Terry Pratchett Kitapları (Diskdünya) (Delidolu Yayınevi)

Harika bir kadınsın sen ablacım. Stop.

3 Beğeni

Seriyi almak, Disk Dünya’ya girmek isteyen arkadaşlar…

Emin olun ki kitap okumayı seven birisinin Disk Dünya dizisini (aslında Terry Pratchett’ın tüm yapıtlarını) sevmeme, beğenmeme olasılığı çok düşüktür…

Ben şiddetle öneririm… Bu dizinin kitapları size keyifli anlar yaratacaktır…

5 Beğeni

Bu arada çevirmen Niran Elçi’yi unutmamak gerek… Eğer Terry Pratchett’ın ince esprileri bizi eğlendirebiliyorsa bunda Niran Elçi’nin çeviri ustalığının büyük payı olduğunu anlayıp hakkını teslim etmemiz gerekir…

9 Beğeni

Bu sabah evden çıkmadan önce 30 dk kadar ilk kitabı okudum. Uzun zamandır başlamak istiyordum zaten. 30 dakikada kendine çekti beni. Akşam olsa diye bekliyorum şu an.

4 Beğeni

Dünden beri direniyorum. Ama artık takatim kalmadı. Şu başlık yüzünden, eğer çeviride bugünkü hedefimi tutturabilirsem kendimi teşvik amacıyla gidip birinci ve ikinci kitapları alacağım. Zorla insanı hem bütçesinden hem de okuma listesinden ediyorsunuz. :expressionless:

Sırf yoğun çalıştığım dönemlerde okuma hızım çok düşüyor ve evde zaten okunmayı bekleyen tonla kitap var diye kendimi tutuyordum. Fakat artık daha fazla tutamayacak gibiyim. :no_mouth:

13 Beğeni

Biz saldık ablacım, al gitsin hatta almışken hepsini al. :joy::joy:

4 Beğeni

Yoklama yapalım hala okumayan başlamayan var mı :nerd_face:

1 Beğeni

Aslında sizin için acayip güzel bir seçim. Bunaldığınızda, yetti artık dediğinizde on beş sayfa okusanız ilaç gibi gelir. Gülersiniz, keyfiniz yerine gelir, motive olursunuz. Ben başucu kitabı haline getirdim. :smiley:

8 Beğeni

Ben varım, artık seneye başlarım herhalde

3 Beğeni

Benle birlikte iki etti. Zaman çarkını bitirdikten sonra içimdeki boşluğun üzerine Diskdünya ile köprü örmeyi planlıyorum.

3 Beğeni

Güzel bir düşünce umarım gerçekleşir. Bende basımı devam ederken en kısa sürede zaman çarkını tamamlamayı düşünüyorum.

2 Beğeni

Ne yaziki ben varim.40 kitap gozumde buyuor. Ya baskisi tukenirse tabi birde belli bir okuma sirasida yok anladigim kadariyla.

1 Beğeni

Yayınevinin yayınladığı sırayı takip etmek daha mantıklı.

1 Beğeni

Peki 40 kitabin hepsini okumak zorundamiyim?

1 Beğeni

Benim bildiğim kadarıyla belli bir ana konu yok. Hatta her kitapta işlenen konu sona eriyor.

3 Beğeni

Ben ilk yediden sonra devamını getiremedim iki senedir. :frowning: Alayım alayım dedim kaldı öyle. Bari alışveriş listelerimin arasına sıkıştırayım da devam edeyim kitaplara. Başka türlü olmayacak yoksa.
Muhafızlar! Muhafızlar!

2 Beğeni

Okuma sırası için yine bir gündem etmiş olayım :slight_smile:

40 kitabın hepsini okumak zorundasınız gibi bir şey hiçbir seri için söz konusu olamaz. Seriyi severseniz her şey kendiliğinden gelişir.

Her kitapta başka bir olay olmakla birlikte, ufak istisnası Tiffany Sızı kitaplarıdır (5 kitaplık alt seri). Tiffany’de olaylar serinin geri kalanına göre daha birbiriyle bağlantılı gider.

Sadece şu var, her kitapta gerçekleşen olaylar sonraki kitaplardaki gidişatı etkiler. Sonuçta ortada bir dünya var. Bir köşesinde olan olay elbet diğer köşesine dek etki edecektir.

10 Beğeni

Yayınevinin okuma rehberi olarak tudem sitesinde yayınladığı sıra bence ideal ben o sırayı takip ediyorum. Forumda okuma konusunda en çok tereddüt yaşanan kısım sanırım ilk nereden başlanacağı Bu konuda @Firtinakiran ın bahsettiği yol izlenebilir. Zaten dünyayı sevdiğinizde A’Tuin ile yolculuk yapmak hoşunuza gideceğinden diğer kitaplara da başlamak isteyeceksiniz :nerd_face: Seri uzun ama kitapların yarısı çıktı umarım DeliDolu ya bir şey olmaz diyelim :flushed:

4 Beğeni

Peki kronolojik seklinde okumamimi tavsiye edersiniz yoksa yayinevinin bastigi sekildemi?

Yapacagim ilk kitap aliseverisinde bu kitabi ve kizil sefer kitabini alacagim sozum sozdur,yani bu sorular bosuna degil :slight_smile:

1 Beğeni

Yayınevinin sırasıyla forumda paylaşılan diskdünya okuma rehberi 3.0 neredeyse aynı. Ancak kitapların üzerlerine de yazsalardı güzel olurmuş bu şekilde biraz karışıyor.

1 Beğeni