Terry Pratchett Kitaplığı (Diskdünya)

(Hiçliğin bekçisi…) #166

Aslında sizin için acayip güzel bir seçim. Bunaldığınızda, yetti artık dediğinizde on beş sayfa okusanız ilaç gibi gelir. Gülersiniz, keyfiniz yerine gelir, motive olursunuz. Ben başucu kitabı haline getirdim. :smiley:

Ben varım, artık seneye başlarım herhalde

Benle birlikte iki etti. Zaman çarkını bitirdikten sonra içimdeki boşluğun üzerine Diskdünya ile köprü örmeyi planlıyorum.

Güzel bir düşünce umarım gerçekleşir. Bende basımı devam ederken en kısa sürede zaman çarkını tamamlamayı düşünüyorum.

(Metal Storm) #170

Ne yaziki ben varim.40 kitap gozumde buyuor. Ya baskisi tukenirse tabi birde belli bir okuma sirasida yok anladigim kadariyla.

Yayınevinin yayınladığı sırayı takip etmek daha mantıklı.

(Metal Storm) #172

Peki 40 kitabin hepsini okumak zorundamiyim?

Benim bildiğim kadarıyla belli bir ana konu yok. Hatta her kitapta işlenen konu sona eriyor.

(Cankut Değerli) #174

Ben ilk yediden sonra devamını getiremedim iki senedir. :frowning: Alayım alayım dedim kaldı öyle. Bari alışveriş listelerimin arasına sıkıştırayım da devam edeyim kitaplara. Başka türlü olmayacak yoksa.
Muhafızlar! Muhafızlar!

(Hazal Çamur) #175

Okuma sırası için yine bir gündem etmiş olayım :slight_smile:

40 kitabın hepsini okumak zorundasınız gibi bir şey hiçbir seri için söz konusu olamaz. Seriyi severseniz her şey kendiliğinden gelişir.

Her kitapta başka bir olay olmakla birlikte, ufak istisnası Tiffany Sızı kitaplarıdır (5 kitaplık alt seri). Tiffany’de olaylar serinin geri kalanına göre daha birbiriyle bağlantılı gider.

Sadece şu var, her kitapta gerçekleşen olaylar sonraki kitaplardaki gidişatı etkiler. Sonuçta ortada bir dünya var. Bir köşesinde olan olay elbet diğer köşesine dek etki edecektir.

Yayınevinin okuma rehberi olarak tudem sitesinde yayınladığı sıra bence ideal ben o sırayı takip ediyorum. Forumda okuma konusunda en çok tereddüt yaşanan kısım sanırım ilk nereden başlanacağı Bu konuda @Firtinakiran ın bahsettiği yol izlenebilir. Zaten dünyayı sevdiğinizde A’Tuin ile yolculuk yapmak hoşunuza gideceğinden diğer kitaplara da başlamak isteyeceksiniz :nerd_face: Seri uzun ama kitapların yarısı çıktı umarım DeliDolu ya bir şey olmaz diyelim :flushed:

(Metal Storm) #177

Peki kronolojik seklinde okumamimi tavsiye edersiniz yoksa yayinevinin bastigi sekildemi?

Yapacagim ilk kitap aliseverisinde bu kitabi ve kizil sefer kitabini alacagim sozum sozdur,yani bu sorular bosuna degil :slight_smile:

(Can) #178

Yayınevinin sırasıyla forumda paylaşılan diskdünya okuma rehberi 3.0 neredeyse aynı. Ancak kitapların üzerlerine de yazsalardı güzel olurmuş bu şekilde biraz karışıyor.

(Lanfear ) #179

Haftasonu okumaya başlıyorum. Yakında okumayanı döveceksiniz diye korkuyorum :joy:. Sırada bekleyen okumam gereken kitaplar varken diskdünyayı en öne aldım. Planlarımı tarumar ettiniz resmen.

(Emre ) #180

Ciltlisi çıkacak mı bu serinin belki o zaman başlarım.

Kitapları ikiye böleceklermiş :confused:

(Emre ) #182

Dörde bölsünler hocam bir farklılık olsun.

Evet kitapların üzerinde bir numaralandırma yapılsa aslında güzel olurdu. Bu sayede en azından insanlar bir miktar fikir edinebilir. Çıkan kitapların içinde hangisi ilk kitap diye bir soru geliyor buda biraz karışıklığa sebep oluyor Sırtlarında yayınevinin önerdiği sırada bir numaralandırma yapılsa fena olmazdı.

(Hazal Çamur) #184

Yayınevi kronolojik basıyor. Tiffany Sızı hariç. O 5 kitap olarak tamamlandı. Onları istedigin zaman okuyabilirsin :slight_smile:

(Hazal Çamur) #185

Ehem-ehem.