The Good Place 4. Sezonuyla Birlikte Ekranlara Veda Edecek

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/the-good-place-4-sezonla-veda-edecek/

Televizyondaki en orijinal işlerden biri olan The Good Place’in önümüzdeki sonbaharda başlayacak olan dördüncü sezonu dizinin aynı zamanda son sezonu olacak. (DEVAMI…)

4 Beğeni

Ben final yapmasından çok memnun oldum açıkçası. Üçüncü sezon yeni çıktığında keşfettiğim için tüm bölümleri 5-6 hafta içinde tükettim. Tüm bölümlerinde çok keyif almakla birlikte, ikinci sezon ilk sezonun laciverdi olarak başlayıp sadece bizim ilk sezon finalinde açığa çıkan plot twist üzerinden yürüyerek devam etti ve sezonun ikinci yarısında anca hikaye devam etti. 3. sezonda ise hikaye devam etmekle birlikte bazı şeyler biraz zorlama ilerledi gibi hissettirdi ama sistemin hatasını göstermek içinde en iyi yoldu sanırım ve başka da gideceği yol yoktu.

Cennete yanlışlıkla düşen dört aptalın hikayesini anlattılar. 2. sezonda kandırdık deyip aynı hikayeyi ve kaçışlarını konu ettiler. 3. sezonda ikinci şansla dünyaya gönderildiler ve onu da şartlar gereği efektif kullanamasalarda daha iyi bir insan oldular. 4. sezonda gerçek cennette saklanıp dertlerini anlatacaklar. Bundan daha ilerisi yok ki. Sistem komple değişip mutlu sonla kapanması gerekiyor artık. Uzatsalardı ama diziyi kötü hatırlarız diye düşünüyorum.

Iki sezonunu izledim bunlara göre yorum yapayım. Ilk sezonu çok başarılı bulsamda ikinci sezonda iyice sacmalamalari beni diziden soğuttu. Ilk sezonda olaylar bu evrenin mantığı içinde ilerlerken güldürüyor ve merak ettiriyordu. İkinci sezonda mantık tamamen bırakıldı ve absürt komedi haline büründü ki bunuda basaramadilar. Ilk sezondaki ahlak fesefesi konularıni zaten tamamen bıraktılar. En iyisi ilk sezonu izleyip veda etmek diziye.

1 Beğeni