The Witcher 2. Sezon Fragmanı: "En Kötü Canavarlar Kendi Yarattıklarımızdır"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/the-witcher-2-sezon-fragmani/

image

The Witcher 2. Sezon fragmanı görücüye çıktı. Netflix’in başrolünde Henry Cavill’ın yer aldığı fantastik roman uyarlaması dizisi ufukta gözüktü. Andrzej Sapkowski’nin kitaplarından adapte edilen seri, dünya çapında video oyunlarıyla da tanınıyor. Dün akşam gerçekleştirilen WitcherCon etkinliği, serinin hayranlarına çok bekledikleri bazı bilgileri verdi. The Witcher 2. sezon yayın tarihi, resmi posteri, aynı evrende geçen anime… (DEVAMI…)

5 Beğeni

Sanırsam özellikle 2. sezonla birlikte diziyi keyif alarak izleyebilmek için kitapları ve haliyle oyunları unutmam gerekecek.

Çıkış tarihi çok geç. Ben yaz sonunda bekliyordum. Kitapları da yazın okumasını tamamlarım dedim.
Bu kadar gecikeceğini düşünmemiştim.

1 Beğeni

Bence izlerken kitapları unutmak lazım yoksa karakterler, olaylar ve hikayeler pek zevk vermiyor.

Oyun için ise bir anlamda oyunlar kitaplardan sonraki hikayeler olduğu için bazı referanslar vs oluyor, oyunlar pek sıkıntı çıkarmıyor ama diziye uyarlanan hikaye kitap okurunu üzebilir.

1 Beğeni

Ben ilk oyununu bitirdim. Daha sonra kitaplar önerdiler oyun oynayanların daha fazla zevk alacağını söylediler. Zaten kitapları okurken hep oyundaki mekanlar aklıma geliyor. Dizi başlayacağını duyunca da kitaplara başladım. Yavaş bir okuma oldu benim için aslında şimdiye kadar kesin bitmeliydi.

Sinema/dizi dünyası ne yazık ki oyun ve kitapları artık düzgün yansıtamıyor. Zaten ilk Yennefer’ı görünce bu ne dedim. Oyundaki karaktere hiç bakmamışlar dizi yapımcıları saçma geldi bana. Ama bu tür şeyleri sürekli yapıyorlar. Yok yazarın yada yönetmenin yorumu imiş falan filan saçma geliyor. Dizi güzel izletiyor kendini. Tabi oyun ve kitap gibi değil.

1 Beğeni