The Handmaid's Tale 4. Sezon Onayı Aldı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/the-handmaids-tale-4-sezon-onay/Margaret Atwood’un klasik distopyası The Handmaid’s Tale (Damızlık Kızın Öyküsü) eserinden uyarlanan diziye 4. sezon onayı geldi! (DEVAMI…)

1 Beğeni

Daha kaç sezon sürecek acaba? 3. sezonu daha izlemedim ancak ikinciden biraz fazla mı uzuyor hissi yerleşmeye başlamıştı. Umarım sakız gibi uzamaz.

3’e hiç bulaşma yaa. Gerçi ben 3. sezonunun yarısına bile gelmedim ama cidden uzuyor da uzuyor. Çok severek başlamıştım diziye halbuki.

Ya çünkü devam edecek bir konu da yok ki. Aslında ikinci sezon kitabın bıraktığı ucu açık kapıyı tamamlayacaktı. Belki orada noktalayabilir ve zirvede tamamlardı diziyi. Ama yok, aynı şey tekrarlayacak belli ki her yeni sezonda.

Ben katılmıyorum yorumunuza pek. İkinci sezonu izlerken ben de biraz huylanmaya başlamıştım tekrara düşmeye mi başlıyor dizi sanki diye. Ama üçüncü sezondayım yani gayet güncelim şu an ve hoşuma gidiyor aslında gidişatı. Karakterlerin geçmiş hayatlarına dair kesitler sunmaları şu an gördüğümüz kişilikleriyle pekiştirme açısından güzel bir detaydı mesela. Sistemin mimarlarının yaşantılarına göz atmak da öyle. Ama 4. sezon fikrinden yine de korkmuyor değilim çünkü şu anki geldiği noktayı 2-3 bölümle gayet güzel noktalayıp final yapabilir bence dizi.

2 Beğeni

Tam olarak “2-3 bölümle gayet güzel noktalayıp final yapabilir” dediğiniz konu için zaten uzadığını ve sıktığını düşünüyorum. İlgi çeken konular yok değil evet ancak dizi bu konuları üçüncü plana atıyor, çok yavaş işliyor.

1 Beğeni