Terry Pratchett Kitapları (Diskdünya) (Delidolu Yayınevi)

Haftasonu okumaya başlıyorum. Yakında okumayanı döveceksiniz diye korkuyorum :joy:. Sırada bekleyen okumam gereken kitaplar varken diskdünyayı en öne aldım. Planlarımı tarumar ettiniz resmen.

4 Beğeni

Ciltlisi çıkacak mı bu serinin belki o zaman başlarım.

1 Beğeni

Kitapları ikiye böleceklermiş :confused:

2 Beğeni

Dörde bölsünler hocam bir farklılık olsun.

2 Beğeni

Evet kitapların üzerinde bir numaralandırma yapılsa aslında güzel olurdu. Bu sayede en azından insanlar bir miktar fikir edinebilir. Çıkan kitapların içinde hangisi ilk kitap diye bir soru geliyor buda biraz karışıklığa sebep oluyor Sırtlarında yayınevinin önerdiği sırada bir numaralandırma yapılsa fena olmazdı.

2 Beğeni

Yayınevi kronolojik basıyor. Tiffany Sızı hariç. O 5 kitap olarak tamamlandı. Onları istedigin zaman okuyabilirsin :slight_smile:

1 Beğeni

Ehem-ehem.

https://forum.kayiprihtim.com/t/cekilis-diskdunya-1-ve-2-buyunun-rengi-ve-fantastik-isik-forum-ozel/9573

6 Beğeni

Katalogda daha kaliteli rehber mevcut. 2023 Kataloğu | DeliDolu

9 Beğeni

Bu okuma listesi 3.0 daha iyi bir çözünürlükte varsa biri atabilir mi veya sizde var mı @fortknoxt?

Not: Bir defa daha istemiştim ama kaybettim gönderilen dosyayı.

1 Beğeni

Bende ki çözünürlük konu içeriğinde olan ile aynı yani çok iyi değil.

2 Beğeni

İngilizce olanın çözünürlüğü iyi ama sanki konudaki fotoğrafın daha net bir hali vardı diye hatırlıyorum fakat bulamadım :neutral_face:

2 Beğeni

Biri bana göndermişti yakınlaşınca bile bozulmuyordu, 1080×2224 gibi bir şeydi doğru mu yazdım çözünürlüğü bilmiyorum.

1 Beğeni

Bu civarda ise evet çözünürlük kötü değildir. 2.0 için çözünürlük güzel ama 3.0 için büyük daha net hali yok gibi belki elinde olan varsa kaydetmiş birisi atabilir. İngilizce olanı baya net

Özet

2 Beğeni

Bahsettiğiniz link bu olsa gerek ama o sırada çevrilmeyen kitapların Tükçeleri yazılmamış sanırım. Yukarıdaki Delidolu’nun kendi listesi daha kullanışlı bence.

6 Beğeni

Çok teşekkür ederim inanın sadece forumdan da değil google’da bile aradım ama bulamadım kendi yazdığım mesajın olduğu başlığı.

2 Beğeni

Yok ben 3.0’dan bahsediyorum bu görünüyor. :slight_smile: The Discworld Reading Order Guide 3 0a Final Turkish 2018 hosted at ImgBB — ImgBB

1 Beğeni

Pardon, sildim hemen yer işgal etmesin. :sweat_smile::sweat_smile:

2 Beğeni

Yahu herkes üşenmiş. :smiley: İkilemler almış başını gitmiş. Resimler filan. Hadi yine iyisiniz… Hastayım ama yine de kıyak geçeceğim. Belki böylece acımı unuturum.

Görsel/Katalog baz alınarak hazırlanmış okuma sırası:

1. Büyünün Rengi

2. Fantastik Işık

3. Eşit Haklar

4. Mort

5. Hasbüyü

6. Ucube Kocakarılar

7. Piramitler

8. Muhafızlar, Muhafızlar

9. Eric

10. Hareketli Resimler

11. Tırpanlı Adam

12. Cadılar Dışarıda

13. Küçük Tanrılar

14. Hanımlar Beyler

15. Asayiş Berkemal

16. Ruh Müziği

17. İlginç Zamanlar

18. Maskeli Balo

19. Kilden Ayaklar

20. Domuzbaba

21. Savaş Naraları

22. Son Kıta

23. Carpe Jugulum

24. Beşinci Fil

25. Gerçek

26. Zaman Hırsızı

27. Son Kahraman

28. Muhteşem Maurice ve Eğitimli Fareleri

29. Gece Bekçileri

30. Küçük Özgür Adamlar

31. Canavar Alayı

32. Gökyüzü Dolu Şapka

33. Postane

34. Güm

35. Kış Ustası

36. Para Basmak

37. Görünmez Akademisyenler

38. Geceye Bürüneceğim

39. Burunotu

40. Buhar Kaldırmak

41. Çobanın Tacı

Not: Unutamadı… :frowning:

19 Beğeni

Kataloğa göre yazdım ya ondan :smiley: Teşekkür ederim. Hemen değiştireyim. ^^

Düzenleme: Çaba nereden çıkmış ya. Ay içten kahkaha attım. Fena halde mide ağrısı çekiyorum. Soğuk terler dökerek yazınca böyle oluyor demek ki :smiley: Ben buna baya gülerim. :joy::rofl:

6 Beğeni

Çok Çaba harcamışssınız ondan oldu galiba.:joy:

Serinin etkisi olsa gerek kelime oyunları😄

4 Beğeni