Tess Gerritsen Kitapları (Doğan Kitap)

423px-TessGerritsenedit

Biyografisi

Dr. Tess Gerritsen (d. 1953, San Diego, Kaliforniya), Çin asıllı, doktor, yazar.

Stanford Üniversitesi’nde antropoloji konusunda lisans yaptı, Kaliforniya Üniversitesi’nden de tıp diploması aldı. Stajını Hawaii’de tamamladıktan sonra, doğum iznine ayrıldığı sırada ilk romanı Geceyarısından Sonra Gelen Telefon’u yazdı. Romantik gerilim olarak tanımlanan bu kitabı aynı türde sekiz roman daha izledi. New York Timesın en çok satan kitap olarak tanıttığı Hasat ile tıbbî gerilim romanları yazmaya başladı. Ondan sonra yazdığı her tıbbî gerilim romanı da çok satanlar listesinin müdavimleri arasında yerini aldı. Gece Nöbeti, Kan Gölü, Yörünge, Çırak ve Cerrah bunlar arasında yer almaktadır. Tess Gerritsen yazmaya odaklanmak için dahiliye uzmanı olarak sürdürdüğü başarılı hekimlik kariyerini bıraktı. New York Times’ın en çok satanlar listesinde birinci sırada yer bulmuş ilk tıbbi gerilim romanı Hasat’la dünya çapında başarı kazandı. Yazar Maine’da yaşıyor.

Yazar yazdığı ‘Rizzoli and Isles’ serisiyle dünyada 33 ülkede çevrilerek büyük başarıya imza atmıştır.
(Kaynak: Wikipedia)

Bu konu altında Doğan Kitap tarafından yayımlanmış ve yayımlanacak kitaplar eklenecektir. Daha önce Martı Yayınevi’nde çıkan kitaplar olmayacak. Martı Yayınevi’nden çıkan kitapları Doğan kitap tekrar basmakta ve hemen hemen her ay bir kitap çıkmaktadır. Yeni kitap yayımlandıkça listeye eklenecektir. Çoğu kitabın çevirisini de Dost Körpe yapmaktadır.

Doğan Kitap tarafından çıkan kitapları

1. Hasat
  2. Buz Gibi Soğuk
  3. Sessiz Kız
  4. Mefisto Kulübü
  5. Kemik Bahçesi
  6. Cerrah
  7. Ruh Koleksiyoncusu
  8. Çırak
  9. Ucubeler
  10. Kayıp Kızlar
  11. Bir Sırrım var
  12. Günahkar
  13. İkiz Bedenler
  14. Kan Gölü
  15. Rehine
  16. Gece Gelen
  17. Karanlığın Ayak İzleri (Tavistock Ailesi -1)
  18. Gece Yarısından Sonra
  19. Bıçak Sırtı
  20. Asla Arkana Bakma
  21. Aşk Ölümden Uyanıştır
  22. Proje: Ölümcül Virüs
  23. Masumiyetin İçin Savaş
  24. Gölgesizlerin Tutkulu Dansı
  25. Yörünge
  26. Beni Seç (Gary Braver ile birlikte yazdı)
  27. Sona Kalan
  28. Diriliş

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14 15

16 17 18 19 20

21 22 23 24 25

26 27

EN SON ÇIKAN

28

Rizzoli & Isles serisi kitapları okuma sırası

1. Cerrah
  2. Çırak
  3. Günahkar
  4. İkiz Bedenler
  5. Rehine
  6. Mefisto Kulübü
  7. Ruh Koleksiyoncusu
  8. Buz Gibi Soğuk
    8,5. Ucubeler
  9. Sessiz Kan
    9,5. John Doe (Türkiye Baskısı Yok)
  10. Sona Kalan
  11. Diriliş
  12. Bir Sırrım Var
8 Beğeni

Yeni kitabı Günahkar 15.05.2018 tarihinde çıkıyor

1 Beğeni

Güzel konu olmuş , elinize sağlık :grinning:
Yazarın yeni kitabını heyecanla bekliyorum…
Tess ve özellikle Grange’tan ne çıkarsa alıyorum :heart_eyes:

4 Beğeni

Aslında Günahkar daha önce Martı yayınlarından çıkmıştı. Eğer elinde o kitap varsa almana gerek yok. Aynı kitabın yeni baskısı bu sadece

4 Beğeni

Vayy yine süper olmuş eline sağlık :clap:t6::clap:t6::+1:t6:

1 Beğeni

Çırak ve cerahı öğretmenim ve arkadaşım okuyordu 3 yıl oñce .

1 Beğeni

Tüm kitaplarını okudum ve seri kitaplarında yer alan karakterlerden oluşturulmuş Rizzoli&Isles dizisini de izledim. Olayların polisiye ve tıbbi yönlerini (kendi tıbbi geçmişi sayesinde) çok iyi yansıttığını düşünüyorum. Yeni kitaplarını da duraksamadan alıyorum.

4 Beğeni

Bu arada okumayanınız varsa Yörünge romanını da şiddetle tavsiye ederim. Alışık olduğumuzdan farklı bir Tess Gerritsen romanıdır kendisi.

3 Beğeni
Eser Adı Eser Türü Yazarı Baskı Sayısı Yayın Evi Satış Tarihi
İKİZ BEDENLER YETİŞKİN TESS GERRİTSEN 1 DOĞAN VE EGMONT YAYINCILIK VE YAPIMCILIK TİC. A.Ş. 29.6.2018

Yeni kitap geliyor :wink:

1 Beğeni

Yeni kitap İkiz Bedenler geldi. Kapak eklendi listeye

İkiz Bedenler (Babil)

İkiz Bedenler (Kitapyurdu)

1 Beğeni

Hasat ve yörüngeyi ilk önce bilgi kültür sanat basmıştı buluncaya kadar çok uğraşmıştım.
ikisini aldım bu sefer doğan kitap Hasatı martı yayın evi yörüngeyi bastı.
martı yayınlarından çıkmış tüm gerritsen kitaplarını edindim.Bu seferde martı basmış olduğu kitapları doğan kitap basıyor.kapaklar değişiyor boyutlar değişiyor.Kütüphanede güzel durmuyor :smiley:
mesela cerrah,kemik bahçesi,buz gibi soğuk aynı boyuttayken bir sırrım var onlardan 2 cm gibi küçük.
fakat Tess Gerritsen için tüm yayınevlerine teşekkür ederiz.

3 Beğeni

Yeni kitap için bandrol alınmış. Muhtemelen Ağustos ayı içerisinde yeni kitabı göreceğiz.

2 Beğeni

Yeni kitap satışta.

14

Kan Gölü (Babil)

Diriliş kitabını bir oturuşta geçtiğimiz pazar bitirdim.sonuna kadar heyecanla devam etti Bostwana güney afrika Amerika arasında gittik geldik.sıra Bir sırrım var da

1 Beğeni

Tess Gerritsen’i ilk defa okuyacağım da biraz kafam karıştı. Hangi yayınevinin kitaplarını almamı tavsiye edersiniz? Ve başlangıç için hangi iki kitabını önerirsiniz?

Doğan Kitap’ı takip et bence. Martı’dan çıkanlarıda onlar basıyor.

1 Beğeni

Peki başlangıç için hangi iki kitabını önerirsiniz?

Cerrah ve Çırak kitapları zaten Rizzoli & Isles serisinin ilk iki kitabıdır.

1 Beğeni

Bir şey daha soracağım. Seri dediniz ya, bu verilen sırayı mı takip etmek gerek? Yani her bir kitap bağımsız değil mi?

Kitaplarda bir önceki hikayeden bahsediyor göndermeler oluyor ama okurken çok sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Fakat sıra ile gidersen bende daha uygun olur.

1 Beğeni