Terry Pratchett Kitaplığı (Diskdünya)

(Enver Arman ★) #86

Aynı durumdayım. Karar veremedim daha. Kyk yuvadan uçacak fakat istikamet belli değil ? :disappointed_relieved:

(Umut Özak) #87

Sevgili @Agape ve @Firtinakiran önerisiyle ilk 8 kitabı sipariş ettim. Beğeneceğimden de şüphem yok açıkçası. En azından denemek için ilk 3-4 kitabı alabilirsiniz. Beklentim çok fazla. :sweat_smile:

(Hazal Çamur) #88

Ankh-Morpork şehri sakinlerinin “turist” kelimesini “gerizekalı” anlamına geldiğini sandığını biliyor muydunuz :slight_smile: ?

Bir yanlış anlaşılma mı? Yoo, kesinlik hayır, ince bir mizah :slight_smile:

Siz hiç fantastik bir dünyada “turist” görmüş müydünüz? Seriye başlıyorsanız göreceksiniz :smiley:

(Hiçliğin bekçisi…) #89

Güzel günlerde, bol kahkahalarla oku ve sandığa dikkat et yoksa … :ghost:

(Umut Özak) #90

Harika bir mizah beni bekliyor öyleyse, gelsin de hemen başlayayım bari. :sweat_smile:

(Umut Özak) #91

Sandığa dikkat ediyorum, mesaj alındı. :sweat_smile:

Olsun olsun zaman çarkına yatırman daha iyi olmuş ne de olsa cevher niteliğinde şimdilerde :slight_smile: Diskdünya emin ellerde delidolu hakkını veriyor.

(Lanfear ) #93

Doğru önceliği riskli olana vermek lazım

(Erman Akman) #94

Burayı okudum okudum, en sonunda ilk kitabı sipariş ettim. Bende gireyim bakalım Diskdünya evrenine.

(Erdal) #95

İlk kitabı yarıladım, 2 zaten vardı ve hemen 3-4-5 sipariş ettim. Bu adam harika, yazılanlar kadar varmış :heart_eyes:

(Burak Kuşcu) #96

Herkes bütçe ayarlamaya çalışıyor, ben bu seriyi de aldım, zaman çarkını da aldım, bütün sanderson’lar da var, var da var…bende de zaman yok hangi birini okuyacağız belli değil.

Çağımızın problemiyle karşı karşıyayım.

(Hiçliğin bekçisi…) #97

Bu garip bi çıkmaz. Paran olur, her şeyi alırsın zamanın olmaz. Zamanın olur, paran yoktur, eski çıkanlar vardır ama yenileri istersin bu sebeple eskilerini okumak tatsız gelir. Şu okul bitsin, şu iş geçsin, bu da bitti mi sabah akşam okuyacağım dersin okuyacak keyfin olmaz. Keyfin olur, kitap olmaz. Mutlaka bir şey hep eksik kalır. Hayatın kendisi eksik…

(Hazal Çamur) #98

Tanrıyı güldürmek istiyorsanız ona planlarınızdan bahsedin.

:slight_smile:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #99

İkinci kitap olan Fantastik Işık’ı okudum. Bu sefer Disk çok büyük tehlike altındadır. Kıyamet alameti olan kızıl yıldız DiskDünya’ya doğru ilerlemektedir. Geri kalanı kitapta :grin:. Sonu süprizli, eğlence dolu fantastik macera. Ben çok eğlendim yine. DiskDünya sevgim giderek artmakta.

(Erdal) #100
  1. Kitaba hafta sonu başlayacağım yorumdan sonra heyecanlandım :hugs:

(Erman Akman) #101

Ah şu ilk kitaba bir başlayabilsem yakın tarihimizle ilgili bir kitap okuyorum, kitapta tuğla boyutunda. Yorumları okuyup meraklanıyorum Diskdünya için :smiley:

(Umut Özak) #102

Seri az satıyor, 2 yıldır 2. baskıya geçemeyen kitaplar var deniyor ama bunlar 2, 3 ve 4. baskıyı yapmış. İthaki’nin basmayıp yarım bıraktıkları mı tekrar baskı yapmış acaba?

(Hazal Çamur) #103

Şöyle ki, elindekiler Tiffany Sızı alt serisinin kitapları. Bu fotoğraftaki kitapları ilk olarak İthaki değil, Tudem basmıştı. Sonradan Tudem Yayın Grubu’nun bir kolu olan Delidolu bu defa Diskdünya külliyatının tamamını basmaya başlayınca yenilenmiş baskı, gözden geçirilmiş çeviri ve yeni çizim kapaklarla Tiffany Sızı da yenilendi.

Yani yayın grubu arasında devroldu Tiffanyler. Baskıların çoğu Tudem zamanından kalma.

Not: Sadece Çobanın Tacı ilk kez çevrilen Tiffany’dir, zira Tudem bunları basarken Çobanın Tacı daha yazılmamıştı bile. Aynı zamanda Diskdünya’da yazılmış son kitap olma özelliğini de taşır :slight_smile:

Bu seri, bu kitaplar az satıyorsa oldukça üzücü…

(Lanfear ) #105

Bence bu kitaplar yeni yeni tanınmaya başladı. Rıhtımdaki çoğu kişi bile daha yeni başladı bu seriye. Zamanla daha çok ses getirecek ben inanıyorum.