The Bad Batch İncelemesi: Klon Savaşları'nın Beklenen Varisi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/the-bad-batch-incelemesi/

image

The Bad Batch incelemesi ile karşınızdayız. Disney Plus ekranlarında 1. sezon bölümleri ile izleyicilerin karşısına çıkmayı sürdüren Star Wars yapımı animasyon dizisi hakkındaki ilk görüşlerimiz sizlerle. Uzak galaksilerden bir grup klonun hikâyesini dinlemek isteyenler, gelin, gelin yaklaşın. Ateşin başında biraz ısının. Star Wars evreninin uzak ucunda yaşanan dramlar ve niceleri. Yaklaşın ve size anlatacaklarıma kulak… (DEVAMI…)

Artık değişmeli denen her şey, Star Wars’u Star Wars yapan unsurlar. Değişmesin. Ben böyle seviyorum.

3 Beğeni

Kesinlikle Star Wars geleneğinin olmazsa olmazları var. Ama artık hikayeleri bize George Lucas anlatmıyor. Kişiler değiştikçe anlatımın değişmesi gerektiğini düşünüyorum

Hayranlar olarak Star Wars’ı Star Wars yapan unsurları, tadları, kısacası o ruhu bulduğumuz için Mandalorian’ı sevdik. Star Wars evreni tema olarak iyi ile kötünün çatışması üzerine kurulu. Tabi ki hikayelere gri karakterler de eklenebilir, ancak ana tema değişirse o ruhun da cazibesini kaybedeceğini düşünüyorum. Tabi bunlar benim düşüncelerim.

Star Wars genel olarak sith jedi’nin güç üzerindeki çatışması üzerine kurulu. Güçle bağlantısı olmayanlar piyondan başka bir şey değil. Bunu unutmadan hikaye yazsalar keşke. Klonlarınn sıradan tüfekle jedi şövalyesi vurmaları çok saçma geliyor bana. Jedi sithlerin kendi bakış açılarına göre kör noktaları var, zaten bu yüzden bir taraf asla tamamen kazanamıyor kör noktaları engelliyor bitirişi vuruşu yapmalarını.

Diziden kızı çıkarsalar ya da yaşını büyütseler, arada gelen dizinin yaşını düşüren şakaları silseler daha güzel dizi olabilirmiş. Birde sürekli gönderme yapmak için şu dizi filmden tanıdığımız şu karakterde 2 dk, bir bölüm gözüksün çabalarını bıraksalar keşke.

1 Beğeni