLÜM bir kıyak geçer bize.

6 Beğeni

Bu seri nasıl, okumak için önerir misiniz. Neden?

1 Beğeni

Serinin ilk kitabını satın aldım. Çok merak ettiğim bir seri. Sever miyim sevmez miyim bilemediğim için sadece ilk kitabı aldım. :sweat_smile:

4 Beğeni

Şuan Gerçek kitabını okuyorum. Fakat matbaa hatasından olsa gerek metinler sayfaya yamuk basılmış. :roll_eyes: Umarım ikinci baskıda bu düzelir. Bunu başka bir yayınevi yapmış olsa çok farklı şeyler söyleyebilirdim. İstikrarları takdire şayan, o yeter.

1 Beğeni

Hangi sayfalarda yamukluk var yazabilirsen bendeki baskıyı kontrol edip haber vereyim sana. Sadece sendeki baskıda olan bir hata ise muhtemelen iletişime geçtikten sonra değişim yaparlar.

1 Beğeni

3 Beğeni

Kapak tarafında olan tarafın büyük çoğunluğu öyle. Zaten sırt kısmı da oranlı kesilmemiş. Değişim falan uğraşmam ama genel bir sorunsa bence ikinci de düzeltilmeli. Hatta @Agape de sırt kısmı konusunda bir şeyler söylemişti :roll_eyes::sweat_smile: yanlış hatırlamıyorsam.
Misal sayfanın biri; (Daha iyi anlaşılması için boşluk farkını çizdim.)

Özet

3 Beğeni

Yeap benimkinde de varmış, matbaa tüm baskıyı kaydırmış muhtemelen :sweat_smile: Değişse de aynından gelir, yapcak bişi yok gibi.

2 Beğeni

O zaman hepimize geçmiş olsun :joy: seriyi basma gayretlerini düşününce canları sağ olsun diyebiliyorum.

4 Beğeni

Ne kadar karışık bir liste.

2 Beğeni

Düz hatta ilerleyenler aynı katakterler üzerinden ilerliyor. Kronolojik olarak okursanız sayıları takip etmeniz gerekiyor.

1 Beğeni

Ben kronolojik okumayı seviyorum. Bu sene bende ilk kitabı alıp okuyacağım. Hoşuma giderse seriye başlarım.

2 Beğeni

Seveceğinize inanıyorum iyi okumalar :slight_smile:

1 Beğeni

Serinin çevirileri nasıl?

Bir de direkt Ölüm serisinden başlayabilir miyim? Yoksa diğer kitapları mi okumalıyım?

1 Beğeni

Bence okuma sırasına göre gitmek daha mantıklı çünkü ÖLÜM bütün kitaplarda yer alan bir karakter. Diğer seriler belki ayrı okunduğunda keyifli olabilir ama ÖLÜM’ün her kitapta göz kırpması beni heyecanlandıran bir durum, bu yüzden o kısımları kaçırmak istemem. Tavsiye de etmem.

3 Beğeni

Kendi sitesi dışında Diskdünyalar’ın yeni çıkanları genelde tükenmiş. Birinde biri varsa diğeri yok bu yüzden özellikle idefix indiriminden filan yararlanamıyorum. Yeni baskılar gelecek mi bilgisi olan var mı?

2 Beğeni

Bkm de çoğu var gibi ( özellikle son çıkanların)

2 Beğeni

Geçen hafta Tudem’e uğradım, serinin 2023 yılı içinde tamamlanacağını söyledi arkadaş.

4 Beğeni

30’a kadar çıktı, 32-35-38-41 de çıktı, kaldı 7 tane : 31,33,34,36,37,39,40.
Doğru mu? Yukarıdaki listede 29 çıkmamış gibi gözüküyor.
7 kitabı 2023 sonuna kadar yayınlayacaklarsa iki ayda bir yeni kitap demektir. Umarım olur.

1 Beğeni

Şu ana kadar hep 2 ayda 1 kitap çıkarmayı başardılar bu yıl. Bu ay 31. kitap gelecek hatta.

2 Beğeni