Terry Pratchett Kitaplığı (Diskdünya)

(Can) #106

Arkadaşlar serinin ilk kitabını İthakiden berbat bir çeviden okuyup 5 defa bırakmıştım şimdi değer verdiğim insanların önerisiyle serinin ilk kitabını delidolu yayınlarından alıp şansımı tekrar deneyeceğim ki çok heyecanlıyım çünkü ben uzun serilerin adamıyım. Ancak kitabı kargo ödememek adına bkmden alacağım ve baskı yazmıyor. Sanırım harıta her baskıda yok ve haritalı olmasını istiyorum. Bkm’den alan var mı, harita çıkmış mıydı veya sizler nereden almıştınız ve harita çıktı içinden? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bkm linki bu: https://www.bkmkitap.com/buyunun-rengi

(kimyager_ferhat gürdoğan) #107

Harita ilk kitabın en sonunda sayfa olarak kitaba birleşik çıkıyor. Kesmeniz gerekiyor. Ki bu durumda çıkmama ihtimali çok çok düşük. Kesmeyi maket bıçağı ile yapmanınızı öneririm. :+1:t6:

(Umut Özak) #108

Babil’den aldım ve vardı harita ama bkm’de de sorun olmaz bence. :roll_eyes:

(Can) #109

Ben zaten sizindi sanırım çerçeveletip asmıştınız ona aşık oldum aileme gösterdim sırf okumayacak olsam bile haritası için alınır ancak sanırım delidolu ilk baskılara mı ne koymamış harita. Birkaç arkadaşımda vardı delidolu yayını olmasına rağmen harita yoktu dedi arkasında çıkarılma izi de yoktu internette satış yapan birkaç kişiden de delidolu haritasız büyünün rengi baskısı diye ilan görmüştüm. O yüzden sordum sizdeki kaçıncı baskı hatırlıyor musunuz?

@darrow2111 siz toplu mu aldınız ilk kitapları mı ve ne kadar tuttu hatırlıyor musunuz?

(Hazal Çamur) #110

Bendeki ilk baskı. İlk baskıda vardı harita.

Delidolu bastığı gibi almıştım.

(kimyager_ferhat gürdoğan) #111

Evet çerçeveleten benim. :smile: Bendeki ikinci baskı. İlk baskılar için bişey diyemiyorum. Ben Babil’den almıştım.

Ilk baskılarda da var harita. İlani verenler belki haritayı kendilerine sakladılar :slight_smile:

(Hiçliğin bekçisi…) #113

Haritasız olan ithaki baskısı diye biliyorum. Delidolu’nun hepsinde vardı.

(Umut Özak) #114

İlk 8 kitabi bir siparişte, 9 ve 10. kitabi bir siparişte geri kalan kitapları ise bir siparişte almıştım. Tamamını %40 indirim ile aldım ve 400 kadar tutmuştu galiba. :smiley:

(Can) #115

Teşekkürler o zaman bkmde ilk baskı bile sorun olmaz herhalde diye düşüyorum. Ve uzun süredir delidoluyu da Ümit bey çevirdi sanıyordum meğer Niran hanım çevirmiş iyi de olmuş kendisinin en sevdiği kitap seri Diskdünya idi diye hatırlıyorum. Kontrol ettim çeviride çok bariz farklar var.

@frht45 hocam resme bakıp bakıp duruyorum çok güzel görünüyor ben bir harita aşığıyım. Evde 20 tane filan haritam var, dünya haritası. Bir tane yarım metrelik 50 sayfalık dev bir kitabım da var hatta kuponla aldığım yani attığınız görsele baktığım gibi ben bu kitabı alacağım dedim. :smiley: Ve teşekkür ederim bilgi için.

@narpal olabilir haklısınız ki haritanın gerçeğini görmedim ama görselinden anladığım kadarıyla zaten 10-15 lira eder. :slight_smile:

@darrow2111 400 o kadar kitaba göre iyi ama çok yine de. Diskdünya serinin 20 kitabını çalarken yakalanan hırsız emniyete teslim edildi diye haber görürseniz bilin ki benim. :smiley:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #116

Ben yazın almıştım. 311₺ babilden. %40 indirimle.

Toplu alacaksan Delidolu’nun kendisinden alman daha ucuz ve güvenli olabilir.

(Umut Özak) #118

Sesli güldüm valla. :joy::joy::joy:

(Hiçliğin bekçisi…) #119

Aman sandığa dikkat et çalarken😂

(Can) #120

Okumadığımdan gülemedim ama sonra Agape söylüyorsa komiktir diye güldüm. :smiley:

(Hiçliğin bekçisi…) #121

Ahaha. Sana lazım o sandıktan ama sandık benim baştan diyeyim. :joy:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #122

Kitaplarım kapakları çok anlamlı geldi bana👍🏿 okumadan önce fikir yürütebilirsiniz😄

(Hazal Çamur) #123

Sandığın adı Sandık’tı. Sandık yarı bavul, yarı manyak katil olarak tarif edilmişti.
Sandık sihirli olabilirdi. Korkunç olabilirdi. Ama gizli ruhlu çokluevrendeki tüm diğer bavullarla kardeşti ve kış aylarını bir gardırobun tepesinde uyuyarak geçirmeyi tercih ediyordu.

Reisi bir analım istedim.

Sandık 101

(Hiçliğin bekçisi…) #124

Bunları hafızanızdan yazmadığınızı söyleyin bana. (N’olur) :joy::heart_eyes:

(Can) #125

O değil de kargo ödememek için 81 lira daha vereceksem kargomun 8 den önce helikopterle balkonuma getirilmesini isterim.