The Sopranos Severlerin Okuması Gereken 6 Kitap

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/liste/the-sopranos-benzeri-kitap-onerisi/

The Sopranos öncesini anlatan film için gün sayarken Soprano Ailesi’ni yeniden anmak isteyenlere, diziyle ortak temalara sahip kitap önerileri ile geldik! (DEVAMI…)

1 Beğeni

Sanırım; “İngilizce bilen Sopranos severlerin okuması gereken” 6 kitap demek daha doğru olurdu.

2 Beğeni

Evet listeyi hazırlarken benim de sinirimi bozdu; sonrakinin çevirisi vardır o kadar komik durmaz diye diye listeyi bitirdim; ben bir şeyler ekleyeyim dedim temaya uygun kitap bulamadım derken böyle yabancı bir şekilde gönderdim listeyi; sizin önerilerinizi duymak çok hoş olur.

“Organize suç’lar” konusundaki en iyi Türkçeye çevrilmiş romanlar sanırım sahaflarda bulabileceğimiz eski basım romanlardır. Ben sahafları ve eski Amerikan polisiye serilerini pek severim. Örneğin; Horace Mccoy “Gazetecinin Ölümü”, “Mafia’nın Dışında kim kaldı” Lawrence Sanders “Mafia’nın Sesi”, Peter Maas "Mafia Bülbülü-Valachi Dosyası- Leonardo Sciascia’nın romanları (Mesela Baykuş) Charles Durbin (Patron) ve tabii ki Roberto Saviano. Bunların bir kısmını eski kitapçılardan toplamak da keyiflidir Teşekkürler.

1 Beğeni