Tess Gerritsen Kitapları (Doğan Kitap)

O zaman okuma sırası bu mu?

Rizzoli & Isles serisi şöyle gidiyor.

1. Cerrah
  2. Çırak
  3. Günahkar
  4. İkiz Bedenler
  5. Silinmiş (Martı Yayınları)
  6. Mefisto Kulübü
  7. Ruh Koleksiyoncusu
  8. Buz Gibi Soğuk
    8,5. Ucubeler
  9. Sessiz Kan
    9,5. John Doe (Türkiye Baskısı Yok)
  10. Sona Kalan (Martı Yayınları)
  11. Diriliş (Mart Yayınları)
  12. Bir Sırrım Var

yukarıda daha önce yazılmış

1 Beğeni

@Blackheart Rizzoli & Isles için Cerrah eğer başka kitaplarından başlamak istersen Hasat olabilir. Hasat’ı ben bazı sayfalarında sıkıntı olduğu için bitirememiştim içimde ukte kaldı :joy:

1 Beğeni

Tabi ayrı kitaplardan okunmak isterse Hasat ve Yörünge birde Ateşin Şarkısı var.

1 Beğeni

Anaaa ben yanlış adamı cevaplamışım :joy::joy: Kusura bakma hocam.

2 Beğeni

Rizoli ve Isles’a ben Günahkar kitabından başladım ve bence bir sorun yoktu ilk kitapların eksikliğini fazla hissetmemiştim. Bu arada büyük bir ayıbım var dört yıl falan oluyor Tess okuyalı -iyi hatırlıyorum çünkü YGS haftasından sonra okumuştum Günahkarı ve o dönemde okuduğum iki kitaptan biri oydu.

İşte o zamandan beri Gerritsen okumak aklımda ama okuyamıyorum. :joy: Ne zaman kütüphanede Cerrah kitabına uzansam başka bir kitap daha fazla ilgimi çekiyor doğal olarak başlayamıyorum bir türlü okumayı da çok istiyorum lanet falan mı var

2 Beğeni

Peki, Gerritsen’in kitapları ile ilgili olarak, Martı ve Doğan yayınevleri için farklı Kişiler mi çeviri yapmış? Aynı kitabı farklı kişilerin çevirmesi, olumlu ya da olumsuz bir durum oluşturur mu?

1 Beğeni

Kitapları farklı çevirmenler çevirdi. Bana göre bu kitaplarda olumlu ya da olumsuz bir durum olmadı. İki çeviride iyi. Ama bu kitaplar hariç genel olarak soracaksan olumlu yada olumsuz bir durum oluşturur. Örneğin 6:45 yayınlarının çevirileri çok kötüdür. Oradan çıkmış olan kitaplardan uzak durmak gerekir. O kitapları daha sonra Alfa yayımlamaya başladı onun çevirileri daha iyi. :wink::wink::wink:

1 Beğeni

Evet 6:45’in bu şöhretini (!) duymuştum :slight_smile:

1 Beğeni

Hocam bir sorum var. Gerritsen’in Cerrah adlı kitabı iki farklı kapakla bulunuyor kitap sitelerinde. İşin ilginç yanı, ikisinin de kapağında Doğan Kitap yazması. Bu ikisi farklı Kitaplar mı?

1 Beğeni

İkisi de aynı kitap. Siyah kapaklı olan daha sonra çıkarılan.

1 Beğeni

aynı kitap farkları yok

1 Beğeni

Bazı sitelerde Doğan Kitap’ın baskı ve kapak kalitesinin kötü, Martı’nın ise iyi olduğu yönünde yorumlar var. Sizin düşünceniz nedir bu konuda?

Bence çok farkları yok ikisi de normal karton kapak. Kapak olarak değilde, boyut olarak Doğan kitabın baskılarını seviyorum ama.

1 Beğeni

Ben daha önce hiç almadığım için bilemeyeceğim. Doğan kitabın baskısını neden sevdiğinizi öğrenebilir miyim? Serinin tamamını almayı düşünüyorum da, benim için önemli…

Bendeki kitapların boyutları büyük ama ölçüleri hatırlamıyorum Martı yayınlarından aldıklarım küçüktü fakat en son çıkanlarda ( Sona Kalan ve Diriliş) boyutlar normal. Çevirilerde bir sıkıntı görmedim akıcı şekilde okursun diye düşünüyorum iki yayınevinin baskılarını.

1 Beğeni

Teşekkür ederim…

Yeni kitap geliyor.

Yanlız hangi kitap olduğunu bulamadım, Vanish heralde… Altın Kitaplar gibi Doğan Kitap da tamamen sallama isimler veriyor, uyuz oluyorum…

4 Beğeni

Çok şükür uzun bir aradan sonra yeni baskılara devam ediyorlar.

1 Beğeni

Yok bu şey olabilir arada Ucubeler (kısa öykü) gibi John Doe diye kitap vardı. Kimliği belirsiz cesetlere/bedenlere John Doe deniyor yanlış bilmiyorsam. O olabilir.

1 Beğeni