Terry Pratchett'ın DiskDünya'sında Geçen "The Watch" Dizisinin Kanalı Belli Oldu

(Her şey çok güzel olacak) #16

Umarım dizi güzel olur da bir çok sezon devam eder. Watchmen ile birlikte en çok merak ettiğim dizilerden.

(Hazal Çamur) #17

Peki aranızda Diskdünya filmlerini izleyenler var mı? Ben onlara da gülüyorum :smiley:

(Emre Can Doğan) #18

Troll Bridge adında bir fan yapımının fragmanını izlemiştim, sayılır mı? O.o

(Hazal Çamur) #19

image

(Cankut Değerli) #20

Diskdünyanın filmleri olduğunu bile bilmiyordum ki ben. :joy: Neler var?

(Hiçliğin bekçisi…) #21

Çok çok yıllar evvel izlemiştim. The Colour Of Magic- Büyünün Rengi olanı biliyordum. Dün dayanamadım diye izlemiştim. Tam üstüne gelmiş konu. :smiley: Ben izlerken eğlendim ama eksik kısımları ve oyunculukları daha iyi olabilirdi. Tabi o yılların verdiği bir acemilik de olmuş efektlerde filan. Aslında bazı oyuncular şimdilerde epey başarılı ama o dönem acemiliklerine mi denk gelmiş artık bilemedim. Yine de eğlendim. Yenisi çekilse keşke ya. Dizi tamam ama yine de filmini görmek isterim. :smiley: Kırk bir filmlik bir film serisi olarak da tarihe damgasını vururdu. :smiley:

(Hazal Çamur) #22

Tam bir Pazar sabahı filmi değil mi ya :smiley: Tüm o eksikleri ve çılgınlığıyla bana o hissi veriyor.

Bir anekdot: annem hiç Diskdünya kitaplarını okumadı, ama Büyünün Rengi’nin filmi favorileri arasındadır :smiley:

(Hiçliğin bekçisi…) #23

Kesinlikle. :smiley: Pazar kahvesi içilirken şöyle hafif kaykılarak güle oynaya izlenir. :smiley:

İkiçiçek’in biraz daha meraklı ve Rincewind’in de biraz daha panik olmasını istemem dersem yalan demiş olurum. Hatta Fantastik Işık’ta da böyle bir diyalog vardı. :smiley:

“Ne yapacağız?” dedi İkiçiçek.
“Panik?” dedi Ricewind umutla. En iyi hayatta kalma yönteminin paniğe kapılmak olduğuna inanırdı.
:smiley:

(Emre Can Doğan) #24

Paniğe kapılma!

-It’s 20 karakter-

(Her şey çok güzel olacak) #25

The Colour of Magic film mi dizi mi? Imdb sitesinde 3 bölümlük mini dizi diyor ama sitelerde film olarak görünüyor?

(Hazal Çamur) #26

Ben film olarak izlemiştim.

(Cankut Değerli) #27

Diskdünya’nın kaç kitabı filme aktarıldı, bulursam izlemek isterim ben de.

(Hiçliğin bekçisi…) #28

Benim bildiği sadece The Colour of Magic var. O da aslında bir ve ikinin kısmen karışımı gibi.

(Her şey çok güzel olacak) #29

Benim netten baktığım kadarıyla iki film var.

The Color of Magic ve The Light Fantastic.

İlkini bulmak kolay oldu ama 2. filmi şimdilik sadece Youtube’da var.

(Hazal Çamur) #30

Hogfather var bir de. Onun romanı henüz dilimize de çevrilmedi. Ölüm, Noel Baba’nın yerine göreve gidiyor :slight_smile:

(Onur Selamet) #31

Bir de Going Postal var. 2 bölümlük TV filmi olarak yapıldı. İzlemeyenlere tavsiye ederim, aşırı güzel.

(Her şey çok güzel olacak) #32

@darlyopus ve @Firtinakiran teşekkür ederim. Bunları da en kısa zamanda izleyeceğim.

(Her şey çok güzel olacak) #34

Evet bahsettiğim buydu. Altyazılı bulan olursa haber versin :slight_smile:

(Hiçliğin bekçisi…) #35

Ben daha dün hem altyazılı hem de Türkçe Dublaj seçeneği olanından izledim. :smiley:

(Her şey çok güzel olacak) #36

Part 2 olanı mı?..