Terry Pratchett Kitapları (Diskdünya) (Delidolu Yayınevi)

Pdf okuma. Pdf çevirisi ile Delidolu çevirisi arasında ciddi farklar var. Pdf’yi okumak ve anlamak biraz zor. Tavsiye etmem.

4 Beğeni

Seriye başlayarak iyi yapmışsınız, ben başlarken 4-5 ayda bir alırım diyordum şimdi her siparişte alıyorum. O kadar epik ve ciddi serilerin arasında eğlencesiyle müptela etti.

1 Beğeni

Bunlar hep @Firtinakiran misyonerlik harektleri yuzunden oldu .

5 Beğeni

Set miydi teker teker mi attınız sepetinize ve babil’e dediğiniz gibi bir e posta atacağım teşekkür ederim.

1 Beğeni

Ben 10 senede pdften 5 defa başlayıp bıraktım çok kötüydü, seriden soğursunuz. Yoksa ben bu zamana kadar kaç defa bitirmiştim seriyi.

2 Beğeni

Ben elimde olmadığı halde bu kadar heyecan yaptım, sizin elinizdeyse ve daha başlamadıysanız iyi sabrınız varmış :smile:

Hmm… Hiç başlamayım o zaman, bekleyim artık el mahkum :roll_eyes:

İyice merak ettim gerçekten :kissing_smiling_eyes:

Hemen oyunlarına geldim bende :grimacing:

Madem öyle bekleyeceğim artık mecbur :frowning_face:

3 Beğeni

Ben de pdf kurbanlarındanım. Anlaşılmıyor resmen ya. :man_facepalming:

3 Beğeni

Çıldırttınız beni, başlıyorum. :rofl::rofl::rofl::rofl:

11 Beğeni

Tırnağın kapağın rengini almış hocam.

Sandık yüzünden… Kaç kere uyardık ama efendim! Olmaz ki böyle! @darrow2111

1 Beğeni

Ahahahahhaha hiç güleceğim yoktu. Korkmaya başladım ciddi ciddi. :rofl::rofl::rofl::rofl:

2 Beğeni

Adam sandıklarımız mı hocam?

2 Beğeni

Neden? :slightly_frowning_face: (Bu 20 karakter yüzünden depresyona gireceğim, demedi demeyin.)

3 Beğeni

Şöyle bir baktım da İthaki’nin Diskdünya serisini hep de bir başka çevirmen çevirmiş. O da çok sakıncalı. Tamam, Diskdünya bilinen anlamda bir seri değil ama yine de bir “seri”. Her kitabı başkasının çevirmesinin yarattığı da bir tatsızlık olmuş sanırım.

Niran Elçi zaten bildiğimiz gibi. Editör Ümit Mutlu ise serinin editörü olduğu için konuya oldukça ait. Bir de Burhan Bey var (soyadını unuttum). Ümit Mutlu gibi genç bir isim değil, ancak yaşı ve tecrübesinin yanı sıra bir Diskdünya hayranı.

Demem o ki, Delidolu ekibinde Diskdünya’yı yayına hazırlayan tüm ekip (yayınevi sahibi değil, şaka değil) bu seride aşkla çalışıyor. İnsanın severek yaptığı işin sonucu da bambaşka oluyor.

İthaki bu seriyi sevmedi mi? Elbette çok sevdi! Ama Delidolu şu an benim gözümde hakkını en iyi veren yayınevi. Bir de ısrarla satsın ya da satmasın tüm seriyi tamamlayacağız diyorlar. Bu da çok büyük bir laf.

Siz bu yeniden okumada sever ya da sevmezsiniz. O elbette sizin zevkinize kalmış bir şey. Ama ortaya konan işe dair canınızı sıkacak bir şeyle karşılaşmayacaksınız. Onu garanti ederim.

Adet edindiğim üzere yine bir alıntıyla bitireyim :slight_smile:

“Her aklı başında insanın içinde dışarı çıkmaya çalışan bir deli vardır.” dedi dükkan sahibi. “Her zaman bunu düşünürüm. Hiç kimse tamamıyla aklı başında birinden daha hızlı deliremez.”

“Elbette aklım başımda. Ağaçlar benle konuşmaya başladığında onlara cevap vermem.” - Fantastik Işık

14 Beğeni

Seriyi okumaya karar vereli çok oldu ama o kadar övüyorsunuz ki alıp okumadığım, sırada bekleyen yaklaşık 22 kitap olmasına rağmen tüm rızkımı satıp hemen diskdünya kitaplarını alasım geliyor. Bir yandan da merak bastırıyor zaten ama almayacağım henüz. (inşallah)

3 Beğeni

Acele etmeyin tabii :slight_smile: Neyse ki baskısı bitti derdimiz yok. Hem İzmir Kitap Fuarı da geliyor. İstanbul’dan sonra en güzel indirimler (internette) o dönemde oluşuyor ne de olsa.

2 Beğeni

Bence ilk kitabı alıp okuyun beğenirseniz devam edin. Zevk meselesi sonuçta belki espriler size hitap etmez.

Ya bu kadar gündem olmuşken bir Delidolu ile görüşüp çekiliş falan sorayım ben. Madem talep var, forum için ilk iki kitaba bir çekiliş bir şey ayarlayabilir miyim bir bakacağım.

Sosyal medyaya çıkınca işler karışıyor. Sadece forum içi tutmak en iyisi gibi.

Görüşme sonucunu buradan duyururum.

9 Beğeni

Alıntılardan okuduğum kadarıyla çok seveceğim gibi eliyor ama haklısınız, tedbirli olmakta fayda var.

Şöyle güzel bir indirim gerekiyor artık maalesef. Bir %50 gibi bir şeyler görsek fena olmaz.

Forumdaşlarını düşünen yönetici gibi yönetici. :kalp:

4 Beğeni
  1. ve 2. kitaptan üçer adet diye konuşuyorum, her şey olumlu. Stop. Bu çekilişi yaparız. Stop.
10 Beğeni