The Batman 2 Kesinleşti: Robert Pattinson Maceraya Geri Dönüyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: The Batman 2 Resmen Geliyor – Kayıp Rıhtım

image

The Batman 2 duyuruldu. Warner Bros., Matt Reeves tarafından yönetilen ve başrolünde Robert Pattinson’ın yer aldığı DC filminin devam edeceğini açıkladı. İlk duyurusu 2019 yılında yapılan ve Koronavirüs pandemisi nedeniyle birkaç defa ertelenen The Batman, nihayet Mart 2022’de vizyona girdi. Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 134 milyon dolar ile 2022’nin şimdiye kadarki en büyük gişe rekoruna… (DEVAMI…)

1 Beğeni

The Batman 2 Sıvama olabilir devam filminin ismi.

İlk film için çok iyi düşüncelerim olmasa da genel olarak kötü bi’ film değildi bence. İkinci film Sıvama değilde ilk filme göre daha oturmuş, daha heyecanlı ve daha iyi bi’ film izleyeceğiz bence.

1 Beğeni

İlk filmin tadına doyamamış biri olarak sonraki filmleri merakla bekliyorum. Tek isteğim daha önceden sinemada işlenmemiş düşmanların işlenmesi.

1 Beğeni

Umarım öyle olur. Hiç gadget kullanmayan bir Batman’e aşina değiliz. İnsan Nolan üçlemesinden sonra ister istemez teknolojik bir şeyler görmek istiyor. Ayrıca belki çok beğenilmiş olabilir ama ben filmin tamamının karanlığına gömülmesini de çok cezbedici bulmamıştım.
Aslında “DC artık efsane bir film yapmak istiyorsa projeyi Marvel studiolarına teslim etsin” demek istiyorum ama fanboy gibi gözükürüm diye çekiniyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Nolan’ın Batman’i benim için çok farklı yerde olsa da bu filmin en sevdiğim yanı Nolan’ın filmlerinden uzak, kendi özgünlüğünü yaratmış olmasıydı. İkinci film sizi de şaşırtacak bence :grin:

1 Beğeni

image

3 Beğeni

Umarım yeni kötü karakterleri görürüz. Yeni yüzler görmek iyi olur. Deathstroke, Hush gibi.

1 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. Tekrar bir Joker görmek kimseyi memnun etmez gibi geliyor. Elimizi sallasak film piyasasında Joker’e değiyor.

1 Beğeni

Senaryo ekibi umarım bu konuda hassas olur Son sahne itibariyle su basan şehre musallat olacak Mr. Freeze yapabilirler belki Üçlemenin ikinci filmi ilk filme nazaran daha iyi olabilir bekleyip göreceğiz.

1 Beğeni

Ben yeni filmin Joker’i kullanmamasını tercih ederim. İlla kullanacaksa bile yan karakter olarak kullanması lazım. Filmin ana kötüsü başka biri olmalı. Dediğim şeyin iyi yapılmış bir örneğini görmek için izlemediyseniz Mask of The Phantasm’a bakabilirsiniz.
Bu tarz karanlık bir evrende bir Robin(Dick Grayson) hikayesi görmeyi çok isterim. Hem ilk filmin sonuna da güzel bağlanabilir. Batman artık intikam değil umut olmak istiyorum demişti. Bu durumda kendisine çok benzer bir çocukluk yaşayan Dick’in kendisinin düştüğü yere düşmesini önlemeye çalışması ve ona umut olması çok güzel olacaktır.
Riddler savcıyı bombayla öldürmüştü. Yerine yeni bir savcının geçeceği kesin. Benim adayım Harvey Dent. Ama bu filmde Two Face’e dönüşmeyecek, sadece temelleri atılacak ve yan karakter olarak kalacak. Bir sonraki filmde ise ana kötü o olacak.
Falcone’nin ölümü sonrası Penguen’in Gotham’da etkili bir mafya babası haline geleceğini düşünüyorum. Ama ben olsam onun bu halini üçüncü filme saklar hatta Two Face’in dönüşümünü de ona bağlardım. Bu durumda ikinci film arka planda çete savaşlarıyla geçecek. Ve Penguen’in bir film boyunca uğraşacağı güçlü bir rakip lazım. Benim seçimim Arnold Wesker yani Vantrilog olurdu. Kendisi henüz filmlerde kullanılmamış bir Batman kötüsü. Çift kişilikli bir vantrilog. İkinci kişiliği sürekli elinde tuttuğu Scarface isimli kukladan konuşuyor. Aslında Wesker suç işlemiyor, her şeyi ikinci kişiliği yönetiyor. Eğer doğru oyuncu seçilirse karakterin psikolojik sıkıntıları çok ilgi çekici olabilir. Diğer ihtimal ise çete savaşlarını Robin hikayesine bağlamak için Tony Zucco’yu kullanmak olabilir.
Ama filmin yine üç saat olacağını varsayarsak bu saydığım şeylerin süreyi doldurması zor. Çoğu başka şeyler olurken çaktırmadan yapılacak üçüncü film hazırlıkları. Robin ve Batman’in yakalamaya uğraşacağı bir kişi lazım. İlk film fazla gerçekçi olduğu için ikinci filmde biraz bilimkurgu yoluna gidilebilir. Bu yüzden filmin ana kötüsünü Mr. Freeze yapardım.
Muhtemelen Batman artık bir Bruce Wayne personası da yaratmaya başlayacak. Sosyetenin içine girmeye başlayacak. Hatta toplum içine çıkmak için o sırada şehre gelen meşhur bir sirkin gösterisine gidebilir ve Grayson ailesini izleyebilir.
İlk film bize mafyaları, yozlaşmış polisleri ve yozlaşmış politikacıları gösterdi. Ama yozlaşmış zengin iş adamları yoktu. Ve ben böyle bir şehirde tüm iş adamlarının iyi olduğuna inanmıyorum. Bruce’un sosyeteye girince arkadaşlık kurduğu zengin bir iş adamının Mr. Freeze’in karısını öldürmesi güzel bir senaryo tercihi olurdu bence. Bu durum yüzünden Bruce da kendini suçlu hissederdi. Hatta Freeze’in hikayesinde dolaylı yoldan Wayne Tech’in bile payı bulunabilir. Hikayeyi çetelere bağlamak için o iş adamı Arnold Wesker yapılabilir. Kendisi iyi bir insan olsa da Gotham’da zengin kalabilmek için kirli işlere bulaşması gerektiğini bilmektedir. Bu yüzden Scarface’in mafya operasyonlarına göz yummaktadır ve şirketiyle onun kazandığı parayı aklamaktadır. Bu da Freeze inanılmaz sempatik olmasına rağmen ona tam olarak hak vermemizi engeller. Çünkü intikam için öldürmek istediği kişi aslında bir mafya babası veya kötü niyetli ve zengin bir iş adamı değil acı çeken bir akıl hastasıdır. Mr. Freeze’in intikamına Dick’in hak vermesi de Bruce ve Dick arasında bir tartışma çıkarır.

Yazdıklarım biraz fazla dolu ve karışık oldu gibi ama filmin yine üç saat olacağını varsayıyorum ve bu uzunlukta bir filmin dolu olması boş olmasından iyidir. Muhtemelen daha çok düşünsem bazı yerleri daha iyi bağlayabilirim ama bu benim işim değil. Dahasını da senaristler düşünsün artık.

2 Beğeni