The Witcher 2. Sezonu Elf Çetesi Scoia'tael ile Geliyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/the-witcher-2-sezon-elf-cetesi-scoiatael/

The Witcher 2. sezon çekimleri bizlere yeni bölümlerden kimi ipuçları veriyor. Bunlardan birisi de Elf çetesi Scoia’tael’e dair. (DEVAMI…)

4 Beğeni

Bu tip oluşumları ve örgütleri kitaplarda okumaktan o kadar hoşlanıyorum ki… Başkaldırı, intikam, sömürüyü kırmak. Scoia’tael tam anlamıyla gizemle kaplı bir birlik. Ayrıca bildiğim kadarıyla çatışma çıkan birliklerine “gerilla”, savaşçılarına “komando” diyorlar. Ormanlarda yürürken hayalet gibidirler, özel yetiştirdikleri atlar dahi çıt çıkarmadan ilerler. Elf okçuları hedefi asla kaçırmazlar; kendi tasarladıkları okların uçları, kurbana saplandığı anda kırılarak bütün vücuduna zehir salar, ölümcül olmayan bölgelere isabet eden oklar bile bu sayede her hedefi öldürür.

Elflerin birçoğu insanların boyunduruğu altında yaşamayı kabullenmişler normalde. Yoksa Kıta’da oldukça büyük bir güçtü elfler. Scoia’tael eski günlerin özlemiyle gerilla savaşı yürütüyor fakat örgütü oluşturan büyük kısmı elf olduğundan sayıları zamanla yok olma noktasına gelecek çünkü elflerin çocuk sahibi olmaları oldukça zordur. Bildiğim kadarıyla 1000 yaşına değin yaşayan fakat tahta çıkabilecek çocuğu olmadan ölen birçok yöneticileri olmuş zamanında.

Aslında metnin içinde değinilmiş, doğrudur. Scoia’tael sadece elflerden oluşmuyor. Ezilmiş birçok tür var bunların arasında. Özellikle itip kakılan buçukluklar ve cücelerle halk tarafından çeşitli zulme maruz kalan melezler (özellikle yarı-elfler) bulunuyor.

Nilfgaard, kıtayı kendi bayrağı altında toplamak için çıktığı seferlerde ilk önce elf yurtlarını ele geçirmiştir.

Topraklarına kavuşacaklar mı, emin değilim. Kıta politikasında pek küçük rol oynasalar da daha fazla işlemlerini isterdim.

Dizi üzerinden değil de araştırmalarım üzerinden gittim. Naçizane katkımdır :sweat_smile:.

2 Beğeni

İkinci kitapta neler anlatılıyordu unuttum ama seride bu çetenin sadece lideri anlatılıyordu .

Umarım aksiyon ağırlıklı gideceğiz ayağına seriyi bağlı kalmayı unutmazlar. Ben merakla bekliyorum .