The Matrix 4 Filminde Keanu Reeves'li "Neo" Nasıl Geri Dönecek?

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/the-matrix-4-keanu-reeves-neo/

The Matrix, yıllar sonra dördüncü filmiyle geri geliyor. Üstelik Neo ve Trinity ile birlikte. Peki son filmi baz alırsak, bu nasıl mümkün olabilir? (DEVAMI…)

2 Beğeni

Bence sadece Matrix 4 ile yetinmesinler ikinci bir üçlemeyle Matrix i sonlandırsınlar.

NOT: Neo ölmüş müydü? Nereden anladık öldüğünü? Sadece bedeni götürülüyordu galiba? Hmm. Matrix’ te ölürsen gerçekte de ölürsün… Doğru. Sorarken cevap aklıma geldi. :smiley:

Yeniden çekim olmaması güzel. Yeni bir hikaye anlatılacak

Neo ve trinity öldü ve bence neo’nun zihni matrix’e aktarılmış ve kahin gibi bir program olabilir kendisi.

1 Beğeni

Belki de yeni bir Seçilmiş’ i bulmak için uğraşacak. :slight_smile:

Filmde Keanu Reeves oynayacağına göre, Neo’yu program olarak göreceğimizi sanmıyorum. Morpheus’un rolüne soyunacağını da sanmıyorum. Koskoca Matrix evreni bu. Yeni bir hikaye yaratmak senaristler için zor olmayacaktır

Bu arada filmin adı The Matrix : Mortality olmuş.

Bu bilgi resmi değil ama. Fan yapımı gibi bir afiş eklenmiş IMDB’ye, fakat isim hâlâ The Matrix 4 olarak geçiyor.

1 Beğeni

Afişten huylanmam lazımdı ama gece gece oltaya gelmiş olabilirim :slight_smile:

1 Beğeni

Sistemin kendisi olarak dönebilir bence Neo.

Nedense ilk filmden sonrasını izlememiştim. Uzun bir süredir seriyi ilk filmden başlayıp izlemeyi düşünüyordum. Yeni film haberi çıktığı için bu planımı erkene almaya karar verdim. 4. filmi sinemada izlerim artık.

Belki de gerçek dünya olarak bildiğimiz yer de aslında "Matrix"in bir parçasıdır. Böyleyse hiç kimse ölmemiş olabilir. ))

Aslında Neo değil ajan Smith’in seçilmiş kisi olduğu, Neo’nun antivirüs görevi görüp Smithi sistemden temizlediği ve zeonun da aslında sistemin bi parçası olup 2. bir güvenlik duvarı görmesi gibi bir çok teori mevcut. Matrix sevip bunları bilmiyorsaniz kesinlikle araştırmanızı tavsiye ederim. Nutkunuz tutulur.

1 Beğeni

Çok sayıda teori üretilebilir tabi ki. Ancak ben bu son teoriyi mantıklı bulmadım. Çünkü Matrix 3’ten sonra seri bitti. Bu yeni serinin çekilmesi, o zaman planlanmış bir şey değildi. Seçilmiş kişi Neo’dur, bunu değiştireceklerini sanmıyorum. Tabi ki bu da benim düşüncem. Neo ve Trinity serinin ruhuna uygun bir şekilde geri döneceklerdir

Son filmden sonra hep barışın ne kadar süreceğini düşünmüştüm. :slight_smile: Belki de barışı insanlar bozacak yine. Mimar’ ın da dediği gibi ‘’ Beni ne sandın? İnsan mı?’’
Belki barışı insanlar bozacak ve epik bir savaş olacak ve hem makineler hem insanlar ortadan kalkacak. :smiley: :smiley:

1 Beğeni